Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak w przypadku dekoderów/modułów własnościowych z cesją na nowego abonenta nie ma problemu. Zrobiłem już może z 15 cesji i raz mi odmówiono ale dlatego, że nowy abonent miał jakąś u nich zaległość.

 

W przypadku dekoderów/modułów udostępnionych faktycznie Cyfrowy Polsat często odmawia wykonania cesji umowy na innego abonenta.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito - Jak tylko dostanę dekoder do rąk, to spróbuje wymusić aktualizację. Niestety dopiero za tydzień :sad:

@Michall1234 - O ile będzie dysponował softem. Mail już poszedł w tej sprawie ;-)

@lesi1 - Dzięki! Takiego kopa mi było trzeba :-) Będę próbował uruchomić pudło :-) Będę informował, co uda mi się załatwić.

Dzięki wszystkim za porady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy możecie potwierdzić, że działają Wam na Samsungu kanały z transpondera 12476 (BBC Brit, BBC Lifestyle) DVB-S2?

Myślałem, że to dekoder, bo inne kanały działały poprawnie. Niestety w w punkcie mieli tylko HD5000 - kanały działały, jednak nie byłem zadowolony z jakości obrazu i poprosiłem, czy by sprowadzili jakiegoś Samsunga. Dostałem innego, ale sygnału nadal brak.
Mam instalację z konwerterem Monoblock Twin i na drugim dekoderze w multiroomie HD3000.
Kanały działają, jak dekoder HD3000 podłączę zamiast Samsunga.
Antena ustawiona prawidłowo, sygnał "na zielono", jak wpiszę ręcznie częstotliwość to na polaryzacji pionowej i DVB na 12476 jest sygnał. Jak się przełączę na pionową DVB-S2 to jest brak sygnału.

Pomysły mi się już skończyły. Z iCOK odesłali mnie do punktu, ale głupio mi iść po trzeci dekoder. Na pewno nie chcę żadnego HD5..., bo przyzwyczaiłem się do innej jakości obrazu HD.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej na moich wszystkich Samsungach DSB-H370G odbieram dobrze kanały z TP 12476. Przywracałeś ustawienia fabryczne? Masz konwenter Monoblok (na dwie pozycje satelit) czyli z przełącznikiem DiseqC w środku zamontowanym. Ustawiłeś poprawnie w Samsungu porty DiseqC?

A spróbuj od nowa dodać ten transponder wpisując 12475 itp.
Hot Bird 13B 12475.00 H 89 HB8 Europe DVB-S2 8PSK 29900 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak stawiał na konieczność korekty ustawienia anteny i/lub skrętu konwertera. W miejscu Samsunga podłącz HD3000, włącz kanał BBC Brit i przytrzymaj przez kilka sekund czerwony (obok zielonego) przycisk na pilocie HD3000. Pojawią Ci się parametry sygnału dla kanału BBC Brit i powiedz jak one wyglądają lub dołącz zdjęcie. Powiedz też jaką masz czaszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie masz kanałów BBC to ustaw dokładnie kąt obrotu konwertera.
Miałem tak samo, jak u ciebie. Wszystkie kanały były, oprócz BBC i wyczytałem na innym forum o kącie konwertera, ustawiłem i jest OK.

Edytowane przez lycha340
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku zamawiałem na Allegro takiego pilota dla kumpla. Gdy go porównałem z moim oryginalnym pilotem to jakość wykonania była taka sama. Być może są one oryginalne lub nieoryginalne, ale wykonane bardzo dobrze. Trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest sens wymieniać ten dekoder na.cos innego, np HD5500? Wogole jak to jest z wymianą? Bo pisząc przez ICOK, Pani Magda odpisała iż wymiana możliwa tylko w razie uszkodzenia sprzętu. Prawda to?

Edytowane przez PINOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz Ci odpisuję. Wymiana dekodera jest możliwa tylko gdy dekoder ulegnie uszkodzeniu i tylko dekoder z aktywną umową lub dekoder z aktywnym i opłaconym prepaidem. Możliwa też jest wymiana podczas przedłużania,aneksowania umowy, lub w trakcie obecnej umowy,podczas dobrania wyższego pakietu, co wiąże się z podpisaniem nowej umowy i utratą darmowych miesięcy, jeśli je jeszcze posiadasz.

 

Czy opłaca się wymienić? 

Jeśli zależy Ci na usłudze VOD na dekoderze(dawna aplikacja Ipla) i HBO Go to oczywiście że opłaca się wymienić, ponieważ Samsung tego nie posiada.

  Natomiast jeśli kompletnie nie zależy Ci na usługach internetowych to jak zechcesz to możesz pozostać z Samsungiem. Weź jednak pod uwagę, iż dekodery Samsung nie są i nie będą już wspierane przez CP i przez to nie będzie już żadnej aktualizacji oprogramowania. Natomiast dekodery Mini HD 2000,HD3000/5000/5500s/6000, oraz PVR HD7000 są na bieżąco aktualizowane i w najbliższym czasie otrzymają nowe oprogramowanie z nowym wyglądem OSD.

 

Decyzja należy do Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ....miałem DSB-H370G, wymieniłem czas temu na HD6000. Nie tęsknię za Samsungiem, choć byłem początkowo strasznie wkurzony że muszę go oddać (padł). Dziś patrzę na to z uśmiechem. Po aktualizacji sprzed paru dni dla HD6000 - tym bardziej wymieniłbym Samsunga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza iść z postępem. To samo co ty czułeś wymieniając dekoder Samsung na HD6000, ja czułem wymieniając parę lat temu zwykłą komórkę na smartfona i się śmieję jaki byłem lekko zacofany technologicznie.

