Skocz do zawartości
  • 0

Unicable "na starej" instalacji


Milamber
 Udostępnij

Pytanie

Cześć.

Instalacja w mieszkaniu 4 pokojowym z anteną 80 cm na ogródku dla nc+.

Stary konwerter: 4 wejścia. 2 kable idą do pokoju do głównego dekodera 4k, po jednym do pokojów dzieci. Jest jeszcze zostawiony kabel do TV naziemnej ale nie będzie wykorzystywany.

 

Nie wiem czemu ale robiąc instalację poszła ona via multiswitch jak na zdjęciu.

Kupiłem konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L

 

Pytanie:

1. czy ten multiswitch jest w ogóle potrzebny? Tak naprawdę potrzebne mi są dwa kable do głównego dekodera (albo jeden jeśli unicable), i po jednym u dzieci. Czy mogę odłączyć Multiswitcha i połączyć kable antenowe ze sobą  tak by była ciągłość bez przerywania Muliswitchem? Odległość to około 12 metrów od anteny do najdalszego gniazda w ścianie,

2. jak zrobić unicabla tutaj?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

wCrAOTSh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, multiswitch wyrzucasz. Łączysz 3 kable tzw. "beczkami". Sygnał z wyjścia "złotego" (Unicable) w konwerterze prowadzisz do głównego dekodera. Do pozostałych dekoderów sygnał z wyjść Legacy konwertera. Potem na dekoderze 4K zmiana w ustawieniach typu konwertera na Unicable.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, kfm877 napisał:

Dekodery MR korzystają z klasycznego wyjścia tzw legacy.

Tak zerknąłem na Twój podpis i widzę tam dekodery Evobox Lite.

One obsługują Unicable z tego co na szybko wyczytałem.

Dlatego ja bym uprościł instalację i puścił sygnał jednym kablem z konwertera Unicable II i w miejscu wywalonego multiswitcha dał splitter 4/1 i tak podzielił sygnał.

Ale już kupiłeś konwerter z dwoma wyjściami legacy, to zrób jak pisali powyżej, żeby się nie marnowały ;)

A moje rozwiązanie możesz zastosować po podpięciu do instalacji lepszych dekoderów lub awarii konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...