Skocz do zawartości

Odkodowanie TVP na Satelicie


nonGeoLoker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze gdybanie FTA -nie nic z tego nie to już lepiej stworzyć typu odbiornik typu kabelio kodowany z panaccess lub samą kartę z modułem wprowadzenieniem oferty darmowej oferty naziemnej cyfrowej choć były pomysły takie za byłego prezesa Farfała z początkiem startu naziemnej DVB-T.Istniała z spot-beam tyko na Polskę lecz się nie udało zmiana prezesa to po skutkowała.Co do przechodzenia na HEVC brakuje dekoderów Cyfrowy Polsat ich nie ma i czy planuje 4k jak 50% Polaków ma telewizory tylko problem jest z kodowaniem brak wsparcia ECP na oglądanie 4K Ipla odchodzi od aplikacji Orsey i niedługo odejdzie od tizen.Z tego najlepiej radzi sobie Player a gorzej Ipla,TVP VOD.Zależy tylko od startu kanałów 4K.Z tym i powoli jak żółw.a lata uciekają.i tylko Youtube z tym wygrywa.

 

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2020 o 16:32, dvbtowiec napisał:

Widzisz tu kogoś zainteresowanego prócz Ciebie?

Mam wrażenie, że ten temat ma trafić na listę najbardziej poczytnych w ciągu roku.
Co w kontaktach z demokratycznymi politykami jest sprzyjające.

A może szybciej.

21 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Ależ ja też jestem z Tobą w pełnej zgodzie :) Daję Ci przecież życzliwe i dobre rady

Dziękuję :-)

Skoro nawet Ty jesteś za, to blisko 100% jest tutaj za.

21 godzin temu, dvbtowiec napisał:

 bo jak sam widzisz temat na topie i zainteresowanie niskie.

No właśnie nie widzę niskiego zainteresowania, co najwyżej ogólną nie wiarę, że to może się udać,

a w kwestii wiary lub jej braku przecież nie będę usilnie debatował.

Temat świeży, a już wyświetleń sporo.

21 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Zatem trzeba zmienić grupę docelową i zainteresować tematem TVP i polityków. Liczę na to że Ci się uda.

No właśnie:

20 godzin temu, WebMat napisał:

Ja się już powoli przestaję dziwić dlaczego nadawcy nie odpisują i chyba w ogóle ignorują wiadomości od ludzi. A wy jeszcze zachęcacie, żeby dokładać do pieca.

Wydaje mi się, że piłeczka jest po stronie polityków, a nie TVP.

W końcu NIK zakwestionował nadawanie z Astry 19,2°E przez TVP, co prawda za poprzednich rządów, ale to znaczy, że decyzja ma charakter polityczny.

Byłoby inne prawo - polityka, zakwestionowałby NIK brak nadawania.

 

4 godziny temu, viva-91_91 napisał:

Pierwsze gdybanie FTA -nie nic z tego nie to już lepiej stworzyć typu odbiornik typu panterio lub samą kartę z modułem wprowadzenieniem oferty darmowej oferty naziemnej na satelicie oferowanej na satelicie choć wolał bym dekoder z hybbrydą TV.

Wydaje mi się, że mógłbyś nie mieć nić przeciw, a mówiąc inaczej pewnie totalnie nie VETujesz idei FTA.

Chodzi o tymczasowe FTA.

W końcu tyle jest w kraju troski o biednych Polaków w Polsce i na Wschodzie, a nawet i na Zachodzie.

(offtopic:Nawiasem mówiąc w wypowiedzi kolegi bardziej brakuje mi kolorów, i za nimi tęsknie niż w jakiejkolwiek innej wypowiedzi tutaj)

Oczywiście jakby było FTV prawem nakazanie, to szacuje, że część nadawców prywatnych obecnych w dvbT2 by się zgodziło na dołączenie do prawem nakazanego FTV TVP.
(Zmieniając umowy z platformami)

Ja nie uważam, żeby TVP powinna mieć własne systemy szyfrowania, już raz spalili się w tej dziedzinie.

