Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzacy kanaly MTV 80/90 powinni sprecyzowac kto ma byc grupa docelowa tych kanalow. Jesli odpowiedza sobie na to pytanie, to latwiej im bedzie go produkowac.

 

Jesli docelowa grupa MTV 80' maja byc ludzie ktorzy w tamtej dekadzie ze wzgledu na swoj owczesny nastoletni wiek "chloneli" muzyke (tak jak np. ja), to przepis na sukces jest prosty: grac te kawalki ktore sa dzis calkowicie zapomniane. Bo te wszystkie ograne hity z tamtych lat mimo ze fajne, to jednak nic nowego juz nie wnosza i nie wniosa.

 

Wiecie co mnie najbardziej sprawia radosc? Jak slysze kawalek ktorego nie slyszalem ~30-40 lat (co bardzo rzadko, ale jednak sie zdarza). Wtedy mowie: o kur...a, ale to byl wtedy super kawalek i jak milo jest go znowu posluchac.

 

Mam wrazenie ze produkujacy te kanaly chca zjesc ciastko i miec ciastko, a mianowicie, probuja kierowac je do kilku pokolen. Dlatego w moim odczuciu lepiej by bylo zawezic grupe docelowa i pozwolic na to, by ramowke ukladaly komputery. Efekt zaskoczenia bylby na pewno lepszy niz sluchanie poraz kolejny petli tych samych, ogranych kawalkow.

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 00:33, Mr. Orbita napisał:

 

Przypadkowo zapuściłem dziś i trafiłem, może teraz to katują? Ale moja szklana kula nie zawiodła, teraz liczby do totka ;)

 

5434.jpg

 

Nie spoglądałem mocno na MTV 90s, dziś w pewnym sensie obowiązki mnie zmusiły i w porównaniu do VH1 Classic coś doszło, wpadłem też na klip Corona - Rhythm Of The Night. Ale nadal pod względem tego, ile klipów w latach .90 już produkowano, jaki to był przemiał, to nadal to kropelka w morzu.

Ale gdyby wrzucili do swojej playlisty dosłownie wszystkie klipy z lat 90 to na każdy z nich aby obejrzeć ponownie czekalibyśmy z tydzień. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawia się dylemat o którym wspomina @peh - granie oklepańców ma tą przewagę, że jakiś przypadkowy "x" włącza kanał i zawsze ma jakiś tam znajomy hit. I tak teraz działają obydwa MTV. Może to kwestia lepszego dobrania proporcji między hitami, a wykopaliskami, a może po prostu niestety nie jesteśmy statystycznym widzem i jako że takich jak my jest zbyt mało, to i nikt nie skieruje do nas oferty kanału? ;) Tego nie wiem.

 

Trochę przypadkowo za sprawą PW zajrzałem do katalogów na dysku, do których dawno nie zaglądałem, ze zgranymi materiałami z moich ponad 25-letnich VHS-ów (wow, ćwierć wieku). Na jednym miałem teledysk artystki Ena Sea pt. Trap. Nie ma go nawet na YouTube :) Podobnie Mayomi - Whatever I... (dobry kawałek swoją drogą) - na YouTube klipu raczej nie znajdziecie, ale kiedyś to było grane w TV ;) Nie jestem pewny, czy gdyby leciały takie rzeczy, to faktycznie kanał miałby wysoką oglądalność. Raczej nie bardzo ;) Pewnie też nie bardzo byłby ktokolwiek zainteresowany dystrybucją czegoś z takimi wynalazkami ;)

 

Żeby nie było zbyt odjechane - namierzyłem też w archiwach przykład, jak kiedyś MTV sobie radziło, gdy na strapie nie mieścił się tytuł :)

 

5436.jpg

 

Teraz trudniej, żeby się nie zmieściło, bo w 16:9 jest szerzej, ale czy zdarzają się takie sytuacje na MTV 90s? Ktoś widział jak ogarniają? Ściskają tekst? Jeśli tak, to tak się nie robiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po prostu nie puszczają kawałków co mają za długi tytuł ?

