Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój łapnął wczoraj i zainstalował jakąś aktualizację softu. Wydaje mi się, że szybciej przełączają się kanały. Niczego innego nie sprawdzałem.

 

To podaj jaką masz teraz wersje oprogramowania.

Chociaż i tak nie wierzę w to że jest dostępny jakiś nowy soft bo nikt nic nie pisze a było by z pewnością gorąco na forum.

 

Mam:

wersja oprogramowania 210

wersja sprzętu 1116

wersja oprogramowania dekodera CAK6_D3 1.3.4 1.0.1

jak było wcześniej, nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysmarowałem kolejnego maila, tym razem do pani rzecznik Olgi Zommer

Oto treść maila:

 

Piszę do Pani w sprawie zacinania się obrazu na kanałach POLSAT HD oraz POLSAT SPORT HD na dekoderach SAMSUNG DSB-H370G

 

Twierdzi Pani, że po stronie Cyfrowego Polsatu wszystko jest ok, i że wina nie leży po waszej stronie tylko abonentów. Otóż jest Pani w błędzie. Problem z poprawnym odbiorem w/w kanałów ma każdy posiadacz tego dekodera. Na infolinii od dawna abonenci otrzymują informację, że problem jest wam znany i pracujecie nad jego usunięciem. Ale ile to może trwać?!! Taką informację abonenci otrzymują od Państwa od pół roku. Pobierają państwo 6zł za kanał POLSAT SPORT HD pomimo, że kanału nie da się oglądać ze względu na zamrażanie się obrazu i zacinanie. To jest skandal, żeby pobierać opłatę nie dając możliwości poprawnego odbioru! Dodam, że inne kanały HD w/w dekodery odbierają prawidłowo jak np. Discovery HD z czest. platformy "n" czy też z Astry np. TVP HD. ARTE HD, ARD HD, ZDF HD.

 

Na dowód, że problem jest masowy, podaję poniżej linki do serwisów gdzie abonenci piszą o tym problemie. Proszę poczytać, a przekona się Pani, że każdy posiadacz tego modelu dekodera ma ten sam problem.

 

SAT Kurier - https://satkurier.pl/news/49181/problemy-z-dekoderem-samsung-dsb-h370g.html

tv.polsat.info - http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1986

 

Proszę o odpowiedź co dalej w tej kwestii Cyfrowy Polsat zamierza zrobić.

Proszę również w imieniu wszystkich abonentów posiadających ten model dekodera o wypowiedzenie się w tej kwestii.

W przypadku dalszego zbywania nas abonentów formułką "Problem jest nam znany i pracujemy nad jego usunięciem" bedziemy zmuszeni (my abonenci) powiadomić o całej sytuacji UOKiK.

 

Mam nadzieję, że wkrótce dostanę jakąś odpowiedź. Jak tylko ją otrzymam, zaraz ją tutaj zamieszczę.

 

Uwaga!

Zadzwonił do mnie gość z sekcji reklamacji po kilku godzinach od wysłania maila do Pani Rzecznik zamieszczonego powyżej. Zaoferował mi wymianę Samsunga na dekoder Echostar DSB 7200 HD bezpłatnie (dosłownie), wymiana dekodera - bezplatna, dostawa firmą kurierską - bezpłatna. żeby było śmieszniej, mój Samsung to prepaid, bez umowy. Lecz ja się nie zgodziłem, ponieważ jestem od lat przyzwyczajony do wlasnej listy ulubionych, a Echostar tej opcji nie posiada. Więc gosć zaproponował mi odblokowanie Polsatu Sport HD do czasu usunięcia usterki na Samsungach. w ten oto sposób do czasu zmiany softu oglądam ten kanał za free.

Jak widać CP bardzo się boi konfrontacji z UOKiK.

To ciekawe bo wlasnie problem zacinania wystepuje na kanalach Polsat HD i Polstat Sport HD, wiec do czasu naprawienia usterki masz jeszcze jeden zacinajacy sie kanal:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tuner Samsung Hd i tez miałm problemy z tym tunerem tzn. zacinanie programów a najbardziej z Polsat Hd .Ostatnio weszłam na stronke Hollex.pl i zamowłlam (RT inverto.tv ) HDTV DVB-S2 Compliant po wymianie na ten konwenter nie mam zadnych problemów ani z tunerem Hd ani z programami HD od dwóch dni obraz żyleta nic nie zacina Polsat HD super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój łapnął wczoraj i zainstalował jakąś aktualizację softu. Wydaje mi się, że szybciej przełączają się kanały. Niczego innego nie sprawdzałem.

 

Filolog - miałem identycznie taką sam aktualizację (pisałem o tym na forum) i dek chodził ,ale ..... tylko parę dni! Co jakiś czas "wyskakiwał" błąd karty, ale różne przełączanie, wyłączanie przywracało działanie, aż padł całkowicie: błąd 01. ......Po trzech tygodniach -odebrałem wreszcie swój tunerek z serwisu. Wymienili cały czytnik i kartę. Najlepsze, że odbierając sprzęt z APS zobaczyłem kilka protokołów zdawczo-odbiorczych ( uprzejmość Pana z APS) klientów, którzy zdali deki po podobnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na ten przykład na moje kolejne zapytanie dot. sławnych zacinek na Samsungu otrzymałem takie oto info:

 

"Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia. Jednocześnie informujemy, że w

najbliższych dniach pojawi się nowa wersja oprogramowania, która pozwoli

usunąć zgłaszany problem. Aktualizacja oprogramowania w dekoderze

nastąpi automatycznie."

 

No i teraz możemy zrobić mała obstawkę, co to znaczy "najbliższe dni".

 

Jak na moje oko to nie wcześniej niż za pół roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ja też dostałem meila z polsatu :

"Informujemy, że w najbliższych dniach pojawi się nowa wersja oprogramowania, która pozwoli usunąć zgłaszany problem z kanałami HD. Aktualizacja oprogramowania w dekoderze nastąpi automatycznie"

Więc chyba w końcu coś ruszyło w sprawie nowego softu, poczekamy kilka dni... i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft miał być już dawno. Już 18 września po długiej korespondencji z icok dostałem taką oto odpowiedź: Szanowny Panie

Dziękujemy za poniższe zgłoszenie.

Uprzejmie informuję, że zgłoszony poniżej problem jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiązaniem.

W najbliższym czasie pojawi się nowa wersja oprogramowania, która usunie usterkę.

W chwili obecnej Cyfrowy Polsat może zaproponować Panu darmową wymianę dekodera na dekoder Echostar HD.

 

Czekałem do października i zdecydowałem się na wyminę na Echostara HD

13 października dostałem wiadomość z icok:

Szanowny Panie

Uprzejmie informuję, że dekoder został przekazany do firmy kurierskiej TNT

 

Od tej pory jestem zadowolony z odbioru kanałów HD ( jedyna niedogodność to jest to, że nie mogę tworzyć swojej listy kanałów ulubionych jak w Samsungach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...