4 godziny temu, viva-91_91 napisał:

Na Hevc Za wcześnie chyba że Polsat swój kanał 4K zrobi ostatnie latem bardziej TVN wyprzedzała konkurencję

[...]4K[...]4K[...]4K[...]

Po pierwsze nie ma związku bezpośredniego między HEVC a 4K, bo nie o tym mówię.

Niech ze spokojem, bez paniki kolega doczyta i rozważy, że:

Podobnie w mpeg4 w Polskim FTA nie było dużo HD,  głównie tylko parę kanałów TVP.

Ale oczywiście obecność kodeka HEVC raczej będzie sprzyjać 4K niż spowalniać.

Właśnie dlatego, że na HEVC jest za wcześnie CP oraz C+ nie staliby okoniem, by TVP rozpoczęła transmisję za własne pieniądze w HEVC HD FTA + FTV z szyfrowaniem od prywatnych platform satelitarnych już teraz w 2020roku (+czas potrzebny na dojście do skutku podjętej decyzji).

Jeśli ten ruch byłby sukcesem i w kraju przybyłoby odbiorników, to CP oraz C+ by przełączyłoby się także na HEVC, ale pewnie coś jak w 2023roku, a nie teraz.

I wtedy w 2023roku by stanęli okoniem, przeciwko dalszej emisji TVP w HEVC w FTA i/lub FTV.

Ale z kolei CP oraz C+ nie mieliby nic przeciw, gdyby TVP na orbicie przełączyła się na VVC = H266 = MPEGi w 2023roku całkiem albo rozpoczęła przełączenie od kanału TVP 4K w VVC, nawet nie naziemnie a właśnie na Satelicie.

Albo zaczęliby Lobbować w 2023roku by TVP w FTA i/lub FTV wyłączyć na Satelicie.

Co oczywiście mogłoby im się nie udać.

 

I jeszcze raz podkreślę, że uważam, że w kraju jest więcej niż 162 344 telewizory HEVC i to 4K UHD, czyli więcej niż liczba Polaków na Litwie.

Biorąc pod uwagę, że na Satelicie już teraz nadaje TVP info, oraz to, że TVP Sport miałoby szansę się znaleźć w co najwyżej szyfrowanym FreeToView.

To Skład naziemnego muxu o pojemności 25Mb/s:

TVP1 HD

TVP2 HD

TVP3

TVP Historia

TVP Sport

TVP info

 

Należałoby podmienić:

W miejsce TVP info: Tvp Abc oraz Tvp Rozrywka

A w miejsce TVP Sport HD := Tvp Kultura HD.

Dzięki temu oszczędzamy sobie kalkulacji jaki kanał z jakim bitRate właściwie nadaje.

To dla minimalnego projektu wystarczyłoby:

25*450tys zł *3Lata = 33mln 750tys zł

do 2023roku za 25Mb/s w HEVC, czyli jakości wyższej niż naziemnie dostępna.

A wciąż taniej niż Tvp Wilno (35mln zł).

Dorzucenie TVP3 w HEVC, które w splicie byłyby SD: 1Mb/s, a w paśmie wspólnym miałby 16Mb/s Tvp3 HD HEVC.

To koszt: 7mln 200tys rocznie.

Przy czym, można inaczej podzielić bitRate pasma wspólnego TVP3 HD HEVC, i np. 6-9Mb/s przydzielać do kanałów:

TVP1 HD

TVP2 HD

TVP Kultura HD

TVP Historia

Tvp Abc

Tvp Rozrywka

6-9Mb/s powinno starczyć by chociaż niektóre pozycje Tvp Abc, Tvp Rozrywka, Tvp Historia nadawać HD.

