Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale przeciez jest mozliwosc ustawienia w opcjach wysyłania Dolby Digital wł/wył

 

nie wiem jak u Was, ale u mnie tuner jest podłączony pod amplituner (HK 355) i dźwięk który idzie po optyku jest na pewno cichszy i jakby bardziej przytłumiony w stosunku do tego który idzie po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder zaktualizowany, wszystko niby w porządku (faktycznie odpala się w 2 sekundy), gdyby nie jeden feler, z którym borykam się od czasu jesiennej aktualizacji. Mianowicie, dekoder dalej pipczy i dziwnie brzęczy przy przełączaniu między niektórymi kanałami. Może kolega mayiv powie, dlaczego tak się cały czas dzieje? Podłączenie mam po HDMI, telewizor Sony Bravia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayiv-dzieki za info.Ale ja wciaz bede powtarzal jak najety-poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD,poprawic odbior HD... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu pojawił się problem z pilotem do tunera , a mianowicie pilot działa około 2/3 godziny i jest ok.

ale po tym czasie pilot zamiera i nie reaguje na nic .

Jedyne wyjście to wyjęcie baterii i ponowne włożenie powoduje ponowne działanie pilota . Jaka może być przyczyna zaistniałego faktu ?.

Druga sprawa to słabe komunikowanie się pilota z tunerem , aby zmienić coś w tunerze , muszę nakierować pilot bezpośrednio na tuner , nie działa na odbicie sygnału od ściany .

Pilot od TV działa w każdej pozycji ( pod kocem , z za drzwi ) , a od tunera są kłopoty z komunikacją ,, pilot - tuner ,, i jest tak od początku . Ma ktoś podobne problemy ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

8) Takie zapytanko do "mayiv".

 

Czy takie wrzucenie na satelitę uaktualnienia softu jest drogie :?:

Jeśli nie (bo myślę że to jest uwzględnione w umowie) to czy niemożna częściej wrzucać poprawek ?

 

:> Nawet jak błędy kolejno będą usuwane, wedle waszego uznania, ale zawsze to zadowolenie dla klienta. A jak czytam te posty to wszystko się dubluje i raczej dużo tych błędów niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek DD nie idzie po HDMI - jest to zrobione celowo

 

praktycznie nie ma telewizorów ktore moga dekodowac sygnal DD wiec gdyby szedl dzwiek DD przez hdmi to w wiekszosci telewizorow nie byloby dzwieku przy polaczeniu tuner-TV przez HDMI

 

No tutaj sie z tobą nie zgodzę. W dzisiejszych telewizorach przyjmowanie i obsługa po HDMI dzwięku DD staje się standardem. No może poza telewizorami z Biedronki ...

Wystarczy opcja włącz/wyłącz DD przez HDMI i każdy będzie zadowolony

 

Z niecierpliwością czekam na poprawkę wypuszczającą DD przez HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cybi,wiesz ja mam tez ten sam problem co ty ,po jesiennym oprogramowaniu doszlo jakies pipczenie podczas zmiany kanalow i do tego kanaly HD nie wchodza odrazu.Tez mam Sony Brawie i HDMI.A czy masz tez zeza na Astre ,bo moze to przez to cos sie pokrzanilo podczas pobierania softu ,juz sam niewiem co jest zgrane .CP umywa rece i wysyla do Punktu do sprawdzenia dekodera a wlasnie jak na pech skonczyla sie gwarancja i o zamianie to moge zapomniec ,tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jeszcze kilka etapów przed nami, w tym testy.(...).

 

Ech... ciekaw jestem kto odpowiada za testy obecnego softu...?? Bez urazy, mayiv, ale powyższy fragment Twojej wypowiedzi w mojej opinii nijak się ma do rzeczywistości. Nie wiem na czym polegają te testy, ale chyba nie na sprawdzeniu sprzętu w, powiedzmy sobie, "warunkach bojowych". Bo gdyby tak było to z pewnością ktoś zauważyłby, że 233 to jeszcze większy niewypał niż 226. Przełączanie kanałów działa w kratkę, zdarza się, że na kanał hd przełączy bez oporów, ale jednak częściej jest jak dawniej. Ale to to mi, łagodnie mówiąc, nie przeszkadza, gdyż nie przełączam tylko po to, aby zobaczyć jak długo się przełącza:)

Najgorsze w 233 jest to, że mozaikowanie na hd jest NAGMINNE! Oglądałem dużo relacji z Vancouver w eurosport hd i było cudownie - praktycznie zero pikselozy. LM w Polsat hd - również bez zacięć. Teraz kiedy próbuję pogapić się w cokolwiek w hd to szlag mnie trafia - momentami co kilkanaście sekund mozaika! Kilka minut niczym nie zmąconej relacji i znowu mozaikowanie...

