Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie?

Na moim dekoderze przestawiła się godzina :( W tej chwili jest na nim 14:00. Przestawienie dokonało się prawdopodobnie tej nocy - nagrywałem coś i ustawiłem automatyczne włączenie i wyłączenie dekodera. I choć dekoder powinien być włączony do godziny 4:13 (jak ustawiłem), wyłączył się prawd. o 3:50 (o tej godzinie na moim nagraniu jest już czarny obraz) i potem powinien włączyć się jeszcze na pół godziny o 5:15, ale też jest nagrany tylko czarny obraz.

 

Zastanawiam się, co może być przyczyną. Najdziwniejsze jest to, że godzina przesunęła się o ponad 4 i pół godziny, więc nawet ustawienie innej różnicy czasu nie sprawi, że będę na nim miał dokładną godzinę, tylko o te kilka minut przesuniętą :( Poza ym coś takiego może wyskoczyć znowu w każdej chwili :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po prawdzie nie wiem czy wybralem odpowiedni watek, natomiast mam problem posiadajac ten dekoder. Dzis wlaczam i okazuje sie, ze ani dzwieku ani sygnalu - jedynie 'listwa' informacyjna jaki kanal. Wie ktos, czego moze to byc przyczyna?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem, po wlaczeniu na 'skaczacym obrazie' pojawila sie instalacja, po instalacji wyskoczyl komunikat - tryb niedostepny. Gdy przelaczam nadal poprzez input sel. - pojawia sie skaczaca instalacja i to samo.

Widac zmienilem 'typ sygnalu' w menu instalacji i dlatego skakalo - obraz doprowadzilem do 'porzadku' tym samym, wiec sprobujemy wlaczyc instalacje i zobacze co to da.

 

Ok, wszystko wrocilo do normy, wiec dziala.

Dzieki i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy orientuje się ktoś czy można tego samsunga zakupić, zamawiając cyfrowy polsat poprzez stronę internetową polsatu? Zamawiając pakiet familijny jest do wyboru tylko dekoder HD Echostar DSB-7200, a mi zależy na złączu component którego ten dekoder nie ma. W moim mieście też nie mają tego samsunga :( A może zamówić jakoś telefonicznie na centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem że jest to spowodowane tym, że wycofują ten dekoder? Ps. dzwoniłem przed chwilą na centralę polsatu cyfrowego i dowiedziałem się, że nie ma możliwości wybrania konkretnego dekodera. Dekoder jest dobierany losowo, tak powiedziała kobieta na infolini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amigo007, ten model został już jakiś czas temu wycofany. Jednak ostatnio przywrócono go do obiegu, ale tylko niektóre APS-y mają go na stanie. Wcale bym się nie zdziwił gdyby były to egzemplarze z odzysku. Poza tym słyszałem, że ten dekoder przycina na kanałach HD z CP. Ma wyjść aktualizacja dla tego dekodera, ale nie wiadomo kiedy. Będzie to raczej już ostatnia aktualizacja (tak gdzieś czytałem), więc nie wiem czy jest sens brać ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoderek. Dobrze słyszałeś, że dekoder przycina na kanałach HD i że są do niego aktualizacje. Ale z kolei źle słyszałeś, bo przycinał dawno temu, a aktualizacji softu było już kilka (dwie albo trzy- nie pamiętam dokładnie). Nie wiem jak innym, ale mi po tych aktualizacjach nie przycina w HD. Dekoder jak najbardziej godny polecenia, szybki w pracy, doskonały odbiór, własne listy kanałów, bajecznie prosta obsługa, w tym możliwa obsługa TV z pilota dekodera poprzez zaimplementowane fabrycznie kody.

 

Odnośnie nowości, które słyszałem, to podobno ma wyjść aktualizacja do tego dekodera, w której zablokują możliwość tworzenia własnych list kanałów, co byłoby oczywiście zgrozą, bo to jedna z najlepszych jego funkcji. Na wszelki wypadek ja u siebie nic już nie zamierzam aktualizować, bo jestem bardzo zadowolony z jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoderek. Dobrze słyszałeś, że dekoder przycina na kanałach HD ale mi po tych aktualizacjach nie przycina w HD.