(Ja sugerowałbym, by robić to dla pozycji nieszyfrowanego FreToAir, a nie dla szyfrowanego FreeToView)

Wypowiedź mi się zeufemizowała: byłby to wszystkie pozycje Tvp Abc, Tvp Rozrywka, Tvp Historia, kiedy Tvp3 HD Hevc nadawałaby w paśmie wspólnym w 7Mb/s HD.

 

 

No i przy czym:

4 godziny temu, viva-91_91 napisał:

Pierwsze gdybanie FTA -nie nic z tego nie to już lepiej stworzyć typu odbiornik typu panterio lub samą kartę z modułem wprowadzenieniem oferty darmowej oferty naziemnej na satelicie oferowanej na satelicie choć wolał bym dekoder z hybbrydą TV.Opłacanie było by raz w okolicach 250 350zł.Dostepne były by wszystkie naziemne kanały lub wybór płatny ...

 

Właśnie 100% wybór FreeToView nic nie kosztowałby nas jako: Polaków, Polskę względem HotBirda, a jedynie zmianę prawa, umów ustaleń i wynikających z tego przepływów płatności wewnątrz kraju.

Nie wydaje mi się też, żeby konieczny był nowy moduł.

Ja tylko uważam, że jak komuś wygasa umowa z prywatną platformą i nie ociągał się z opłatami, a opłaca abonament TVP, to kanały TVP nie powinny mu się mieć prawa wyłączyć.

Dotyczy to także modułu prepaid na 1 miesiąc.

Możliwe, że inne kanały z naziemnej dvbT2 też chciałyby do tego dołączyć.

No i korzystne byłoby jednak dla produkcji własnych TVP wyłączyć szyfrowanie i nadawać FreeToAir.

To oczywiście tylko dla wybranych pozycji programowych, a nie całą dobę.

Nie sądzę, by TVP Sport mogła się pojawić choć 1 nieszyfrowana pozycja FTA, raczej przewidywałbym dla Tvp Sport 100% szyfrowane FreeToView.

(osobiście Tvp Sport i tak nie oglądam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej aby stworzyć TVP Polonie 2,3,4Na promowaniu miast kultury polskiego sportu ,filmu ,seriali ,Polonia z kulturą i muzyką FTA.Ponieważ szkoda notowanych  czarnych obrazków oglądać.A tak to należycie można dobre bo polskie promować na dwóch do 4 kanałów .Na dzisiaj to nieopłacalne każdy ma odbiorniki platform kablowej oraz satelitarnej i wypożyczone odbiornikdodb.iornikioTen kto ma telewizor pod 4K to by dał jeszcze radę odbierać  HEVC należy posiadać większą czasze typu 120cm dziś Fashon4K ma zrywy i nie odbiera 100cm talerzach.Wiec takie pomysły to trzeba myśleć 15 -10 lat temu gdy istniało FTA.Dziś FTA się zmywa Przed wczesne lata zakodowali Polsat,Polsat2,TV4,POLSAT Zdrowie i uroda,(Polsat Cafe)PolsatNews VIVA Polska(MTVMusic24)TVP Kultura,TVP3,TVPHistora,Superstacja,TV Biznes (obecnie Polsat News2),TVN Style,TTV Eska tv,VOXmusictv,PoloTV.Nie mówię zlikwidowanych stacjach nadających tylko przez Internet lub wcale zgłosiły upadłość jak Poróże TV CSB Kaszube,Patio,TVN Gra,TVpilot,TVCentrum Ya Polska,HOTPolska,IPol,KosmicaTV,RodinTV więc te kanały bywały słabe jakościowo ramówkowo nie dały rady zaistnieć bo to były stacje niższowe.Opłacalność FTA,FTV jest mało opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viva-91_91 Nie ma sensu z tym Panem dyskutować na argumenty. Forumowicze którzy  regularnie czytają jego pomysły, widzą to samo wodolejstwo w kolejnych zakładanych tematach. Wcześniej spamował forum Emitela, teraz się tu przeniósł :)

Pomijam już złożoność jego epopei i ciężkość rozumienia.