Dodatkowo brak w zasadzie spacji między wyrazami i wszystko zlewa się w całość. Co ciekawe na niebieskim strapie spacje są bardziej widoczne ale już na żółtym niemalże jeden ciąg liter. 

Co do kawałków niszowych i hitowych to wydaje mi się, że akurat jest to łatwe do ogarnięcia bo lata 90 to gigantyczna kopalnia teledysków. Nawet jakby wybrać wszystkie hity oraz wszystkie w miarę popularne kawałki plus ewentualnie jeden niszowy na godzinę to już byłby sukces bo okazałoby się że z 10 lat wyszłaby naprawdę  pokaźna biblioteka. 

Aktualnie oglądam Dance Anthems i znowu porażka. W kółko to samo od miesiąca. Zero rozwoju. Część kawałków nie ma nic wspólnego z tym pasmem, jakiś pop, rnb itp. 

Ktoś ma jakiś adres mail do nich? Mam listę gotową to im wyślę i zapytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lotus napisał:

Teraz po prostu nie puszczają kawałków co mają za długi tytuł ?

Dodatkowo brak w zasadzie spacji między wyrazami i wszystko zlewa się w całość. Co ciekawe na niebieskim strapie spacje są bardziej widoczne ale już na żółtym niemalże jeden ciąg liter. 

Co do kawałków niszowych i hitowych to wydaje mi się, że akurat jest to łatwe do ogarnięcia bo lata 90 to gigantyczna kopalnia teledysków. Nawet jakby wybrać wszystkie hity oraz wszystkie w miarę popularne kawałki plus ewentualnie jeden niszowy na godzinę to już byłby sukces bo okazałoby się że z 10 lat wyszłaby naprawdę  pokaźna biblioteka. 

Aktualnie oglądam Dance Anthems i znowu porażka. W kółko to samo od miesiąca. Zero rozwoju. Część kawałków nie ma nic wspólnego z tym pasmem, jakiś pop, rnb itp. 

Ktoś ma jakiś adres mail do nich? Mam listę gotową to im wyślę i zapytam ?

Wydaje mi się że jak znajdziesz jakiś adres na angielskich stronach to będzie prawidłowy. Warto też wysłać swojego maila pod np. 3 adresy, ogólny i powiedzmy pod jakieś dwa dedykowane konkretnym działom, osobom. Nigdy nie ma pewności na kogo wiadomość trafi i czy jej po prostu nie oleje. Poza tym myślę że takie firmy nie będą przyjmowały niestety próśb od widzów bo gdyby przyjęli którąś to zrobiłby się im natłok maili od innych proszących o to czy tamto. Możliwe też że się mylę i np. komuś spodoba się pomysł widza ale zrealizuje go np. po pół roku aby właśnie nie było wiadome że za sprawą mojego maila pomysł został przyjęty. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lotus , pod tym adresem znajdziesz  co nieco : http://cee.vimnswemea.com/en/ , ale najlepiej wyszukaj na linkedin konkretną osobę , która zajmuje się ramówką .Można też spróbować napisać, bądź zadzwonić do polskiego biura czy  mogliby użyczyć kontaktu mailowego do właściwej osoby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie rozchodzi się o wygrzebywanie z archiwum jakichś niszowych teledysków czy takich klipów, o których wielu widzów zapomniało.

W moim odczuciu wystarczy poszperać i powybierać takie teledyski, które w latach 90-tych znajdowały się w pierwszej 20-tce europejskiej listy przebojów, a w obecnych czasach są pomijane. Dla przykładu: brakuje na antenie chociażby Richarda Marx'a "Hazard", Bruce'a Springsteen'a "Human Touch", wspaniałych teledysków THE KLF - projekt był mocno popularny do 1992 roku i bardzo często emitowany na MTV Europe. Brakuje innych klipów The Prodigy, chociażby "No Good (Start the Dance)". W MTV 90s wałkowany jest głównie "Firestarter". Brakuje klipów Depeche Mode - emitowany jest tylko "Enjoy The Silence" - dlaczego? Odpowiadam - brytole nigdy nie faworyzowali DM, a jedynym hitem w UK był wspomniany przeze mnie "Enjoy...".