 

Tak dobrze to nie jest ...nadal problemy szczególnie z Eurosportami HD , a wymieniłem konwerter

i antenę na 110 cm !!!

Są i inne mankamenty jak : utrudnione programowanie z dłuższym wyprzedzeniem a szczególnie

dla programów nie ujętych w EPG.

Przełączanie kodowanych programów HD nieciekawie wolne a brak jakiegokolwiek wyświetlacza

przy tunerze Full HD...to kolejny "minus" !!!!

Na dzisiejsze czasy widać , że to przestarzała konstrukcja i zmiany softu...to tylko ostatnie

próby , przed ...wycofaniem z użytku !?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzisiejsze czasy najlepsza konstrukcja jaka może być brakuje tylko gniazda dodatkowego czujnika, dekoder nie może mieć wyświetlacza bo jest na to za mały, jest troszkę większy od zeszytu A5 a czarny panel ma 2cm na tym nic nie byłoby widać, Eurosporty HD to standardowy problem w Cyfrowym Polsacie, na innych dekoderach jest to samo, zalety to szybkie działanie pilota, oraz całkowita zgodność z HDCP i obsługa części HDCP bez kabla iHDMI i do tego pełen zestaw złączy poza Ethernet, przelotką LNB i wspomianym czujnikiem zewnętrznym pilota ale tego to nigdzie nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z dekoderem DSB-H370G, a konkretnie mniej więcej odkąd sprawiłem sobie nowy telewizor na miejsce 20-letniego kineskopu (pół roku temu). Pierwsze co mnie zaciekawiło było "strzelanie" z głośników przy zmianie programów. Było ono dobrze słyszalne ze względu na zewnętrzny zestaw głośników. Następnie dekoder tracił sygnał od czasu do czasu, najczęściej dziwnym trafem na TVP2. Zdarzało się, że wszystko odbierało, prócz tego programu, ew. po włączeniu TVP2 siadało już wszystko. Tak działo się zazwyczaj koło tygodnia i dekoder wysiadał całkowicie. Pierwszy raz dekoder wymieniłem na początku czerwca, drugi raz po dwóch tygodniach od poprzedniego. I dzisiaj padł po raz kolejny. Nie mam kompletnie pojęcia, co się może dziać. Facet w punkcie obsługi za pierwszym razem mówił, że pierwszy raz słyszy o czymś takim, więc trzeci raz już może nie chcieć wymienić... Podejrzewam telewizor, tylko co on może robić? Spięcie na HDMI? Cały czas wszystko podłączone było przez jeden i ten sam kabel HDMI i do tego samego wejścia HDMI1. Telewizor to SAMSUNG LE32B551. Dekoder jest połączony kablem HDMI firmy TECHLINK. Do telewizora podłączony był zestaw głośników LOGITECH przez przelotkę 2xRCA => minijack. Wszystko podłączone jest do prądu przez listwę przeciwprzepięciową ACAR, którą podłączyłem po ostatniej wymianie dekodera, uznając za przyczynę wahania prądu.