Jeśli chce mieć coś FTA, niech pisze do właściwych adresatów, czyli TVP i polityków - bo tak uważa coś wymusi. Wolna droga, może pisać :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, viva-91_91 napisał:

To już lepiej aby stworzyć TVP Polonie 2,3,4Na promowaniu miast kultury polskiego sportu ,filmu ,seriali ,Polonia z kulturą i muzyką FTA.Ponieważ szkoda notowanych  czarnych obrazków oglądać.A tak to należycie można dobre bo polskie promować na dwóch do 4 kanałów .Na dzisiaj to nieopłacalne każdy ma odbiorniki platform kablowej oraz satelitarnej i wypożyczone odbiornikdodb.iornikioTen kto ma telewizor pod 4K to by dał jeszcze radę odbierać  HEVC należy posiadać większą czasze typu 120cm dziś Fashon4K ma zrywy i nie odbiera 100cm talerzach.Wiec takie pomysły to trzeba myśleć 15 -10 lat temu gdy istniało FTA.Dziś FTA się zmywa Przed wczesne lata zakodowali Polsat,Polsat2,TV4,POLSAT Zdrowie i uroda,(Polsat Cafe)PolsatNews VIVA Polska(MTVMusic24)TVP Kultura,TVP3,TVPHistora,Superstacja,TV Biznes (obecnie Polsat News2),TVN Style,TTV Eska tv,VOXmusictv,PoloTV.Nie mówię zlikwidowanych stacjach nadających tylko przez Internet lub wcale zgłosiły upadłość jak Poróże TV CSB Kaszube,Patio,TVN Gra,TVpilot,TVCentrum Ya Polska,HOTPolska,IPol,KosmicaTV,RodinTV więc te kanały bywały słabe jakościowo ramówkowo nie dały rady zaistnieć bo to były stacje niższowe.Opłacalność FTA,FTV jest mało opłacalne.

Nie ma Co się spodziewać dużej konkurencji w FTA jeśli TVP tak nawet nie nadaje.

Właśnie o to chodzi, że to TVP musiałaby ponieść koszty FTA lub FTV.

Platformom z pewnością to nie opłacalne. Ale rząd ma nasze podatki, i skoro nie naszym podatnikom prezentuje 35mln zł, to tym bardziej podatkowym i rezydentom w Polsce powinien to sprezentować.

A po coś rząd zmusił budowlankę by montowała w każdym nowym budynku zbiorczą instalację Satelitarną i to zarówno na HotBirda i Astrę.

Zresztą jakby to zrobili, to można by się spodziewać jakieś większej konkurencji wśród kanałów FTA.

No i pomysł z udarmowieniem płacącym abonament TVP szyfrowanego FreeToView po satelicie, też byłby kosztem ponoszonym tylko przez rząd lub TVP i tańszym wciąż niż TVP Wilno.

Mógłbym powiedzieć, że w Turcji nie ma anten naziemnych.

Czemu, bo rząd i tak nadaje Telewizję tylko ze swoich własnych 3 Satelit.

Podobna sytuacja jest w Polsce tyle, że na satelicie, praktycznie nie ma FTA, a już właśnie dobrej jakości rządowego, ani FTV z Satelity, to niedziwota, że 90% widzów satki ma abonament wykupiony.

 

Jak ktoś słabo wceluje satkę, to musi używać 100-120cm.

A takto wystarczy mniejsza.Mnie satka chodzi lepiej jak naziemna.

Mimo, że mam antenę, jak na Monoblock ledwo, że ledwo, a antenę naziemną maksymalną.
Może bym musiał używać dwóch anten naziemnych, to doprawdy taniej wychodzą konwentery, zezy i Satka.

Poza tym nie od kodeka HEVC, VVC, mpeg4 czy mpeg2 zależą błędy, lecz właśnie od modulacji:

dvbS2, dvbS1 (łatwejsza w odbiorze od dvbS2), stopy błędów i innych parametrów.

