Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem będziemy mieli nowy soft do tego dekodera, wkrótce także soft do Samusunga h305g.

 

Główne zmiany:

 

- znika lista "Cyfrowy Polsat";

- lista główna staje się odpowiednikiem listy "Cyfrowy Polsat", z dodaną drugą częścią, na której można ustawiać co się chce i jak się chce - za wyjątkiem kanałów z pierwszej części;

- 9 list ulubionych zamiast 8;

- listy ulubionych zamiast po 200 kanałów na tv i radio będą teraz miały do wykorzystania 400 na to, co sobie użytkownik wybierze (czyli np. 400 telewizyjnych i 0 radiowych).

 

No i zmiana, która wzbudza najwięcej kontrowersji: CP będzie miał teraz możliwość "wepchnięcia" czegoś na wszystkie listy. Czy będzie to robił, na ilu pozycjach i jakich - to wszystko zależy od CP. W chwili obecnej na satelicie jest tak, że pozycja nr 21 to kanał "Dla Abonentów" - i to wszystko. Być może to się zmieni do czasu kiedy nowy soft będzie wrzucony na satelitę.

 

szczegóły: http://370.blox.pl/html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. CP będzie miał tu pewne pole manewru ale z tego co widzę, nie jest to w tej chwili bardzo "inwazyjne".

Wytłumaczę dokładnie później, a teraz tylko przykład obecnej sytuacji: każda lista ulubionych ma na pozycji nr 21 kanał "Dla Abonentów". Reszta już dowolna.

czy już podjęto decyzję o wpychaniu na siłe wlascicielowi dekodera kanałow ktorch nie chce na listy kanałów układanych samodzielnie ?

Pytam ponieważ na poważnie zaczynam się zastanawiac nad wytoczeniem sprawy sądowej o ingerencję w oprogramowanie zmieniającą w sposób istotny papierową instrukcję obsługi .Pozatym jestem włascicielem dekodera i takiej zmiany sobie nie życze poprostu :read:

 

wyobraźmy sobie sytuację że kupując auto po pewnym okresie producent stwierdza że należy kazdemu autu na siłe dołożyć piąte koło - bo tak mu się chce :D:D

 

pozdr i czekam na rzeczowe wyjasnienie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayiv,Ja mam pewien problem z Samsungiem HD od grudniowego oprogramowania,a mianowicie podczas przelaczanie kanalow towazyszy tymu jakis dziwny dzwiek w glosnikach trudno to nazwac jakies pipczenie ,buczenie w kazdym razie jest to bardzo denerwujace i wczesniej tego nie mialem oczywiscie poprzez lacze HDMI ,juz nie mowie o powolnym wlaczaniu sie kanalow HD bo to juz normalka ,czy jest to wina softu ?,czy nowe oprogramowanie to zmieni byloby super.A na koniec czemu brak jest telegazety poprzez HDMI .Prosze napisz co sadzisz o tym problemie ,czy jest to mozliwe ze nowe oprogramowanie zlikwiduje te problemy,dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jest przycisk telegazety a telegazeta nie działa :] zawsze mnie to wkurzało, bo telegazeta TV nie dziala przez HDMI, zwykły tuner SD za 200zł z HDMI ma telegazetę a ten samsung jest wybrakowany w tym zakresie, wiem że można oglądac telegazetę przez SCARTa korzystając z telegazety odbiornika TV ale kupować dekoder HD żeby oglądać przez SCARTa? W ogóle jak komus TV wisi na ścianie to pewnie nie mają nawet takiego kabla pod tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam problem z odbiornikiem.Najpierw mi sie zawieszal i tak trwalo po pare minut,a teraz przestala niebieska dioda swiecic no i nie dziala.

Probowalem go odlaczac od pradu ale to nic niedalo,dioda jak nie swiecila tak nie swieci.Sprzet mam na wlasnosc i juz dawno gwarancjia minela,

czy warto oddawac sprzet do naprawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kolega (@CSA) który postów nie czyta ? "mayiv" jest nieoficjalnie na forum jak dobrze doczytałem i jakoś widać że się tym zajmuje i jak narazie odpisuje na wszystko łącznie z dodatkowymi informacjami. A wystarczy chcieć poszukać "leniuchy".

