Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dobra to zostawię tak, jak jest. Przy okazji jakiejś nowości typu "test techniczny" nie będę skanował sieci tylko poczekam ze dwa dni czy w końcu wskoczy ta nowość, a jak nie to wtedy będę przestawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem otóż wyłączyłem dziś dekoder z prądu ponieważ była burza gdy podłączyłem go do sieci i włączyłem dekoder żadne kanały nie działały sygnał na dekoderze jest ponieważ pasek sygnału sie "świeci". Próbowałem wszystkiego skanowanie sieci, wyłączanie z pradu, sprawdzanie wszystkich kabli, ale to nic nie dało. Ogólnie sytuacja wygląda tak że sygnał dociera do dekodera ale on nie może go "odtworzyć" by działały kanały wywnioskowałem to z tego że gdy włączam skanowanie sieci dekoder próbuje zaprogramować kanały łapie sygnał ale nie może ich zapisać . Nie wiem o co chodzi może ktoś z was wie co i jak jeśli tak to prosze pisać ale chyba nie obejdzie sie bez serwisu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuacje trzy razy.Niestety nic z tym niezrobisz,musisz czekać aż sam zaskoczy.Za pierwszym razem też ponawiałem sygnał,ale to nic niedało,a po tym jak załapał znowu się zablokował przez to że ponawiałem sygnał.Dopiero dekoder zaczoł normalnie chodzić jak konsultant zrobił ponowienie sygnału a dekoder był włączony całą noc na jednym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja, Wy, oraz setki innych użytkowników musimy poprawić anteny :?::shock: Standardowa formułka na problem, z którym nie mogą sobie poradzić :roll:

Proponują wymianę Samsunga którego mam na własność na Echostar DSB-7100 HD.Skóra warta wyprawki?

"Jeżeli jest Pan natomiast zainteresowany wymianą dekodera, proponujemy bezpłatną wymianę na dekoder Echostar DSB-7100 HD."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ogólnie krąży opinia, że Samsungi są lepsze. Poza tym krąży plotka, że Echostar-y 7100 mają być wycofane ze sprzedaży więc może chcą się pozbyć zapasów z magazynów.

Sam korzystam z Samsung-a i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. Może jest mniej funkcjonalny niż Echostar, ale na pewno stabilniejszy. Dla mnie Samsung ma dwa minusy: brak wyświetlacza i karta wystająca na zewnątrz. Jak to kiedyś powiedział były wicepremier RP dwa minusy dają plus. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wcześniej korzystałem z Echostar-a 616, w tym modelu wyświetlacz nie był atrapą dlatego mi troszkę go brakuje. Oczywiście pod INFO jest o wiele więcej informacji niż na wyświetlaczu. Z wystającą kartą nigdy się nie pogodzę. Trochę to wygląda jakby dekoder był niedokończony poza tym karta się kurzy, a dalej wnętrze dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie krąży opinia, że Samsungi są lepsze. Poza tym krąży plotka, że Echostar-y 7100 mają być wycofane ze sprzedaży więc może chcą się pozbyć zapasów z magazynów.

Sam korzystam z Samsung-a i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. Może jest mniej funkcjonalny niż Echostar, ale na pewno stabilniejszy. Dla mnie Samsung ma dwa minusy: brak wyświetlacza i karta wystająca na zewnątrz. Jak to kiedyś powiedział były wicepremier RP dwa minusy dają plus. :wink:

Dokładnie tak będzie - w APSach na początek należy sprzedać wszystkie 7100, dopiero wówczas można zamówić 7200...

Na infolinii również tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam! mam jeden mały problem z samsungiem otoż ałaczam dekoder i zaczynam przegladac kanały i przełaczam je + ,- kanał i sie zaczyn asygnał zaczyna skakac tzn. mam ustawiony co najmniej na 80% wskaznika sygnał jest zielony ,i tak jak wspomialem zaczyna skakac raz jest sygnał raz nie ma i wkoncu sie wylacza wogole sygnal i niec nie ma czarny ekran brak sygnału ! a np jak wciskam numerycznie kanalu np.1 polsat 64 tvn turbo itd to wszystko jest ok !?! pomoaga dopiero odłaczenie go od sieci i gdzies po 10 wlaczenie spowrotem jest wszystko ok , co z nim moze byc nie tak ze sie tak dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest jakiś błąd w oprogramowaniu. Zrób może jeszcze przywrócenie sygnału poprzez ICOK. Masz dekoder wydzierżawiony czy kupiony na własność? Jak wydzierżawiony to spakuj do kartonika zanieś tam gdzie go zakupiłeś i wymienią na inny :smile: . A jeśli nie to chyba gwarancja? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pierw musisz dokonać odpowiednich ustawień czyli:

1. Wejść w menu.

2. Wybrać opcje: Instalacja

3. Następnie: Ustawienia LNB

4. Wyświetlą Ci się ustawienia dla satelity HotBird. Tryb DiSEqC ustawiasz na DiSEqC A; następnie zmieniasz satelitę na Astrę i Tryb ustawiasz na B.

 

Następnie w opcji "Instalacje" wybierasz "Skanowanie selektywne" tu wyszukujesz satelity Astra 1 zmieniasz "wył." na "Wszystkie" i ciśniesz OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie napisy chodzi tobie o EPG?? u mnie działaja, najgorzej jest na programach TVN-u zazwyczaj nie ma EPG(ale jak wcisniesz "i" na pilocie to wszystko jest ) a tak na wszystkich sa nawet ostatnio na BOOMERANG sie pojawiły!

 

 

Czy u kogos wystepuje moze taki sam problem jak u mnie ze jak przełaczy na TVP Sport to dedoder gubi sygnał i trzeba go wtedy odłaczyc od sieci i podłaczyc odnowa bo juz na zadnym innym kanale nie ma sygnału , pisalem o tym kilka postów wczesniej o tzw. skakaniu sygnału ostatnio zobaczylem ze to tylko gubi dekoder tak sygnał jak przelacze na TVP Sport a na wszystkich innycg kanałach jest dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...