 

Kanał moim zdaniem jest skazany na szybką upadłość lub na rychłe przemianowanie - dlaczego? Otóż dopóki nie zmieni się ramówka i będzie taka uboga, dopóki nie zasiądzie ktoś, kto będzie się troszczył o przyszłość tego kanału i co za tym idzie - zadba o znacznie szerszą playlistę - nie tylko oklepany pop typu Boyzone, Britney Spears, to widzom szybko znudzi się się ten kanał w którym jest bardzo ograniczona playlista, a ramówka jest po prostu kiepska. Powinny być pasma z muzyką alternatywną / rockową, wygrzebywanie archiwalnych koncertów powinno być (Np. Unplugged, koncerty ze studia MTV Live n' Direct) bloki z muzyką dance nie powinny ograniczać się tylko do emisji tego, czego w UK widzowie słuchali niegdyś, ale warto też pomyśleć o innych krajach z których słyną m.in. ICE MC (Włochy), E-Type (Szwecja) czy 2 Brothers on The 4th Floor (bodajże Holandia) - to tylko malutkie przykłady.

 

Nie wiem czy czasy już tak widza przyzwyczaiły, że kanały telewizyjne te komercyjne mają mocno oklepaną ramówkę czy po prostu są to oszczędności. MTV na własne życzenie doprowadziła do takiej sytuacji, że dziś widzowie Ci starsi i Ci młodsi bardzo krytycznie oceniają tą markę. Nie dziwię się - w drugiej połowie lat 90-tych zaczęli stopniowo wprowadzać rozrywkę zamiast muzyki - pojawił się The Real World, Singled Out itp. W latach 2000 jeszcze więcej rozrywki uruchomiono, aż przyszedł moment na reality show i widzowi należało dać sygnał - "nie jesteśmy już muzyczną telewizją, wycinamy napis MUSIC TELEVISION". A teraz próbują odbudować swój dawny wizerunek chociażby takim mizernym MTV 90s, który również w oprawie graficznej jest na bardzo niskim poziomie - belki mogłyby być dwa razy lepiej zaprojektowane, identy również. Nie chcę się chwalić, ale w moim poczciwym Corel VideoStudio (stara wersja), potrafię lepiej banery / belki zaprojektować niż ekipa tworząca MTV 90s. Zresztą Mr. Orbita może się przekonać, gdyż kiedyś jemu przesłałem teledyski z moimi zaprojektowanymi banerami MTV, a było to parę lat wstecz. ;-)  Teraz jeszcze lepiej mi wychodzą... ;-)

 

Żeby nie było tak całkiem krytycznie pod adresem MTV 90s... Popatrzcie co nam dają popularne media w Polsce - RMF FM zachowuje się jak MTV 90s - oprócz nowości gra ciągle te same kawałki z lat 00, 90 i 80. Popatrzcie co serwuje nam TVN - nie ma miesiąca żeby nie puszczali filmu "Harry Potter", Polsat - ciągle Kevin, Świat Według Kiepskich albo po prostu w koło te same powtórki. A przecież cała masa filmów, seriali powstała w poprzednich dekadach, które są mocno pomijane na antenach telewizyjnych.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr G. napisał:

Tutaj nie rozchodzi się o wygrzebywanie z archiwum jakichś niszowych teledysków czy takich klipów, o których wielu widzów zapomniało.

W moim odczuciu wystarczy poszperać i powybierać takie teledyski, które w latach 90-tych znajdowały się w pierwszej 20-tce europejskiej listy przebojów, a w obecnych czasach są pomijane. Dla przykładu: brakuje na antenie chociażby Richarda Marx'a "Hazard", Bruce'a Springsteen'a "Human Touch", wspaniałych teledysków THE KLF - projekt był mocno popularny do 1992 roku i bardzo często emitowany na MTV Europe. Brakuje innych klipów The Prodigy, chociażby "No Good (Start the Dance)". W MTV 90s wałkowany jest głównie "Firestarter". Brakuje klipów Depeche Mode - emitowany jest tylko "Enjoy The Silence" - dlaczego? Odpowiadam - brytole nigdy nie faworyzowali DM, a jedynym hitem w UK był wspomniany przeze mnie "Enjoy...".

