Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
 
Ten model dekodera jest wrażliwy na zbyt silny/wysoki poziom sygnału z anteny. Czasami obniżenie tłumikiem poziomu sygnału rozwiązuje problem.
Jeśli problem jest na wszystkich sztukach, to prawdopodobnie jest to ten przypadek. W przeciwnym wypadku należy sprawdzić stan kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu. Często kondensatory "puchną" od temperatury i starzenia.
Akurat u mnie nie mam silnego sygnału. Wszystkie 4 sztuki mają ten sam problem. Podłączałem pod inną instalację i dzieje się tak samo. Pomaga przełączenie kanału w górę lub w dół i na wybrany kanał. Trochę to uciążliwe.

Szkoda, no to fajny dekoder.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Posiadam sprawny DSB-H370G, jednak od ponad 10 lat mieszka w oryginalnym pudełku w szafie wraz ze starą kartą dekodującą po zakończeniu dawnej umowy (dekoder jest moją własnością).

Po zalogowaniu do ICOK karta już nie jest nawet widoczna (mam inną umowę na EVOBOX PVR). Da się go jeszcze używać jako FTA czy może PREPAID, ewentualnie zrobić cesję jeśli ktoś chciałby nabyć?

Edytowane przez Jacques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dekoder wraz z kartą nie jest widoczny w ICOK to prawdopodobnie po zakończonej umowie został usunięty z sysemu Cyfrowego Polsatu (Polsat Box). Kiedyś po zakończonej umowie tego typu sprzęty przechodziły w tzw. pre-paid. Może przedłużałeś umowę z nowym dekoderem i na tej podstawie stary sprzęt został usunięty z systemu ? 

Zawsze możesz zadzwonić na infolinię Polsat Box podając numer karty i zapytać o jej status.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jacques napisał(a):

Da się go jeszcze używać jako FTA czy może PREPAID, ewentualnie zrobić cesję jeśli ktoś chciałby nabyć?

Zadzwoń do operatora i poinformuj że chcesz z tego sprzętu nadal korzystać zwłaszcza że jest to sprzęt HD który nadal umożliwia odbiór większości kanałów z oferty. U mnie na koncie jest widoczny jakiś stary Echostar który żadnego kanału z oferty nie odbierze i jakoś go nie usunęli. Jak zwykle dziwna i niezrozumiała polityka operatora.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 10:18, Jacques napisał(a):

Posiadam sprawny DSB-H370G, jednak od ponad 10 lat mieszka w oryginalnym pudełku w szafie wraz ze starą kartą dekodującą po zakończeniu dawnej umowy (dekoder jest moją własnością).

Po zalogowaniu do ICOK karta już nie jest nawet widoczna (mam inną umowę na EVOBOX PVR). Da się go jeszcze używać jako FTA czy może PREPAID, ewentualnie zrobić cesję jeśli ktoś chciałby nabyć?

Dekoder może tylko wyłącznie stać w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacques napisał(a):

Wsparcie wsparciem, ale tak czy inaczej powinno działać przynajmniej FTA, czy źle myślę? ;-)

 

Odbiór FTA może  być uzależniony od posiadania odpowiedniej karty, a wszystkie roszczenia związanie z funkcjonalnością i softem należy kierować do Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 16:25, opensource napisał(a):

Na jakiej podstawie tak sądzisz skoro to tuner HD. To jedynie wymysł operatora niczym nie udokumentowany.

 

Dekoder odłączony od satelity na 10 lat nie może posiadać aktualnego oprogramowania, które umożliwia odbiór nawet kanałów FTA.

To sprzęt operatorski więc nie porównuj jego funkcjonalności z odbiornikami z wolnego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, support458 napisał(a):

Dekoder odłączony od satelity na 10 lat nie może posiadać aktualnego oprogramowania, które umożliwia odbiór nawet kanałów FTA.

Co mają do tego kanały fta? Ten dekoder sprawdza czy ma właściwą kartę i chyba tyle. Z resztą dla mnie to stare pudło nie ma znaczenia.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy odbiera zależy tylko od wersji loadera i czy odbiornik jako własnościowy był odblokowany. 

 

Na pewno jeśli nie odbiorą będzie wymagał aktualizacji a czy odbierze to będzie wiadomo po niej.  Nie da się wgrać żadnego oprogramowania poza operatora. 

 

Szkoda naprawdę czasu na antyki. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...