Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

można sprawdzić opór na Pinach 13 w obu wtyczkach tymi przewodami przesyłane jest sterowanie CEC, jak jest zerowy to znaczy że kabel OK, poza tym kabel musi być 1.3b i oba urządzenia musza być 1.3b żeby wszystko działało, CEC jest już od wersji 1.0 HDMI ale dopiero w 1.3b poprawiono wszystkie błędy i ustandaryzowano polecenia, przed 1.2 to była wolna amerykanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu pytałem producenta, czy ten dekoder obsługuje Anynet+ i odpowiedź była negatywna, więc nie ma co liczyć na automatyczne przełączanie. Nie wiem, czy jest to sprawa samego sprzętu, czy softu. Jeśli softu, to może kiedyś? Jedyna rada jest taka, żeby wyłączać i włączać tv tym samym klawiszem. Wtedy tv wraca do ostatnio oglądanego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam w TV VieraCAST i to jest Panasonikowe HDMI CEC ale ten typ ma to do siebie że automatycznie wykrywa sygnał na pinie 13 i włącza złącze które go nadało, bez zastanawiania się o co chodzi. Na pewno tuner włączał (teraz też leży w szafie - najlepszy tuner polsatu do szafy chować ;) ) plazme Panasonika, więc nie można powiedzieć że nie jest w stanie tego zrobić, pytanie ile bylo w tym zasługi TV, bo głośności nie zmieniał a to standard w Anynet+ i VieraCast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę sprawdzić u pierwszego klienta, który będzie miał Panasonica. To jakiś konkretny model, czy wszystkie tak mają? Jak do tej pory nie trafiłem na żaden tv, który by się przełączył automatycznie. Raz mi się zdarzyło, że tv wykrył HD5000, ale nie potrafił się z nim w żaden sposób skomunikować, więc prędko tą funkcję wyłączyłem, żeby klientowi nie robić zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pozytywne wspomnienia współpracy z G10B, G20B, G20E, G15B, V20E, V20B, tanńszych nie mamy bo trzeba by było z elektromarketami rywalizować a to nie ma sensu

 

HD5000 pojawia się jako HDMI-EC czyli VieraCast ale oprogramowanie dekodera nie ma takiej funkcji, mimo że sprzęt obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable cyfrowe mają to do siebie że jakość wykonania nie wpływa na jakość przekazu, jednym słowem kumpel zapłacił za pudełko (jak [beep], ale nie mów mu tego ;) ). Sprzedawcy korzystają na informacjach które krążyły i krążą o kablach analogowych jak component czy audio (szczytowy klotz ;) - osiągnięcie niemieckiej techniki audio). Ale informacje te nie odnoszą się bezpośrednio do kabli cyfrowych jak HDMI czy Ethernet.

 

Ten kabel za 160zł czy 200zl to pewnie nie jest HDMI1.4 i nie ma Ethernetu oraz wsparacia dla FullHD 3D? Tak? To do Avatara 3D będzie musiał kupić jeszcze jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem leży po stronie SONY. Ani downgrade, ani upgrade oprogramowania w odbiorniku Technisat Digit HD8-S nie pomogły. Dopiero WYŁĄCZENIE funkcji Technilink w Technisacie oraz wykrywania podłączonych urządzeń przez HDMI w TV SONY spowodowało prawidłowe działanie dekodera. Ten sam tuner podłączony pod tv Samsung i Loewe nie robił żadnego problemu. Proponuje Chochoł odwiedzić stronę SONY czy dla tego modelu TV jest nowy soft albo pogodzić się, że TV sam się nie przełączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...