 

Kanał moim zdaniem jest skazany na szybką upadłość lub na rychłe przemianowanie - dlaczego? Otóż dopóki nie zmieni się ramówka i będzie taka uboga, dopóki nie zasiądzie ktoś, kto będzie się troszczył o przyszłość tego kanału i co za tym idzie - zadba o znacznie szerszą playlistę - nie tylko oklepany pop typu Boyzone, Britney Spears, to widzom szybko znudzi się się ten kanał w którym jest bardzo ograniczona playlista, a ramówka jest po prostu kiepska. Powinny być pasma z muzyką alternatywną / rockową, wygrzebywanie archiwalnych koncertów powinno być (Np. Unplugged, koncerty ze studia MTV Live n' Direct) bloki z muzyką dance nie powinny ograniczać się tylko do emisji tego, czego w UK widzowie słuchali niegdyś, ale warto też pomyśleć o innych krajach z których słyną m.in. ICE MC (Włochy), E-Type (Szwecja) czy 2 Brothers on The 4th Floor (bodajże Holandia) - to tylko malutkie przykłady.

 

Nie wiem czy czasy już tak widza przyzwyczaiły, że kanały telewizyjne te komercyjne mają mocno oklepaną ramówkę czy po prostu są to oszczędności. MTV na własne życzenie doprowadziła do takiej sytuacji, że dziś widzowie Ci starsi i Ci młodsi bardzo krytycznie oceniają tą markę. Nie dziwię się - w drugiej połowie lat 90-tych zaczęli stopniowo wprowadzać rozrywkę zamiast muzyki - pojawił się The Real World, Singled Out itp. W latach 2000 jeszcze więcej rozrywki uruchomiono, aż przyszedł moment na reality show i widzowi należało dać sygnał - "nie jesteśmy już muzyczną telewizją, wycinamy napis MUSIC TELEVISION". A teraz próbują odbudować swój dawny wizerunek chociażby takim mizernym MTV 90s, który również w oprawie graficznej jest na bardzo niskim poziomie - belki mogłyby być dwa razy lepiej zaprojektowane, identy również. Nie chcę się chwalić, ale w moim poczciwym Corel VideoStudio (stara wersja), potrafię lepiej banery / belki zaprojektować niż ekipa tworząca MTV 90s. Zresztą Mr. Orbita może się przekonać, gdyż kiedyś jemu przesłałem teledyski z moimi zaprojektowanymi banerami MTV, a było to parę lat wstecz. ;-)  Teraz jeszcze lepiej mi wychodzą... ;-)

 

Żeby nie było tak całkiem krytycznie pod adresem MTV 90s... Popatrzcie co nam dają popularne media w Polsce - RMF FM zachowuje się jak MTV 90s - oprócz nowości gra ciągle te same kawałki z lat 00, 90 i 80. Popatrzcie co serwuje nam TVN - nie ma miesiąca żeby nie puszczali filmu "Harry Potter", Polsat - ciągle Kevin, Świat Według Kiepskich albo po prostu w koło te same powtórki. A przecież cała masa filmów, seriali powstała w poprzednich dekadach, które są mocno pomijane na antenach telewizyjnych.