A na dvbS1 można nadawać także w mpeg4 lub HEVC.

 

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Nie ma sensu z tym Panem dyskutować na argumenty.

Dziękuję za posta.

Ale przecież podobno się zgadzasz.

 

A tutaj pojawiła się pierwsza słabo ustosunkowana osoba.

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

 niech pisze do właściwych adresatów, czyli TVP i polityków - bo tak uważa coś wymusi.

Czemu uważasz, że będę wymuszał?

Teoretycznie od wymuszania to jest wielomilionowo podpisania Petycja i/lub protesty albo chociaż pokojowe pikiety, która w naszym systemie prawnym są bez kompletnie żadnego znaczenia.

A od takiego zadania byłaby raczej strona główna satKuriera, jeśliby raczyła się zdecydować na taki ruch, ale oczywiście nie muszą.

Mało tego, w naszym systemie prawnym nawet referendum jest nie wiążące.

Jestem ciekaw twoich kontaktów z politykami.

 

 

Godzinę temu, przemek1234 napisał:

Ale pisz z zachowaniem jakichś zasad j. polskiego, bo mamy taki ładny język, a tego nie da się czytać.

Co się czepiasz, może jest z Ukrainy, Białorusi czy innej zagranicy lub jest Polakiem ze Szwecji, Brytanii czy innych rubieży naszego unijnego państwa, i tak pisze po polsku lepiej niż ja po rosyjsku lub ukraińsku.

Ale pewnie dlatego, tych pogrubień w jego wypowiedzi mi najbardziej brakowało ze wszystkich postów jakie czytałem.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

TVP była jakiś czas temu odkodowana na satelicie i była planowana platforma w modelu FTA + FTV + a-la-carte.

 

Po drugie:

Masz człowieku ostrą fantazję.... Te wywody same ze sobą się nie lepią. Temat do kosza moim zdaniem.

 

Po trzecie:

Ktoś ma chyba rozdwojenie jaźni pisząc o sobie jako o kimś innym...

Cytat

Ale pewnie dlatego, tych pogrubień w jego wypowiedzi mi najbardziej brakowało ze wszystkich postów jakie czytałem.

 

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie spamowałem tylko poprawiłem wypowiedź.Niezamierzam walczyć i nie potrzebuje  FTV trzeba było się walczyć gdy FTA było popularniejsze 2004-2008.Niełućmy się bywały oferty za 10zł bywała TNK SD z kartą ważną na kanaĺy ogólnodostępne do 2016 bez opłat telewizja na kartę 2010-2012 roku o 13 miesiącach ważności konta po jednym doładowania z 20 zł.Bywały oferty Cyfrowego Polsatu 2012-2014 na dekoderach modułach własnościowych na darmowy Golub na nieokreślonym walczyć za 5zł za pakiet a teraz się dyskutują na temat udostąpienia FTV.Szkoda bez sensu już bym wolał TVP3 x16 niż FTV.

Bardziej ty neoGeolocer chcesz odkodowania TVP bazie straty ramówki ponieważ licencje Polskie na Europe też kosztują a na Niemcy i Wielką Brata nie niema co opierać na kraje dwu okrutnie większe od Polski i tam wojen nie było i są bogactwa a my się budowalśmy i budujemy nadal co nas po wojnie okradano i szukano pieniedzy na ludziach do 2015 bo ludzie owijali się w polsce z lat 80,90 za komuny.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DanielK napisał:

Po pierwsze:

TVP była jakiś czas temu odkodowana na satelicie i była planowana platforma w modelu FTA + FTV + a-la-carte.

Było to zanim TVP dostała prawie 2mld zł,

zanim załatali dziurę VATowską.

No, i twoim zdaniem, jest to znak, że się nie da?,

czy właśnie, że powinno dać się łatwiej?

Moim zdaniem jest to znak, przede wszystkim tego, że piłeczka jest po stronie polityków.

