Jump to content
strach

Ferguson HF 8900 HD - opinia

Recommended Posts

Po kilku tygodniach użytkowania dekodera Ferguson 8900 HD chciałem się podzielić paroma uwagami. Może się komuś przyda, ciekaw też jestem innych opinii. Kupiłem ten sprzęt zamiast Philipsa PVR HD 7201 który daje Cyfra i miała to być przesiadka na Mercedesa. Niestety rzeczywistość okazała się inna.

 

Do plusów niewątpliwie można zaliczyć możliwość zgrywana filmów na dysk USB - to było dla mnie najważniejsze kryterium. Jednak okazało się, że w porównaniu z Philipsem brakuje wielu funkcji, a oprogramowanie nawet w najnowszej na tą chwilę wersji 1.07.2A ma proste do znalezienia błędy.

 

Funkcjonalność

**************

1. Tytuły filmów ne zapisują się w nazwach plików, choć dekoder umie je rozpoznać bo umieszcza je w pliku i są potem widoczne w bocznym okienku na liście.

 

2. Dekoder ma tylko jedną głowicę, skutkiem czego lista programów możliwych do oglądania podczas nagrywania jest ograniczona do kilku. Tego się nie spodziewałem przy tym poziomie cenowym.

 

3. Można zaprogramować max. 8 nagrań. Philips miał 16 i to już było b. mało, Ferguson wymaga aby planowane nagrania zapisywać sobie gdzieś i codziennie wprowadzać je do pamięci

 

4. Na liście planowanych nagrań nie wyświetlają się nazwy programów, nawet przy programowaniu ich przez EPG. Co więcej, nie można nadać nazw użytkownika. Jeśli chcę sprawdzić co zaprogramowałem albo usunąć jakieś zaplanowane nagranie, muszę mieć swoją ściągawkę

 

5. Funkcję timeshift trzeba włączyć ręcznie - nie buforuje się automatycznie aktualne oglądany kanał

 

6. Podczas nagrywania zablokowane jest wiele funkcji, które były dostępne w Philipsie:

- oglądanie innych kanałów - to już pisałem wyżej, jest jedna głowica

- oglądanie aktualnie nagrywanego programu od początku

- oglądanie choćby innego, już zakończonego nagrania

- programowanie dekodera

 

7. Brak EPG dla CANAL+HD, choć to pewnie wina nadawcy

 

8. Czasem pojawia się informacja Brak EPG" dla bieżącego dnia dla kanałów, które EPG powinny mieć (np. TVP1)

 

9. Funkcje szybkiego/wolnego playbacku są dobrze ukryte i działają ze skokami

 

10. Na pasku postępu playbacku nie jest wyświetlany tytuł filmu, tylko nazwa pliku.

 

11. Na pasku postępu playbacku jest wyświetlany postęp aktualnego pliku, a nie całości (dekoder automatycznie dzieli nagranie na pliku po max. 4.29 GB)

 

12. Tworzone pliki mają zawsze datę utworzenia 1.1.1980

 

13. Tworzone pliki mają nieprzemyślany standard nazewnictwa - przy nagraniach kilkuplikowych nie sortują się obok siebie, bo numer kolejny plikujest na początku, a nie na końcu nazwy pliku. W połączeniu z brakiem możliwości sortowania po dacie utworzenia oznacza to, że nie można zgrupować plików tego samego nagrania obok siebie w żaden sposób.

 

 

Błędy oprogramowania

********************

1. Czasem nagranie zatrzymuje się po 2 sekundach, wtedy do chwili restartu dekodera nie można nic nagrać.

 

2. Czasem niektóre nagrania zapisują się tak, że od pewnego momentu (kilka minut po początku lub od samego początku) obraz zostaje zamrożony a licznik czasu biegnie w przód z kilkunastokrotnym przyspieszeniem)

 

3. Podczas przeglądania nagrań na dysku USB, przy wychodzeniu z podkatalogu (-2) do nadrzędnego katalogu (-1) nie pojawia się zawartość. Trzeba wcisnąć "OK" tyle razy, żeby wrócić do katalogu głównego (0) i wtedy powtórzyć całą podróż do katalogu (-1)

 

4. Czasem, gdy na dołączonym dysku USB występuje problem z katalogiem System Volume Information, dekoder wariuje - nie można wejść do menu, ani do USB, jednocześnie próba użycia tych przycisków powoduje, że do naciśnięcia exit inne przyciski nie działają. Ten problem polega na tym, że wewnątrz katalogu (dwa poziomy niżej) jest więcej niż jeden podfolder. Problem można usunąć podłączając dysk do komputera i usuwając nadmiarowe katalogi (trzeba zostawić najnowszy). Do chwili takiej naprawy dekoder nie bedzie działał poprawnie z dyskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7. Brak EPG dla CANAL+HD, choć to pewnie wina nadawcy