Aktualnie po włączeniu dekodera automatycznie włącza się menu, co jest efektem próby przywrócenia ustawień fabrycznych. Brak jakichkolwiek kanałów, nie można też w żaden sposób żadnego wyszukać, choć sygnał jest na zielono. Jestem kompletnie skołowany. Co mam robić? Reklamować telewizor czy dekoder? Może miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale,mam Corab 90 i Samsunga HD CP.Też miałem problem z kanałem MPEG4 ESKA TV w bardzo złą pogodę oraz EUROSPORT HD albo FILMBOX HD w pochmurną pogodę.Problemem było złe ustawienie czasy prostym miernikiem dostroiłem i kanały się nie wieszają,ze swojego doświadczenia dodam ze mam też drugą antenę z obrotnicą i kanały z Egzotycznych satelit w MPEG2 w złą pogodę idą bez zarzutu.Wnioskuje ze przy MPEG4 HD jest ubytek na czaszy 20-30cm.Czyli to co odbieramy w ulewę na czaszy np: 90 do MPEG4 HD potrzeba 110-120 centymetrową czaszę.A może tylko w tym dekoderze jest bardzo czułą głowica MPEG4,a zauważył ktoś tą ciekawostkę ze transponder z ESKA TV jest blokowany przez CP i trzeba dopisać nowy identyczny transponder i w tedy modulacja MPEG4 nie jest blokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest ustawiona za pomocą miernika, więc tu problemu nie należy się dopatrywać. Zastanawia mnie to uziemienie. Czy problem może się brać z tego, że gniazdko, do którego podłączona jest listwa nie ma uziemienia? Dekoder nie ma wtyczki 3-bolcowej, jedynie tv.

 

Druga sprawa. Nawet jeśliby spróbować przeciągnąć uziemienie do gniazdek to może być mały problem. Nie znam się na elektryce, ale gdy robiono mi instalacje w domu (ok. 10 lat temu), to zastanowiła mnie jedna rzecz. W puszkach połączeniowych są kostki na 2 linie kabli. Zero leci tą samą linią co uziemienie. Na szybko znalazłem, że jest to chyba tzw. metoda zerowania, ale nie mam pojęcia czy jest ona wystarczająca do ochrony sprzętu. Wiem też, że po ścianie budynku leciał kiedyś żółto-zielony kabelek zakończony blaszką zakopaną w ziemi. Problem w tym, że zniknął mi z oczu przed zrobieniem elewacji i całkiem możliwe, że się urwał lub został wyrwany przez jakiegoś mądrego człowieka.

 

Stawiać więc na uziemienie czy reklamować TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder nie może mieć wyświetlacza bo jest na to za mały

A dlaczego jest za mały ?? Jest przecież wersja "mini" dla tych co preferują mniejszy format !

Czarny panel ma dokładnie 2,5 cm a wystarczyłoby jedynie 0,5 cm więcej i jak w moim "Panasonicu"

można wyświetlać czas , nazwę i nie ma problemu a komfort obsługi wzrasta.

 

Eurosporty HD to standardowy problem w Cyfrowym Polsacie

 

Jaka platforma może używać "problemowych" tunerów jako standard ?!?

Tylko taka która nie dba o klienta a to nie jest dla mnie dobra prognoza na przyszłość !

 

poza Ethernet, przelotką LNB

 

Trochę dużo tego "poza" a mało 'za"..wystarczy spojrzeć na to mają klienci "Freesat" czy SKY w

różnych krajach , ale tej samej Unii Europejskiej !!

I nie mam na myśli wersji "Premium" z nagrywarką i HDD , bo takie są i u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, mój pierwszy post na forum :jupi:

Czy przy połączeniu tego dekodera przez HDMI macie przesunięty obraz na telewizorze o kilka pikseli w prawo? Jest to najlepiej widoczne na kanałach HD. Dodam, że gdy podłączam konsolę XBOX360 lub PC przez HDMI obraz ładnie wypełnia cały ekran, natomiast na tym dekoderze występuje przesunięcie obrazu. Oczywiście skalowanie w tv wyłączone, w dekoderze ustawiona rozdzielczość 1280x720, tryb letterbox (przy 1920x1080 jest ten sam problem). Kabel HDMI firmy Lindy, poprzednio miałem jakiegoś noname'a i było to samo. Telewizor Toshiba 32R3500PG (HDready - 720p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb pełny właśnie zniekształca obraz, a letterbox daje oryginalny obraz od nadawcy. Zresztą już po wciśnięciu przycisku "i" na pilocie, gdzie pojawia się ten dolny pasek widać, że brakuje na pasku z lewej kilku pikseli, a z prawej obraz jest do końca ekranu. Tylko ja tak mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...