Oraz, że TVP nie powinna sprzedawać swojej karty do szyfrowania, tylko wykorzystać monopol rządowy i kasę publiczną, by sama finansowała swoje nadawanie na orbicie i urządzić co najmniej szyfrowane FreeToView dla abonamentów, którzy TVP opłacają.

A nie tam jakieś must carry wymyślali.

Co prawda wymyślali must carry zanim TVP dostała te prawie 2mld zł.

3 godziny temu, viva-91_91 napisał:

Niezamierzam walczyć i nie potrzebuje  walczyć a FTA i FTV na dzisiejszą telewizję naziemną wolał walczyć o Internet w razie braku zasięgu odbiorem podczas śnieżycy i dużych opadów deszczu.Czy Burzy w Warszawie a w Internecie idzie wszystko światłowodowej uplinkiem na dzisiejsze czasy kanały stream-y internetowe powinny być.

Ja rozumiem, że nadawanie przez internet jest fajne, ale najdroższe w przypadku dużej widowni rzędu 10mln co wg twierdzeń TVP jest czasem osiągane.

I moim zdaniem powinno być udostępnione jako listy .m3u i to takie bez tokena.

Ale właśnie ponieważ jest najdroższe, to szybko jako listy .m3u bez tokena udostępnione nie będzie.

Mogliby chociaż udostępnić swoim abonamentom na hasło i Login.

Ale realia cenowe takich usług będą się zmieniać rok do roku.

Zresztą w przypadku Satelit podobnie. (spaceX)

Edytowane przez Kirk
Wycięte zaczepki niemerytoryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Kolega @nonGeoLoker wałkuje ten wątek w kółko. Czy ktoś z moderacji mógłby ten wątek zamknąć? Chyba już został wyczerpany :)

Co to?, Po założeniu tematu tylko inni mogą się wypowiadać?

No i wydaje się, że zmienianie tematu w jego obrębię na forum i robienie z niego offTopicu jest co najmniej dziwną praktyką.

Więc kółko gwarantuje, że temat pozostaje tematem.

Niesamowite.

Ja bym powiedział, że twoje wypowiedzi najmniej merytorycznie wnoszą do tematu.

Ale Cieszę się, że wnoszą coś do licznika.

Ale o Dziwo, dostają upVote'y. Więc coś wnoszą.

Nie wiem, czy kolega, rozumuje w ten sposób, że w wolnym kraju, ja muszę przekonać kolegę, albo kolega mnie?

Kolega może pozostać przy swoim niezwykle wolnościowym zdaniu.

 

No i gratulacje za pełne zrozumienie świata polityki  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.09.2020 o 21:26, przemek1234 napisał:

To nie takie proste. Stacja telewizyjna kupując licencję na transmisję filmu albo meczu, kupują ją za różną kwotę w zależności od obszaru rozprowadzania. Mając kanał zakodowany na satelicie płacą za Polskę, bo tylko Polacy mogą kupić PC+ lub CP. Ale nadając FTA, to musieliby zapłacić za całą Europę, Północną Afrykę i Bliski Wschód. Nierealne przy polskich stacjach telewizyjnych. Za biedne.

Ależ naturalnie że realne a koszty do udźwignięcia. 

Wystarczy zrobić wąską wiązkę Beam tylko na Polskę tak jak zrobili Anglicy i można puszczać FTA. Prawa będą kosztowały tyle samo co dla NTC.

Problem leży zupełnie gdzie indziej:  TVP z założenia nie ma być konkurencyjna dla stacji komercyjnych na rynku polskim. Ma być w tle, nie przeszkadzać biznesom prywatnym.  Nie ma swojego transpondera i siedzi nadawczo pod butem prywaciarzy. To prywaciarze nadają kanały TVP na satelicie i to oni decydują o formie rozprowadzania. Stacje są zakodowane po to by nie były zbyt szeroko dostępne i nie robiły konkurencji stacjom prywatnym. No bo gdyby były dostępne FTA to kto kupiłby abonament na satelitę ? Wszystkie "tanie" oferty do 60 PLN by padły". Już NTC zabrała 1/3 klientów....

