Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% sygnał Formuły 1 w tym roku na całym świecie będzie SD. Co ciekawe materiał realizowany jest w HD ale dosył do wszystkich jest w SD. W tym roku są przewidziane pierwsze testy w HD więc może jakiś pojedynczy wyścig będzie w HD, ale póki co to oficjalnie dla F1 technologia przyszłości.

 

Cytat

"Kibice na całym świecie, którzy od lat z niecierpliwością czekają na transmisje swojej ulubionej dyscypliny sportowej w rozdzielczości HD w sezonie 2010 ponownie zawiodą się.

Znana reporterka BBC, Lee McKenzie, na swojej stronie w serwisie Twitter.com napisała, że FOM zaoferuje nadawcom format HD najwcześniej w sezonie 2011.

Format HD, czyli telewizja wysokiej rozdzielczości, powoli staje się codziennością. Rozgrywki NASCAR są transmitowane w High Definition już od sześciu lat, podczas gdy najbardziej zaawansowany na świecie sport nadal nie jest w stanie dostarczyć swoim kibicom przed telewizorami obrazu na jaki zasługują"

 

 

Tak to jest jak stare dziady (Ecclestone) biorą się za zarzadzanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, takie zachowania obserwowaliśmy właśnie na 226. Obserwacje zawsze są prowadzone na wielu dekoderach, także innych producentów i w czasie testów 233 jeśli pojawiały się mozaiki, to na wszystkich dekoderach naraz, włącznie z tymi innych producentów. Ja sam mam też na biurku dekoder całe dni włączony na jakieś HD i nie obserwuję w zasadzie żadnych rewelacji jak sam nie napsuję ;). No ale przyjrzymy się jeszcze raz temu. (...)

 

Chciałbym również nie mieć żadnych rewelacji, ale niestety je mam. Serio. Nic nie zmyślam. Poza tym wcześniej były wypowiedzi potwierdzające moją wersję.

Sytuacja choćby z dzisiejszego wieczora:

oglądam skoki w eurosport hd. Pomiędzy skokiem Morgernsterna i Małysza (to było 5 skokow, jakieś 7 min relacji) wystapiło 2x mozaikowanie i 1x przycięcie się obrazu (a to jest coś czegoś w 226 nie widziałem - takie zamrożenie obrazu połączone z jego lekkim zniekształceniem dosłownie na 0.2 sek). Po skoku Malysza konkurs sie konczy, startuje magazyn "Eurogole". Oglądam go max 5 min, niestety w tym czasie 1x pojawiła się mozaika...

 

Nie będę już kontynuował wątku, bo marudzenie do niczego dobrego nie doprowadzi :) Miło, że jeszcze się temu przyjrzycie, bo póki co z dekoderka jeszcze poużywam:)

 

@elorap - jak widac z moich [beep]n gapię się głownie na eurosport hd i tu takie cuda obserwuje. Hardware rowniez 1.7, pogode wykluczam - w 226 pieknie dzialalo nawet podczas opadow sniegu

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dzisiaj napotkałem pierwszą wadę tego nowego oprogramowania. Włączyłem kanał dla mnie zakodowane i kiedy chciałem przełączyć na kanał mi dostępny nie było obrazu i dźwięku a był sygnał, a jak chciałem wyszukać nowe programy to też był sygnał ale nie chciało szukać. Dopiero odłączenie od prądu w tym pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mexican. Szatkowanie i przycinanie obrazu podczas konkursu skoku było częste i wkurzające, dodam że na innych kanałach HD też było m.in. podczas sesji treningowej F1 dziś na Polsacie Sport HD na Eurosporcie 2HD i na innych. W starej wersji 226 naprawdę nie było takich problemów za wyjątkiem kanałów nadawanych z tp Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz do tej samej anteny podłączony inny dekoder HD, aby móc porównać czy to przypadkiem nie wina sygnału? Niestety emisja DVB-S2 wymaga nieco więcej od zestawu antenowego niż DVB-S stosowana zazwyczaj przy emisji na kanałów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A z listami kanałów nic nie da się zrobić? Tylko 200 kanałów na jedną listę to trochę mało...

Jedna główna na 4000 kanałów, jedna specjalna dla kanałów Cyfrowego Polsatu i 8 list ulubionych kanałów po 200 to mało? A ile ma być? Co prawda akurat z tym się chyba nie da wiele więcej zrobić, ale jestem ciekaw :).

 

Ilość list jest OK, jak dla mnie to nawet za dużo. Problemem jest tylko trochę za bardzo ograniczona według mnie pojemność. Z 400-600 kanałów na listę to byłoby świetnie. Wiem jednak, że są ważniejsze rzeczy do poprawienia - działanie kanałów HD.

Dodam, że zauważyłem poprawę włączania kanałów z paczki TVP w DVB-S2 na Astrze. Przed aktualizacją włączały się nawet kilkanaście sekund, dopiero chwilę po komunikacie "Brak sygnału". Teraz czekam tylko max kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dzisiaj napotkałem pierwszą wadę tego nowego oprogramowania. Włączyłem kanał dla mnie zakodowane i kiedy chciałem przełączyć na kanał mi dostępny nie było obrazu i dźwięku a był sygnał, a jak chciałem wyszukać nowe programy to też był sygnał ale nie chciało szukać. Dopiero odłączenie od prądu w tym pomogło

Ja takie coś miałem na w starym oprogramowaniu ale jak nie działał kanał na który przełączyłem to przełączyłem na jakiś inny i ponownie na ten co chciałem oglądać i było wszystko ok.Jak narazie nie zauważyłem takiego zjawiska na nowym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz do tej samej anteny podłączony inny dekoder HD, aby móc porównać czy to przypadkiem nie wina sygnału? Niestety emisja DVB-S2 wymaga nieco więcej od zestawu antenowego niż DVB-S stosowana zazwyczaj przy emisji na kanałów SD.