Ostatnio przeglądałem stare VHS'y i znalazłem niezłą dawkę teledysków (głównie MTV), na przełomie 1990/91 MTV oprócz Enjoy The Silence, Policy of Truth (które były wtedy na topie, ze względu na album Violator), puszczało także World In My Eyes. Dowód, zrzut z ekranu: https://imgur.com/a/9Xbzrkh . 90's śledzę od samego początku i nie zauważyłem klipów grupy INXS, UB40 (oprócz Kingston Town), DM (tylko Enjoy The Silence), Metallici, i innych popularnych wtedy zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat i UB40 (np. Red Red Wine, Cherry Oh Baby, I Got You Babe) i INXS (m.in. Listen Like Thieves, Need You Tonight, Never Tear Us Apart i Mystify, ale w wersji live) i też trochę Depeche Mode (m.in. Everything Counts, People Are People, Never Let Me Down Again, który wleciał do stałego grania oraz Personal Jesus) są, ale na MTV 80s. Nie jestem przekonany do tego podziału na 80s i 90s, bo właśnie tak to się kończy - dla grup, które miały hity na przestrzeni wielu dekad trochę jest tu, trochę tam (wszędzie mało, to osobna sprawa). To samo spotyka też np. U2, na 80s jest ich nawet sporo, ale na 90s już nie za dużo, jak podsłuchiwałem (wpadłem na Mysterious Ways, One i The Sweetest Thing, kiepsko).

 

Nie wiem jak sobie z tym radzą konkurencyjne kanały w UK: NOW 80s i NOW 90s, ale pewnie zderzają się z podobnym problemem.

 

Rzeczywiście jakoś w ogóle nie widziałem nic od Metalliki (poprawione - dzięki STARS ;) ), także na MTV 80s, czymś podpadli?

 

2 godziny temu, Piotr G. napisał:

A teraz próbują odbudować swój dawny wizerunek chociażby takim mizernym MTV 90s, który również w oprawie graficznej jest na bardzo niskim poziomie - belki mogłyby być dwa razy lepiej zaprojektowane, identy również. Nie chcę się chwalić, ale w moim poczciwym Corel VideoStudio (stara wersja), potrafię lepiej banery / belki zaprojektować niż ekipa tworząca MTV 90s. Zresztą Mr. Orbita może się przekonać, gdyż kiedyś jemu przesłałem teledyski z moimi zaprojektowanymi banerami MTV, a było to parę lat wstecz. ;-)  Teraz jeszcze lepiej mi wychodzą... ;-)

 

Potwierdzam ;) Kompromitujące w przypadku MTV jest to o tyle, że już nawet zakładając, że o ile może zabawa w szczegóły byłaby nieco trudniejsza, to nie dopracowano nawet podstaw - oryginalnie na końcu klipu strap był bez tła i bez logotypu. Nie wiem też, czy te animacje tekstu były konieczne, ani to ładne, ani związane z oryginałem. Można było niedużym wysiłkiem dopracować ten pomysł, a tu zrobiono grafikę jako-tako, pewnie oczywiście ktoś tam poświęcił nieco czasu, ale takie to wygląda zatrzymane w pół-biegu. Żeby już nawet swojej własnej grafiki nie odwzorować dobrze? ?

 

Klipów w porównaniu do VH1 Classic dodano (tego jestem pewny, bo wchodziły rzeczy, których nie widziałem wcześniej i pisałem o tym), ale raczej na tyle, żeby po prostu nie powtarzały się co chwilę, bo gdyby zostawiono tyle, co było tam, to niektóre rzeczy byłyby grane po parę razy dziennie ;) Przed momentem na 90s widziałem Hole - Malibu, a po tym zagrali Nirvanę - Lithium (hmmm... przypadek? :P ), parę utworów później też dla mnie rzadszy Electronic - Disappointed. Są takie momenty zrywu, że na jakimś klipie się zatrzymam, ale na dłuższe oglądanie to się to nie bardzo nadaje, bo rotacja oklepańców zamęczy, zanim się uda dotrzeć do czegoś rzadszego.

 

Raczej się nic nie zmieni. Raczej kanałów nie ruszą - jeśli VH1 Classic tyle lat mógł wegetować, to i te będą ;) Ale szkoda, że nie wykorzystano tej szansy lepiej, jako idealista wierzę, że się dało to zrobić lepiej. Jak dla mnie tragedii nie ma, jest średnio, brak reklam bardzo cieszy, ale oni mogą sobie na to pozwolić.