 

Nie odbieraj mojej wypowiedzi personalnie. Po prostu jestem już lekko poirytowany całą sytuacją, gdyż wg mnie działanie dekodera znacznie się pogorszyło.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników H370G, ciągle oczekujących nowej wersji...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje sprzętowe dekodera DSB-H370G. Starsze nie mają przetłoczenia na spodzie, które poprawia odprowadzenia ciepła z chipa procesora.Taki dekoder jeśli jest na użyczenie trzeba oddać do APS lub jeśli jest na gwarancji do serwisu.Niestety dla poprawnej pracy na kanałach HD (bez pikselizacji) wymagana jest modyfikacja chłodzenia.Aktualizacja oprogramowania nie rozwiąże problemu. Po gwarancji można przykleić radiator klejem termo przewodzącym bezpośrednio do chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem, na co mogę.

Przełączanie kanałów działa w kratkę, zdarza się, że na kanał hd przełączy bez oporów, ale jednak częściej jest jak dawniej.

Między wersją 226 a 233 nie było zmian w oprogramowaniu, które by miały cokolwiek zmieniać w szybkości zmieniania kanałów. Wersja 233 zawiera po prostu poprawki na kilka błędów wykrytych w 226 oraz to, co napisałem wcześniej. A o szybkości zmieniania kanałów nie pisałem.

 

gaca99 pisał, że wiele szumu o wielkie nic i w zasadzie ma rację. To nie jest duże wydanie, tylko poprawkowe. Jak nie wskoczy żadna szybka akcja wcześniej, to następna wersja przyniesie dużo zmian i poprawek.

 

Najgorsze w 233 jest to, że mozaikowanie na hd jest NAGMINNE! Oglądałem dużo relacji z Vancouver w eurosport hd i było cudownie - praktycznie zero pikselozy. LM w Polsat hd - również bez zacięć. Teraz kiedy próbuję pogapić się w cokolwiek w hd to szlag mnie trafia - momentami co kilkanaście sekund mozaika! Kilka minut niczym nie zmąconej relacji i znowu mozaikowanie...

Ciekawe, takie zachowania obserwowaliśmy właśnie na 226. Obserwacje zawsze są prowadzone na wielu dekoderach, także innych producentów i w czasie testów 233 jeśli pojawiały się mozaiki, to na wszystkich dekoderach naraz, włącznie z tymi innych producentów. Ja sam mam też na biurku dekoder całe dni włączony na jakieś HD i nie obserwuję w zasadzie żadnych rewelacji jak sam nie napsuję ;). No ale przyjrzymy się jeszcze raz temu. Dzięki za info. Jeśli ktoś ma ochotę potwierdzić, że ma z 233 gorzej, albo napisać, że jest tak samo/lepiej, to proponuję zaczekać jeszcze parę dni, poobserwować, a potem zapraszam na priv.

 

Co do testów: między wersją 226 a wersją 233 były jeszcze wersje 227, 228, 229, 230, 231 i 232 - jak się łatwo domyślić. Niektóre po wprowadzeniu jakiegoś usprawnienia, niektóre poprawiające jakiś błąd, czasem kilka naraz. Z zasady prawie każda wersja jest testowana na żywym sygnale z satelity i w laboratorium. Dodatkowo wersje, które są kandydatami do wydania są testowane przez co najmniej dwa zespoły testowe. To zupełnie niepotrzebne informacje, ale może trochę rozjaśnią skalę i zaspokoją ciekawość tych, którzy chcą wiedzieć jak powstaje to oprogramowanie ;).

 

A z listami kanałów nic nie da się zrobić? Tylko 200 kanałów na jedną listę to trochę mało...

Jedna główna na 4000 kanałów, jedna specjalna dla kanałów Cyfrowego Polsatu i 8 list ulubionych kanałów po 200 to mało? A ile ma być? Co prawda akurat z tym się chyba nie da wiele więcej zrobić, ale jestem ciekaw :).

 

Jeszcze tzw. disclaimer: wciąż działam prywatnie, a nie oficjalnie, nikt mi tego nie zlecił, zależy mi po prostu na tym, żeby następne wydanie przyniosło jak najwięcej dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie co można powiedzieć o aktualnym sofcie to cieszę się, że pojiwiła się taka osoba jak mayiv, bo przynajmniej teraz wiemy, że ktoś wogóle czyta te wylewane żale i jest szansa, że nowe poprawki będą wynikiem analizy zgłaszanych tutaj niedąciągnięć (bo w końcu kto może najlepiej powiedzieć co szwankuje, jak nie użytkownicy)

Kto wie, może kiedyś ten tuner w końcu zdziała tak ja byśmy wszyscy tego chcieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze jakas nowsza grafika ? bo aktualna to prahistoria.

 

 

Z tym to się zgodzę. Ta stara grafika jest taka archaiczna. Przydało by się tez takie coś jak w innych dekoderach na dole ekranu po wciśnięciu "i" żeby zamiast pisania od której do której jest program żeby był pasek podający jak zaawansowany jest czas trwania programu. Wizualnie wtedy lepiej widać ile jest do końca programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...