 

Tak to wina Canal+Cyfrowy, bo Canal+ nadaje swoje EPG w systemie Media Higwhay i tego systemu nie odczytują dekodery własne np. Ferguson, Humax, Technisat itd. Na dekoderach C+ nie ma tego problemu. Być może coś z tym zrobią, bo C+ ma dużo abonentów, którzy posiadają własne dekodery i moduły SD lub HD i jeśli na niektórych kanałach nie ma EPG to jest to bardzo męczące zresztą wiem to po swoich doświadczeniach.

Sorki za mały OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy przekazałeś te informacje także do Fergusona? Oprogramowanie jest stale rozwijane, więc przynajmniej część z uwag jest teoretycznie do poprawienia/zrealizowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, paski sygnału poprawiają w sofcie już chyba cały wiek... Ferguson HF8900 ma takie wady, jakie słyszymy. Brak EPG, czasem mały resecik przed nagrywaniem mu dobrze robi... Natomiast poza tym jest to tuner idealny! Nie mam z nim problemów, działa wręcz jak marzenie... Moja siostra, która nie ma pojęcia o sprzęcie, także zakupiła ten model po konsultacji ze mną... Jej słowa brzmią teraz: "Nie zamienie Freda na nic innego, jest najlepszy".

 

Podsumowując: tuner ma niedoróbki w sofcie i to powoduje, że niektóre rzeczy są jakie są. Natomiast sprzętowo jest bardzo dobrze. No to chociaż dziś raz pochwialiłem coś z Fergusona :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zacząłem się teraz zastanawiać nad wymianą mojego poczciwego "Humaxa CI-5100" właśnie na ten model "Fergusona", bo chciałbym mieć tuner z obsługą "HD", "DVB S2", "MPEG4", możliwością podłączenia dysku (żeby był dostosowany do obecnych i przyszłych standardów :D ) i do tego obsługą trzeciej karty kodowej, bo do "Cyfry+" i "CP" chciałbym dorzucić "Telewizję Na Kartę" (zależy mi co już parę razy objawiałem na tym forum na "TVP Sport", a "nSport" też się przyda :D - narazie nie mam telewizora "HD", więc wersja "SD" mi wystarczy :D ), ale jak przeczytałem opinie w tym wątku, to już sam nie wiem...

 

Nie chciałbym mieć tych niespodzianek z restartami, zawieszaniem się itp., a jednocześnie jakoś w ofercie "Hollexu" (przyznam się, że tam tylko sprawdzałem, bo jak wchodzę na "Satkurier", to mam najbliżej :D ) nie widzę innego tunera w cenie do 1500 złotych, który spełniałby wszystkie moje oczekiwania (od razu bym wybrał "Humaxa iCord HD", bo stary "5100" mnie nie zawodzi, ale problem w tym, że on trzeciej karty nie obsłuży... )... Ma ktoś jakieś propozycje rozwiązania (może jest już nowa wersja "softu" do "Fergusona", która nie ma tych niedoróbek, albo przegapiłem inny odpowiedni tuner w "Hollexie"??? :D ) ???

 

Z góry dzięki za pomoc :D!

 

P. S. Jak przeczytałem to co napisałem, to mi się skojarzyło z "Zakupem Kontrolowanym" w "TVN Turbo" (sorki :D!) :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

A ja mam ciagle problemy z tym fergusonem chodzi o diseqc.Ciagle przelacza mi jedna satelite i to na wszystkich portach.Kilka sztuk diseqc bylo sprawdzanych telkom telmor oraz ferguson.zaden nie dzialal.kUPILEM SMIETNIK NA RYNKU ZA 14 ZL REKOMENDOWALI MI GO ZE NAPEWNO ZADZIALA I O DZIWO CHODZIL.Zachcialo mi sie zmienic konwerter na TWIN MAXIMUM 0.2 DB.I znowu ta sama sytuacja.Czy ma tu cos do tego antena 60 cm?.Znowu mi przelacza tylko jedna satelite na wszystkich portach.Zeby ogladac astre musze kable zmieniac i dalej na wszystkie porty jedna satelita idzie.JAK TO NAPRAWIC.ODLACZYLEM DISEQC NIE ZA LADNIE PACHNIAL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...