Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepięcie czasami może przedostać się przez np. kabel HDMI lub audio z innego urządzania np. komputera lub tv podpiętego w inne miejsce zasilania.

Listwa która nie jest podłączona do gniazdka ze sprawnym kołkiem ochronnym również nie stanowi ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie,podłączyłem wczoraj u brata dekoder samsunga HD,i zastanawia mnie tylko pasek sygnału,który jest na maxa,raz kolory zielonego,a na większości transponderów czerwony.Wszystko działa poprawnie,antena jest rozmiarów 120cm,i ustawiana przez fachowca.O co chodzi z tym kolorem paska,jeśli jest sygnał ustawiony maksymalnie,a jest na czerwono?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teorię, którą spróbujcie potwierdzić:

Tuner gubi stacje, kiedy go włączacie JEDNOCZEŚNIE (np na listwie lub po ponownym włączeniu prądu po awarii) wraz z innymi urządzeniami. Inne zasilacze, czy też ich kondensatory, jakoś negatywnie wpływają na rozruch samsunga. Jeżeli natomiast włączam OSOBNO tuner, problem nie występuje.

Zauważyłem to po podpięciu kolejnego urządzenia do listwy, którą włączam i wyłączam kilka razy dziennie od 2 lat. Wcześniej było ok, nowe urządzenie (zasilacz od onkyo pobór max 480 W) notorycznie nie pozwalał na prawidłowy rozruch samsunga.

Tyle teoria a teraz pytanie: Czy ktoś z was wymyślił co poprawić w zasilaniu samsunga, by był stabilniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pasek jest na czerwono czyli jest cos nie tak z dekoderem lub z antena, zrob w dekoderze ponowne skanowanie sieci. ;)

Witam,chodzi o to że na pasku z wielkością sygnału-poziom sygnału jest na 100%(do końca kreski)i jest koloru czerwonego ,a na niektórych kanałach troszkę się obniża i jest wtedy zielony.Czyżby był aż tak mocny sygnał satelitarny,że nie mieści się w skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z tym kolorem ( też na niektórych transponderach pasek był cały czerwony ) i dzwoniłem do serwisu Samsunga w tej sprawie .

Tam uzyskałem odpowiedź , że tuner jest ok. i nie ma żadnych wad , a kolor paska sygnału zmieni mi się po zmianie konwertera na inny ( miałem i mam monoblock ) i tak zrobiłem .

Po zmianie monoblocka ( konwertera ) paski są całe zielone , nic nie zmieniałem w ustawieniach anteny . W serwisie zapewniali mnie , że kolor czerwony ( jeżeli jest cały pasek ) nie ma wpływu na jakość odbioru . Na starym monoblocku ( z czerwonym paskiem ) nigdy nie narzekałem na zły odbiór , czy zaniki sygnału , nawet podczas silnej ulewy czy śnieżycy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kolor oznacza zbyt niską jakość sygnału, nie ma co dorabiać ideologii. W serwisie pracują różni ludzie i wcale nie znaczy, że akurat ten co odebrał słuchawkę ma pojecie o czym mówi.Wymiana konwertera może pomóc szczególnie tych wiekowych, ponieważ poprawia się stosunek sygnał szum w związku z tym zmniejsza się BER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kolor oznacza zbyt niską jakość sygnału, nie ma co dorabiać ideologii. W serwisie pracują różni ludzie i wcale nie znaczy, że akurat ten co odebrał słuchawkę ma pojecie o czym mówi.Wymiana konwertera może pomóc szczególnie tych wiekowych, ponieważ poprawia się stosunek sygnał szum w związku z tym zmniejsza się BER.

 

Nie będę polemizował na temat koloru paska ( czerwony ) , ale fakty są takie , że gdy podłączę stary monoblock ( absolutnie sprawny , ale ma zmienione porty wyjściowe 1.to Astra , a 2. to Hotbird ) na kilku transponderach paski są na 100% i są czerwone , a na innych są na 100% i są zielone . Podłączam inny tuner ( Echostar 717 lub Echostar HD 400E ) i mam sygnał bardzo dobry ( zielone paski ) ustawień anteny nic nie zmieniałem . Po wymianie monoblocka na inny ( port 1. Hotbird - port 2. Astra ) kolor paska na Samsungu , na wszystkich transponderach jest cały zielony . Więc w przypadku Samsunga czerwony kolor nie ma nic wspólnego ze słabą jakością sygnału ( może być jakaś wada w oprogramowaniu Samsunga , nie współdziała z każdym typem konwertera , ale to tylko uwidacznia się czerwonym kolorem paska mocy , a nie ma odzwierciedlenia w odbiorze kanałów ) gdyż inne tunery na tej samej instalacji pokazują idealny sygnał .

Tak jest u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miesiącu miał pojawić sie nowy soft coś wiadomo? i jakie zmiany wprowadzają.

 

 

pewnie zablokuja mozliwośc układania własnych list i na stałe wepchną w już utworzone swoje kanały .

Szykuje się wiec wojenka o swoje . Ja w insttrukcji mojego dekodera na własność nie mam wzmianki o tymn aby ktos miał mi cos na siłe wciskac i bede walczył o swoje :):jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...