 

BTW: A Brexit ich nie przegoni z emisją z UK?

 

The Prodigy - Out Of Space, może to nie No Good, ale telepatycznie @Piotr G. cię troszkę wysłuchali ;) Oczywiście zupełnie przypadkowo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Orbita napisał:

Nie jestem przekonany do tego podziału na 80s i 90s, bo właśnie tak to się kończy - dla grup, które miały hity na przestrzeni wielu dekad trochę jest tu, trochę tam (wszędzie mało, to osobna sprawa).

Liczy się data wydania singla. Jeśli dany numer wyszedł np. w listopadzie 1989r. To gramy go w przedziale lat 80-tych. Nie ważne, że był grany dopiero w 1990 czy jeszcze później.

A jak z dźwiękiem MTV90s? Podkładane jest audio, czy oryginalnie tak jak leci teledysk? Pytam się ponieważ na razie jeszcze nie wrzuciłem tego kanału do ulubionych.

4 minuty temu, djclassic napisał:

 

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko jest przełączyć na kanał i sprawdzić jaka jest jakość techniczna ? lepiej pytać. Moje dwa słowa: kanał robiony przez brytoli i to oni serwują to co było u nich popularne w latach 90. A taki klf czy scooter był wtedy na MTV aby nie zostać w tyle i coś tam zapuścić. Gdyby siadł do tego kanału Polak lub niemiec to serwowałby to co w tych krajach było popularne a to zapewne nie byłoby dobrze widziane tam na wyspach. Niestety ale za MTV w Europie odpowiedzialni są brytole i taki mamy efekt. Ten brytol czy te brytole odpowiedzialne za Play listę zapewne mają po 40 lat i mają w bani muzykę którą słuchali mając lat 15 i taką właśnie serwują na tym kanale. I to się pewnie nie zmieni. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to moje podsumowanie w tym temacie bo jak piszesz wszyscy wiemy ale co chwilę ktoś pisze że brakuje tam tego czy tego czy innego... Myślę że lista będzie w jakimś stopniu rozbudowywana ale będą to wyłącznie klipy "brytyjskie" i nie ma szans na coś pokroju fun factory czy scootera. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica się odnalazła - Enter Sandman teraz ;)

 

Co do audio: wydaje się, że nie podmieniają, w klipach są różne "odgłosy", np. na 80s w Limahl - Never Ending Story jest krzyk w trakcie, na 90s na końcu George Michaela - Freedom! '90 jest piszczący czajnik, na Aerosmith - Crazy - audio z samochodu. Oczywiście trudno to wyczuć, bo zawsze można tak to sprytnie pomontować, że się zostawi trochę tego i trochę tego, ale podejrzewam że jednak trzymają oryginalne audio, czasami powoduje to kiepską jakość, np. The Police - Don't Stand So Close To Me ma mizerne audio.

 

Natomiast, czego nie pisałem, mam spore zastrzeżenia do jakości obrazu na 90s. Na 80s jest nadspodziewanie dobrze jak na kanał ze starociami, ale na 90s, nawet korzystając z innego źródła niż Cyfrowy Polsat, gdzie dodatkowo kompresja robi swoje, jakość i tak jest zła. W wielu przypadkach obraz wydaje się być po prostu niewyraźny/rozmazany/zblurowany, może tu zasługa zoomowania do 14:9.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

Nie wiem jak sobie z tym radzą konkurencyjne kanały w UK: NOW 80s i NOW 90s, ale pewnie zderzają się z podobnym problemem.

Na Now90s o wiele bogatsza playlista, minus to słabsza jakość video, 16:9 i reklamy, ale za to można trafić na rzadkie teledyski typu:

The Shamen, Shaft, Tony Di Bart, David Morales pres The Face, Bucketheads, Bus Stop ft Carl Douglas, Los Umbrellos, Opus III, Lutricia McNeal, Eagle Eye Cherry, Ace of Base, Baby D, Berri, Blockster, Capella, Doop, Leila K, Mark Snow, The Original, JX, Underworld, Sash!, do tego dużo typowo brytyjskich All Saints, Backstreet Boys, N-Trance, Robbie Williams, Spice Girls, Westlife, Boyzone, Ronan Keating, Five ...