 

Osobiście mam parę dekoderów HDx000 i jednego Samsunga. Samsunga chyba zostawię na pamiątkę jako dekoder do odbioru HD FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie jeden z moich Samsungów DSB-H370G na którym mam aktywną umowę z pakietem Darmowy HD ma dziwne objawy uszkodzenia. Mianowicie po włączeniu działa dobrze jakieś czas 1-2 minuty, a później zaczyna się obraz kaszanić, mianowicie pojawiają się rożne jego zniekształcenia i zakłócenia, słychać tylko głos dobrze. Obraz raz jest ale nieczytelny, a czasem go wcale nie ma.

Sprawdzałem dzieje się to na kanałach kodowanych i niekodowanych, o dziwo TV Trwam z satelity Astra1 działa dobrze. Nagrałem filmik z tego uszkodzenia, jak myślicie co może być powodem takiej niesprawności?

Odkręciłem obudowę i nie widać, aby jakiś kondensator był uszkodzony czyt. "wybulony".

 

Gdzie szukać uszkodzenia w zasilaczu czy w głowicy?

 

 

Filmik

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek, ale w innym dekoderze. Niestety była to usterka w procesorze dekodera. Dekoder poszedł na śmietnik.

Może to być wina wyschniętych kondensatorów. Kondensatory nie zawsze muszą spuchnąć. Być może może to tylko  być tzw zimny lut na płycie głównej dekodera. Wtedy to wystarczy ponowne przelutowanie elementów elektronicznych na płycie dekodera.

 

PS. Nie doczytałem. Piszesz że usterka występuje po około 1-2 minutach od włączenia, czyli wynika z nagrzania.

Wspomniane zimne luty często mają to do siebie że dają o sobie znać po nagrzaniu elementów. 

Postępowanie:

Rozbierz dekoder i weź dobrą lupę. Lupą tą przejrzyj bardzo dokładnie luty wszelkiej elektroniki. Gdy zobaczysz że coś choćby minimalnie odstaje od płyty, to ponownie przylutuj. Szczególnie szczegółowo przeglądnij elementy zasilacza dekodera, czyli miejsce do którego wchodzi kabel zasilający i potem z tego miejsca idzie zasilanie na płytę główną. Wydaje mi się że zasilacz nie wyrabia prądowo.

 

Spróbuj może najpierw odłączyć, jeśli posiadasz, przełącznik DiSEqC. Może on coś miesza? Ale stawiam raczej na usterkę zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Sławomir Pawłowski za cenne rady, dekoder próbowałem pod dwoma instalacjami antenowymi. Podłączę pod trzecią z samym Hotbirdem.

Zauważyłem, że poprawnie działa na trzech kanałach: TV Trwam, TVP Polonia i TBN Polska.

 

Rozebrałem dekoder i na pierwszy rzut oka nie widać zimnych lutów, kondensatory też dobre. Ale wiem, że mogą być wysuszone i nie będzie tego widać na zewnątrz.

 

 

Kolejny filmik:

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszła pora na mojego Samsunga po 6 latach użytkowania. Padł elektrycznie nie dając znaku życia, wcześniej miał problemy z reakcją na pilota. Miałem przygody z wymianą serwisową, gdyż za pierwszym podejściem odmówiono mi wymiany argumentując tym, że nie mają takiego na stanie sugerując przedłużenie umowy. Udałem się do drugiego punktu, gdzie Pani znała problemy z Samsungami i bez problemu wymieniła mi na HD5500s, z którego jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podczas domowych prac archeologicznych odkryłem że posiadam dekoder Samsung DSB-H370G.+ karta CP.

Sprzęt była kupiony na własność oczywiście jest sprawny ale od lat nie używany.

Wiem że może być designerską półką, podkładką pod kwiaty czy przyciskiem do papieru :curious: ale czy można z tym zrobić cokolwiek innego niż używać jako element dekoracyjny ?   :wink:

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z tematem o tym modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie do użytkowników dekodera Samsung DSB-H370G. Mam jeszcze 4 sztuki sprawne i zauważyłem dziwną przypadłość na każdym egzemplarzu. Mianowicie podczas przełączania kanałów często się zdarza, że pasek siły/jakości sygnału nic nie pokazuje i kanał się nie chce włączyć. Pomaga przełączenia jeden do góry lub w dół i powrót do wybranego kanału.

Ten typ tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.10.2018 o 19:12, Burito napisał:

Pytanie do użytkowników dekodera Samsung DSB-H370G. Mam jeszcze 4 sztuki sprawne i zauważyłem dziwną przypadłość na każdym egzemplarzu. Mianowicie podczas przełączania kanałów często się zdarza, że pasek siły/jakości sygnału nic nie pokazuje i kanał się nie chce włączyć. Pomaga przełączenia jeden do góry lub w dół i powrót do wybranego kanału.

Ten typ tak ma ?

 

Ten model dekodera jest wrażliwy na zbyt silny/wysoki poziom sygnału z anteny. Czasami obniżenie tłumikiem poziomu sygnału rozwiązuje problem.

Jeśli problem jest na wszystkich sztukach, to prawdopodobnie jest to ten przypadek. W przeciwnym wypadku należy sprawdzić stan kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu. Często kondensatory "puchną" od temperatury i starzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...