 

@miru73 a odczekałeś chwilkę po podłączeniu do prądu ? One troszkę długo zaskakują. Mi to się zdarzyło jak prądu nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety byl cala noc odlaczony i nie dziala,chyba szlak mnie trafi :evil:

Czy moge ten sprzet oddac do pierwszego lepszego serwisu,czy musze go extra naprawiac w serwisach polsatowskich,jesli wogle takie sa bo niewiem.

A czy moge kupic jakis calkiem inny dekoder,czy to musza byc tylko te polsatowskie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder ma słabe chłodzenie układów jeśli miałes zamknięty w szafce to mozliwe że padło coś na płycie głównej, wyłączanie raczej nic nie pomoże

 

@ACIK-Wroclaw proszę Cię przestań zaśmiecać ten wątek niepotrzebnymi wtrąceniami, my naprawdę ten wątek czytamy od 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A czy mogę kupię jakiś całkiem inny dekoder,czy to muszą być tylko te polsatowskie.

Pozdrawiam

 

Możesz kupić inny dekoder, ale dekoder musisz mieć taki który odbiera system kodowania polsatowski i z miejscem na dodatkowy moduł ci ze sparowaną kartą polsatowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić inny dekoder, ale dekoder musisz mieć taki który odbiera system kodowania polsatowski i z miejscem na dodatkowy moduł ci ze sparowaną kartą polsatowską.

 

Może ja wyjaśnię :)

Nie ma możliwości wsadzenia (dosłownie) karty CP do dekodera innego niż polsatowski (i to w dodatku tej jeden konkretny z którym była dostarczona) tak żeby działała - dekoder musi być z taką kartą sparowany (konkretny dekoder konkretna karta) a co za tym idzie nawet jakbyś wziął swoją kartę i innego polsatowskiego samsunga to nie będzie działać :(

alternatywą jest jest inny uniwersalny dekoder, ale... musi on obsługiwać moduły CAM

http://www.hollex.pl/zdjecia/2912.jpg coś takiego - w to jest wsadzona sparowana karta CP

 

nie wiem czy istnieje możliwość zakupu innego samsunga i sparowania karty w serwisie CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy istnieje możliwość zakupu innego samsunga i sparowania karty w serwisie CP.

 

Kiedys pytalem w BOK Polsatu czy jesli kupie uzywany dekoder polsatu to czy moga mi moja karte przypisac do tego kupionego bo moj padl. Dowiedzialem sie ze takiej mozliwosci nie ma. Oczywiscie to troche kosztuje ale jest mozliwosc zarowno z dekodera ( nie wiem czy wszystkie modele) jaki modulu cam wyciagniecia tak zwanego BOXKEY RSA. Wtedy na dekoderach zdaje sie opartych na linuxie mozemy uzywac karty polsatu z oplaconym abonamentem. Trzeba oczywiscie jeszcze potrafic obslugiwac sie takimi dekoderami ja nie mialem przyjemnosci wiec w tej kwestii wiem tylko tyle ze taka mozliwosc istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie ten problem wyglada troche inaczei ale nie w tym rzecz.Odbiornik prze odlaczeniem z pradu byl dosc cieply i moze tu gdzies lezy problem.

W kazdym razie jesli naprawa wyjdzie za drogo badz bede zmuszony zakupic nowy sprzet to zegnam polsata na amen.Juz raz mnie polsat

zrobil na szaro z wymiana dekodera ze wyszlem jak zablodzki(musialem zrezygnowac ze starej umowy i podpisac nowa).

chyba czas najwyzszy na TNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie teraz nauczkę na przyszłość.

Moja rada: zawsze sprzęt brać w najem. W razie awarii wymienią bez problemu!

:shock::shock:

Czy kolega wie co pisze ?????

Mam jeszcze jedno pytanie!Gdyby naprawa byla nieoplacalna badz niewykonalna to czy mam mozliwosc wymiany(przypominam ze sprzet mam wykupiony na wlasnosc)

badz zakupu nowego dekodera wraz z karta(skoro sa parowane)bez koniecznosci zrywania i podpisywania nowej umowy.Jesli tak to jak dlugo musialbym czekac na wymiane-kupno???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...