Brytole też grają KLF i dużo Scooter'a (około 30 kawałków) ale na ClublandTV ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam, aż moja kablówka doda MTV 80's ?

47 minut temu, djrafik napisał:

Na Now90s o wiele bogatsza playlista, minus to słabsza jakość video, 16:9 i reklamy, ale za to można trafić na rzadkie teledyski typu:

The Shamen, Shaft, Tony Di Bart, David Morales pres The Face, Bucketheads, Bus Stop ft Carl Douglas, Los Umbrellos, Opus III, Lutricia McNeal, Eagle Eye Cherry, Ace of Base, Baby D, Berri, Blockster, Capella, Doop, Leila K, Mark Snow, The Original, JX, Underworld, Sash!, do tego dużo typowo brytyjskich All Saints, Backstreet Boys, N-Trance, Robbie Williams, Spice Girls, Westlife, Boyzone, Ronan Keating, Five ...

Brytole też grają KLF i dużo Scooter'a (około 30 kawałków) ale na ClublandTV ...

 

Mi na 90's bardzo brakuje muzy z początku lat 90-tych (tym bardziej mojego ulubionego 1991), emitują głównie muzykę z lat 94-99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie liczę na jakiegoś tam Scootera, wolałbym Cappellę, Maxx itd, itp. Ale raczej nie ma szans na nic tak jak wszyscy tu piszą. Dziwi (albo i właśnie wcale nie dziwi bo to Viacom) pętla oklepańców i mega słabych kawałków. Ktoś jakby zawęził kolekcję 10000 klipów do maksymalnie 200 i to w dodatku tak na odwal się. Mimo że nie jestem jakimś nadzwyczajnym fanem rocka to paradoksalnie najciekawsze pasmo wg mnie to właśnie Alternative Anthems. Można się natknąć na Oasis, Metallicę, Pearl Jam czy Aerosmith. Czasem zdarzy się jakiś fajny set nawet 3 kawałków pod rząd. Pasma na które jakoś liczyłem to raczej porażka. Na hip hop i rnb leci cały czas kawałek "Sweet like chocolate" ale to chyba wg nich tylko tytuł miałby mieć coś wspólnego z rnb. 

Jeśli chodzi o dźwięk to zaskakująco dobry jest, czysty, w miarę przestrzenny na większości klipów. Czasem na kawałkach z hip hopu jest bardziej przytłumiony bez wyraźnej góry. Obraz też wg mnie znośny w porównaniu do wszystkich innych muzycznych kanałów SD z mega kompresją.

No a na Nirvanę z innym klipem jak "Smells like teen spirit" to jeszcze ani razu nie trafiłem. Raz widziałem Metallicę z "Enter Sandman". Wg mnie raz usiadł jakiś koleś przy playliście, zahaczył parę kawałków co mu się podobały albo z grubsza coś tam kojarzył i jazda... Większość dobrych wykonawców jest wałkowana tylko z jednym klipem... Wyjątkiem jest Will Smith w każdej postaci. Jakiś jego fan chyba wybierał teledyski.. Z tymże kawałek "Boom, shake the room!" jest podpisany jakoś tak: boom, boom, shake, shake..... Masakra.. Amatorszczyzna trochę. 

