Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W końcu może się niedługo doczekamy sofciku dla naszych 370. Dziś zobaczyłem na blogu piękną informacje iż dla 305 już pliczek oczekuje tylko na lot na satelitę. Jeszcze troszkę, jeszcze troszkę.

 

Ohhh :woot:

 

:> Ja już jestem zniecierpliwiony strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiło mi się takie coś na tym dekoderze że jeśli przełączam z innego kanału na inny to na początku jest taki cichy głos a dopiero potem się podgłaśnia. A jeżeli naciskam przycisk MUTE na pilocie to nie wycisza się całkowicie tylko słychać dźwięk jak gra. Ustawienia fabryczne przywracałem nie mam już pomysłu. Nie wiem czy to sprawa nowego softu. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam , ale ja z innej beczki. Mam bardzo kiepski odbiór głównie jeśli chodzi o oglądanie Mundialu.Obraz jest jakby rozmyty i momentami także jest krótka pikselka.Niedawno u sąsiada oglądałem mecz na TVP HD z n-ki i obraz był piękny.Sprawdzałem u mamy , która ma prawie taki sam zestaw tv tzn.dekoder Samsung HD , tv Samsung LCD. Mama posiada nawet lepszy przewód HDMI , a i tak odbiór lipa.Czy to wina nadawcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami problem słabego obrazu na H370 przy połączeniu przez HDMI spowodowany jest złym ustawianiem rozdzielczości przez przycisk pilota RESOLUTION.Przycisk Resolution znajduje się w górnym prawym rogu pilota, stąd łatwo o przypadkowe przełączenie na nieoptymalną rozdzielczość np. 576P.

Zalecam dla tv LCD i plazma ustawianie rozdzielczości na 1080i (nie dotyczy połączenia SCART gdzie maksymalna jest 576P ).

Przed tym należy sprawdzić ustawienie w menu Ustawienia systemowe => Ustawienia TV,powinno być 16:9, Pełny, HDTV -> HDMI/DVI, a w przypadku SCART,TV -> Scart(RGB).

Samo ustawienie w menu typu sygnału na HDTV -> HDMI/DVI oraz połączenie kablem HDMI nie powoduje automatycznego wybrania maksymalnej rozdzielczości 1080i.

Po zmianie ustawień dobrze jest wyłączyć tuner do standby i odłączyć na kilka sekund całkowicie od prądu, ponieważ znane są przypadki problemów z odświeżeniem ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami problem słabego obrazu na H370 przy połączeniu przez HDMI spowodowany jest złym ustawianiem rozdzielczości przez przycisk pilota RESOLUTION.Przycisk Resolution znajduje się w górnym prawym rogu pilota, stąd łatwo o przypadkowe przełączenie na nieoptymalną rozdzielczość np. 576P.

Zalecam dla tv LCD i plazma ustawianie rozdzielczości na 1080i (nie dotyczy połączenia SCART gdzie maksymalna jest 576P ).

Przed tym należy sprawdzić ustawienie w menu Ustawienia systemowe => Ustawienia TV,powinno być 16:9, Pełny, HDTV -> HDMI/DVI, a w przypadku SCART,TV -> Scart(RGB).

Samo ustawienie w menu typu sygnału na HDTV -> HDMI/DVI oraz połączenie kablem HDMI nie powoduje automatycznego wybrania maksymalnej rozdzielczości 1080i.

Po zmianie ustawień dobrze jest wyłączyć tuner do standby i odłączyć na kilka sekund całkowicie od prądu, ponieważ znane są przypadki problemów z odświeżeniem ustawień.

 

 

Głupoty pan piszesz pewnie wyczytane z pierwszej lepszej ulotki. Sygnał SD zawsze będzie sygnałem SD i tylko jest kwestią za pomocą jakiego urządzenia "rozciągniemy" go do formatu 720 lub 1080 (zależnie czy jest to telewizor Full HD czy nie). W przypadku w.w Samsunga zdecydowanie gorszą jakość obrazu uzyskamy ustawiając rozdzielczość 1080.

 

Proponuję porównać - ustawić na tunerze rozdzielczość 1080 - w tym przypadku "super elektronika" tunera za 100 zł rozciąga obraz SD do 1080 lub 720 albo ustawić rozdzielczość 576 i pozwolić procesorowi telewozora (z algorytmami o których tuner Samsunga nawet nie śni) na dokonanie tej czynności.

Zapewniam że widać dużą różnicę w jakości obrazu, przede wszystkim w ostrości.

 

Dodatkowo słabej jakości obraz na TVP2 niestety wynika z koszmarnej jakoścy sygnału z transportera Polsatu - wystarczy porównać mecze na TVP 1(Polsat pobiera go z Cyfry) oraz TVP 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widzę, że mam doczynienie z kolejnym oczytanym forumowym ekspertem. Widocznie ci którzy piszą soft są [beep]ami a ci którzy z niego korzystają są ekspertami.

Upskalowanie obrazu w przypadku tv LCD ma sens ze względu na to, że przysłanie obrazu w nie natywnej rozdzielczości powoduje, że procesor wizji tv musi dostosować rozdzielczość do matrycy co przy słabym procesorze może skutkować pikselizacją (kwadraciki szczególnie przy szybkim ruchu).W tv z górnej półki ten proces jest lepiej obsługiwany stad można stosować niższą rozdzielczość w stosunku do natywnej czyli dla obrazu sd można przesyłać 576i/p bez strat w wyświetlanym obrazie.

Jeśli chodzi o sygnał TVP2 z transpondera CP, to żyjesz legendą.Tak się składa, że mam możliwość porównania obrazu na LCD 42 cale 100Hz z odbiornika Samsung H370, Kathrein 922, nbox rekorder i Topfild 7710 z transpondera C+, CP i DVB-T. Wiem co pisze, więc nie ogłupiaj innych swoimi wydumanymi teoriami.Obraz jest dobrej jakości, wystarczającej dla większości użytkowników.

Według mojej subiektywnej opinii jakość wygląda następująco: 1.C+, 2.CP, 3.DVB-T.

Chyba nie masz pojęcia jaki kiedyś był obraz TVP2 z transpondera CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję porównać - ustawić na tunerze rozdzielczość 1080 - w tym przypadku "super elektronika" tunera za 100 zł rozciąga obraz SD do 1080 lub 720 albo ustawić rozdzielczość 576 i pozwolić procesorowi telewozora (z algorytmami o których tuner Samsunga nawet nie śni) na dokonanie tej czynności.

Zapewniam że widać dużą różnicę w jakości obrazu, przede wszystkim w ostrości.

Tu muszę przyznać rację , takie są realia i nic tego faktu nie zmieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Orion, mądrze piszesz, ale z przedostatnim zdaniem to ja się zgodzić nie mogę.

zdecydowanie lepiej wygląda TVP2 z DVB-T niż z tp CP.

pozdro

Być może to wina sticka USB DVB-T do nbox rekordera, który jest bardziej rozwiązaniem programowym niż sprzętowym.Praktycznie C+ oraz stacja czołowa DVB-T pobierają sygnał z tego samego źródła w TVP.

Różnica polega w systemie kompresji gdzie DVB-S nadaje w MPEG2 z VBR a DVB-T w MPEG4 z CBR.

Sprawdzę na innym odbiorniku DVB-T, sorry za ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...