Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się wszystko opóźnia:

Cyfrowy Polsat: Nowy soft dla Samsunga DSB-H370G we wrześniu?

 

Z informacji, do których dotarł serwis Cyfrowy Polsat News wynika iż nowe oprogramowanie dla tunerów Samsung DSB-H370G, wykorzystywanych przez Cyfrowy Polsat, zostanie udostępnione publicznie z opóźnieniem - we wrześniu 2010 roku. Według informacji podanych przez techników platformy, w dniu 23 sierpnia br. rozpoczęły się testy nowego softu. Z kolei programiści Samsunga donoszą, że owe testy potrwają od 2 do 3 tygodni. Tym samym nowe oprogramowanie powinno się pojawić na satelitach Hot Bird w połowie września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na tym kanale są non stop problemy jak nie połowa ekranu pixelizuje to jedna trzecia to jakiś inny fragment . Poprostu tragedia . Na infolinie odpowiadają że to wina dekodera że jest zepsuty lub antena źle ustawiona itp. heheh śmiechu warte. mają buga w oprogramowaniu 370HD i już .

nie potrafią się przyznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy są prowadzone wewnętrznie nie maja nic wspólnego z problemami abonentów. Wymień dekoder w APS.

właśnie tak myślałem że to tylko wewnętrzne testy. Wymienic nie mogę bo gwarancja niedawno sie skończyła. Zreszta temat juz nieaktualny. Poczytałem trochę i okazało się że dekoder Samsung H370G jeżeli juz się psuje to w zdecydowanej wiekszości przypadków winny jest jeden ;-) ....a dokładnie jeden kondensator tj. PPCF1 2200uF/10V i tak też było u mnie. Jeżeli komuś lutownica z ręki nie wypada to 5 min. i po bólu.

Wcześniej dzwoniłem do serwisu ( 2 punkty w Polsce) gdzie miła pani poinformowała mnie, nie pytając nawet o objawy uszkodzenia , że naprawa będzie kosztowała okolo 130-150 zł . Jestem więc około 129-149 zł do przodu ;-) ( nie licząc kosztów przesyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Zgorzelcu. Kondensator kupiłem właśnie w małym sklepiku bez problemów, akurat był. Zreszta w tym sklepiku jak czegos nie ma to następnego dnia sprowadzają i kupujacy nie ponosi kosztów przesylki :-) GDyby ktos szukał w internecie to tutaj (ten sklep ma kilkudziesięciu dystrybutorów w całym kraju) mają http://sklep.avt.pl/p/pl/41661/kondensa ... uf10v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie wiadomo, poza tym miesiąc się jeszcze nie skończył :]

 

Miesiąc nowiutki i cisza. Koniec wakacji i luzu. To kiedy ten sofcik ?? :/

 

Szczerze to wpienia mnie najbardziej ta głośność .... skala i wyciszenie :twisted:

-----------------------------------------------------------------------------

Skala na 0 i tak słychać co leci.

Wyciszenie - TV na full i tuner dopiero "normalnie" słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Po roku uruchomiłem tuner, zciągnąłem oprogramowanie i zeskanowałem niebo.I niestety na częstotliwości 12188 i 12265 nie działają programy.Na tej pierwszej ciągle fec 3/4 a na drugiej brak sygnału.Tuner cyfry chodzi ok. tak więc to nie instalacja.Co jest grane?Walcze już dwa dni. :evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że przełączając na kiś kanał trzeba odczekać ok. 3 sekund by pojawił się obraz, a chwile później także dźwięk? Na załączenie Polsatu HD potrzeba gdzieś od 6 do 12 sekund sekund, zaś EPG wczytuje się bardzo długo. Jest to fabryczna wada dekodera czy może sygnał jest nieco za słaby (zielony pasek, ok. 65%)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? Pojawił się kolejny wpis na BLOGU:

CYTUJĘ:

 

Jak to jest z nowym softem?

Dzisiaj parę słów na temat tego, dlaczego tak trudno prognozować kiedy będzie nowy soft.

Sam proces wygląda następująco:

1. Ustalenie wymagań.

2. Implementacja.

3. Testy wewnętrzne.

W tym momencie możliwe jest przejście dalej lub powrót do punktu 1. Przejście dalej następuje po zgodzie naszego zespołu testującego na wypuszczenie softu na testy do CP.

4. Testy CP.

Podobnie jak w punkcie 3, tylko teraz albo CP zgadza się na soft, albo wracamy do punktu 1.

5. Wrzucenie na satelitę.

Po przejściu jednego cyklu 1-3 zwykle można już przewidywać ile będzie trwać każdy następny cykl naprawiania błędów (implementacja tydzień/dwa, testy wewnętrzne tydzień/dwa, testy CP dwa-trzy tygodnie). Natomiast nie wiadomo ile tych cykli będzie.

Niestety soft został napisany dawno temu (i nie w Polsce), więc jest, rzekłbym, mocno archaiczny, co czyni go dość trudno modyfikowalnym. Innymi słowy, każda zmiana niesie ze sobą spore ryzyko, że coś się popsuje gdzie indziej.

Nowa generacja softu, napisana w całości w Polsce, jest już pod tym względem o niebo, a nawet dwa, lepsza - co widać było chociażby po recenzjach dekoderów np. na rynek holenderski. Niestety CP i S nie potrafili się dogadać co do tego, żeby taki soft zastosować (przy okazji słyszałem, że CP protestował przeciwko jakimkolwiek próbom zmiany GUI - bo użytkownicy się przyzwyczaili i po zmianie byłby duży problem na call center).

 

Obecnie jesteśmy w punkcie 4 nie pamiętam który już raz (co najmniej drugi, a może trzeci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 370 na kodowanych kanałach HD ja mam najpierw dźwięk a potem obraz, kanały SD przełączają się szybko. Kanały HD z Astry i Astry 2 działają bardzo dobrze i szybko się przełączają.

 

6 sekund na włączenie Polsatu HD? U mnie policzyłem potrzeba 2 sekundy, po 1.5sekundy jest dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten soft pojawil sie jak najszybciej i rozwiazal te problemy ,bo i ja mam takie same problemy jak i Wy z kanalami HD .Z Astry kanaly HD dzialaja super,wiec cos jest wylacznie z kanalami HD z CP.U mnie jeszcze dodatkowo po pobraniu przedostatniego softu towarzyszy dziwny glos,pisk podczas przelaczania kanalow poprostu tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś tygodnia (może dłużej - byłem poza krajem) nie mam sygnału między innymi na TV Polonia, TVS, ITV, TV Puls.

(oczywiście używam dekodera DSB-H370G) Jestem kompletnie zielony w kwestiach technicznych. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, co ewentualnie może być przyczyną,

że nie mogę odbierać tych kanałów ? Dodam, że wcześniej tj. do około 20 sierpnia nie miałem z tym żadnego problemu.

Z góry dziękuję serdecznie za wyrozumiałość i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...