Edytowane przez lotus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczajone rzadsze rzeczy na MTV 90s:

  • Apollo Four Forty - Ain't Talkin' 'Bout Dub (i tu ciekawostka - z klasycznym strapem, ale wykadrowanym z wiadomego powodu, zapy niżej)
  • C+C Music Factory - Things That Make You Go Hmmm...
  • Foo Fighters - Big Me (Footos, The Fresh Fighter :D )
  • Freak Power - Turn On, Tune In, Cop Out (dawno nie widziałem, pamiętam jeszcze fragmenty z 30 Ton sprzed ćwierć wieku ;) moment, zanim Norman Cook stał się powszechnie znany jako Fatboy Slim)
  • Goldie Presents Metalheads ‎– Inner City Life
  • Massive Attack - Protection (oooooo! współpraca z Tracey Thorn sprzed lat, świetna, ale zapomniana)
  • Orbital - Belfast/Wasted
  • Red Hot Chili Peppers - Aeroplane
  • Salt-N-Pepa - Let's Talk About Sex (na MTV 80s katują Push It)
  • Texas - In Our Lifetime

Było też coś rzadszego od The Smashing Pumpkins, ale uleciało mi, nie 1979 i Tonight, Tonight - te są często, coś innego, możliwe że Disarm, ale "ręki sobie nie dam uciąć" ;)

 

ZAP-y Apollo Four Forty - początek:

5449.jpg

 

5448.jpg

 

Koniec:

5447.jpg

 

5446.jpg

 

Na starym strapie drobny błąd w tytule (uciekł jeden apostrof), na nowym - ten poprawiono, ale zrobiono inne potknięcie (wyraz "talking" jest poprawny, ale jednak w tytule było "talkin'") + nazwę grupy użyli inną niż była w tamtym czasie w obiegu :)

 

Ogólnie widzę kopię patentu z MTV 80s - bardzo dużo oklepańców i czasami jakiś strzał z zaskoczenia, ale trzeba przetrwać oklepańce :) Najwięcej to bym powiedział, że jest Madonny (i na MTV 80s też), ale potwierdzam, że Will Smith jest w MTV bardzo lubiany :) No i "Bojzony", "Tejk Dety". Klipów więcej niż było na VH1 Classic, ale nadal mało. Może nie 200, ale na tyle mało, że powtarzalność jest zbyt duża.

 

Na rzeczy popularne w kontynentalnej Europie, szczególnie w Niemczech, nie ma szans, nie spodziewam się zmian, przynajmniej dopóki nie wygonią im produkcji z UK ;)

 

@djrafik - z Twojej listy z Now 90s na MTV 90s trafiłem: The Shamen, Shaft, Bucketheads, Eagle-Eye Cherry (oczywiście Save Tonight, ale też Falling in Love Again), Ace of Base, Doop, Underworld i Sash! (Encore Une Fois i Ecuador). Poza tym wpada też to, co było na VH1 Classic, np. Urban Cookie Collective, Haddaway (Life), Robin S., Eiffel 65 (Blue), ATB (9 P.M.), Whigfield (Saturday Night), Vengaboys (nawet sporo), Aqua (Barbie Girl katowany, Doctor Jones rzadko, więcej nic) - chociaż to są raczej nagrania dość oczywiste, no i z zastrzeżeniem, że tylko 90s, więc np. z ATB to za dużo się z tego okresu nie mieści.

 

PS: Scooter jest grany na Clubland TV akurat z konkretnego powodu - AATW ich wydawał/promował w UK. Chyba w czasie przeszłym, label w ogóle jakoś zrobił się mało aktywny, strona wygaszona, na FB cisza, na YT skromna aktywność. Trochę niebezpieczna sytuacja, bo AATW stoi za wieloma kanałami muzycznymi w UK - Clubland TV i wszystkie Now też, jak im się noga podwinie, tak będzie po kanałach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei trafiłem ostatnio na Chemical Brothers - Let Forever Be i Fat Boy Slim Gangster Trippin" - też jak dla mnie fajne i rzadkie w dzisiejszych tv muzycznych rzeczy.

Natomiast jestem rozczarowany tym pasmem hiphop/r'n'b, od miesiąca są ci sami wykonawcy - kolejne piosenki Lauryn Hill/Fugees, TLC, Eternal, wspomnianego już wyżej Willa Smitha (czasami trafia się 3-4 razy w ramach jednego pasma, bo jeszcze pójdzie Dj Jazzy Jeff & The Fresh Prince) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...