 

 

Ten zestaw mam od dwóch lat i nigdy nie miałem problemów na kanałach spoza transpondera CP a już na Eurosporcie HD to na pewno a już tego samego dnia jak zmienili soft zaczęło szatkować. Ustawienie anteny tez nie zmieniałem więc zostaje tylko jedno wyjaśnienie : software :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie softu pojawiło się szatkowanie na kanale Filmbox HD czego wcześniej nie było, bardzo często też występuje na Polsacie Sport HD, na Eurosport HD, i Eurosport 2 HD problem nie występuje. Natomiast na Polsat Sport HD żeby wymusić szatkowanie wystarczy podczas oglądania zmienić rozdzielczość i to widać ta sama czynność na Eurosport HD i Eurosport 2 HD nie powoduje tego efektu więc myślę, że to łatwo sprawdzić. Dodam, że mój dekoder ma wersję Loadera 1.8, Wersja Sprzętu 1.7, może to ma jakieś znaczenie? Co w nowym sofcie jest dużym plusem, że Polsat HD działa idealnie, czemu więc jest problem z innymi kanałami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SD była realizowana w tamtym roku natomiast nie wiem jak ma się sytuacja w tym sezonie. Oglądałem treningi na Polsacie Sport HD i obraz był całkiem całkiem. Bez porównania do tego z Polsatu Sport Extra.

Jak już inni pisali - w tym roku też jest w SD. Obraz na kanale Polsat Sport HD (i Polsat HD) będzie dużo lepszy z prostej przyczyny: nie trzeba go dodatkowo kompresować, można puścić w takiej jakości, w jakiej jest dosył. Mówiąc obrazowo, na kanale HD „zmieści się” oryginalny strumień danych jakości SD. Polsat Sport Extra ma mniej pasma do dyspozycji, więc obraz SD dobrej jakości zostaje kompresowany tak, by zmieścił się w strumieniu.

 

To tylko obrazuje, jakim beznadziejnej jakości sygnałem SD karmią nas polskie platformy..

 

Dobra, koniec OT.

 

Cieszę się niezmiernie, że ciągle trwają pracę nad softem H370G. Szczerze powiedziawszy byłem niemalże pewien, że poprzednia aktualizacja była ostatnią, zwłaszcza że dekoder nie jest już „flagowym” i trudno go kupić. A tu taka miła niespodzianka :-) W dodatku ujawniła się osoba, która zajmuje się rozwojem tego oprogramowania - żyć nie umierać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji szatkuje Eurosport HD Eurosport 2 HD , Filmbox HD. polsat HD i Polsat sport HD jest dobrze. Wczesniej nie było problemu z tymi kanałami. beznadziejna aktualizacja pogorszylo sie Wolalem jak długo sie uruchamiał niz teraz szatkowanie na kanałach HD, kiedy to poprawią? , niedopuszczalny stan. Antena ustawiona jest idealnie zielony pasek 95 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy "szatkowanie" o których niektórzy piszą występują tak samo na Echostarach czy też tylko h370G ma problemy?

Na Echosiu HDS-400E nie pojawia się mozaika. Faktem jest, że kilka dni temu były małe problemy z Nat Geo Wild HD, ale wczoraj nie zauważyłem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja Wam powiem numer zeby troche zamieszać.

 

oczywiscie szatkowanie i u mnie wystepuje ale...

 

...akurat tak sie zlozylo, ze wczorajszy wyscig F1 ogladalem u tescia na Polsat Sport HD. jedyna roznica jest taka, ze ten kanala u tescia jest przez Aster.

i wiecie co?

szatkowanie bylo identyczne :roll:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanał jest w ofercie analogowej to może lecieć przez dekoder, ale ten akurat w Asterze (jak wszędzie każde HD) jest cyfrowo. A jak cyfrowo, to po drodze już żadnych dekoderów nie ma. Tylko headend, stacja czołowa, czy jak tam to zwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poraz pierwszy :-)

 

Szatkowanie jest aczkolwiek mniejsze (wydaje mi się, że teraz dzieje się to na statycznych zbliżeniach -np. na twarzy- a przedtem dynamicznych).

 

Ale zaistaniał NOWY problem. Wyciszenie głosu z pilota nie jet calkowite. Przed aktualizacją cisza, teraz coś tam slychać. Czy u Was jest podobnie ?

 

Generalnie tuner jest trochę szybszy. Oglądam raczej na 720p. Różnicy ws. 1080i nie zauważam, a lepiej się zachowuje oglądając transmisje z siatkówki. Na 1080i obserwowałem od czasu do czasu "przycięcia" sylwetek siatkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP udostępnia wszystkim kablówkom moduły CAM. Tyle, że są to moduły umożliwiające jednoczesne dekodowanie dwóch strumieni tzw PRO.

Same moduły są lepiej wykonane przez co z czasem nie ulegają rozwarstwieniu co skutkuje błędami czytania karty np. 01..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...