Był taki prezes Farfał który chciał to zmienić - wyleciał tak szybko jak pomysł ogłosił. Upsss...

Teraz popatrzmy co mają nasi sąsiedzi:

Słowacja Czechy - kanały publiczne odkodowane w HD. W kanałach publicznych nie ma reklam.

Niemcy - wiadomo Publiczne odkodowane to i prywaciarze musieli odkodować bo Niemiec pomimo że ma kasę to nie lubi się rozrzucać. W publicznej nie ma reklam.

Rosja - Tu wogóle wszystko FTA. Kanałów multum na każdym satelicie...

Ukraina - mieli FTA ale popatrzyli na Polskę, weszła komercja i zakodowali. 

Anglia - Publiczne BBC  FTA HD, także część kanałów prywatnych. Wystarczy dish 60 cm...

Węgry - Odkodowane kanały publicznej telewizji w HD dostępne na 2 satelitach do wyboru (!!!) 

Francja - Odkodowane niektóre kanały prywatne w HD z dobrą ramówką i treściami które u nas pokazywane są w kanałach "premium"

Włochy - kanały publiczne FTA w SD.

 

Nie wiem jak w Rosji i na Ukrainie ale w pozostałych państwach abonament płaci 99,9 % społeczeństwa i lobby prywatne jest oddzielone od spraw państwowych przynajmniej w tej kwestii. Nie mam tu na myśli upolitycznienia mediów publicznych to ono jest każdym państwie. Chodzi mi regulacje polityki nadawczej, wynajmowania transponderów itp. 

W Polsce większość abonamentu nie płaci ale państwo specjalnie się tym nie przejmuje bo lukę wypełnia lobby komercyjne a ludzie i tak z telewizję płacą oglądając reklamy i kupując  abonamenty u prywaciarzy  i Multiroomy. To więcej niż gdyby każdy płacił abonament.

Więc wszystko się zgadza i aby do przodu. 

Ta polityka rozpoczęła się w 1989 roku, dotyczy zarówno radia jak i telewizji i trwa do dziś. Narracja była taka że wszystko co kiedyś było państwowe (zakłady, media) jest z natury złe i musi zostać "wymienione" : Musi zbankrutować, zostać sprywatyzowane lub zminimalizowane do takiej postaci żeby nie przeszkadzało.  Wartość miało tylko to co jest z zagranicy ( koniecznie "zachodniej") i co jest prywatne.

 

PiS  pokazało że jak się chce to cos jednak można. TVP Info zostało odkodowane od razu po wyborach (wiadomo dlaczego ale poprzednim ekipom na tym nie zależało ? Dlaczego ?  Dlatego że wtedy TVP info mówiło to samo co prywatna stacja więc po co robić konkurencję - zakodować).

Dało się wprowadzić TVP Sport w HD do telewizji naziemnej (wcześniej były umowy z prywaciarzami i nie było można). Pozostało jeszcze wiele do zrobienia ale póki co musi być mocno trudno bo z pewnych względów odpuścili - więc musi być mocno.

Kasa też oczywiście jest ważna. Polska to biedny kraj na garnuszku bogatszych więc.... 

 

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jakim oddaleniu leżą Wyspy Brytyjskie Francja oddalona do 100km Belgia około 50km.A różnica odbiorze miedzy 120cm do 150 a u nas miedzy zachodem i wschodem to też 150 do 250cm i tu niewiadomo czy byłby odbiór.FTA nie ma co dawać lepiej już stworzyć darmową  ofertę na Polske z modułem Cam  na kanały Publiczne i komercyjne raz płacąc.A nie że nauczyli się wszystko kodować a żeby ofertę TVN i Polsatu mieć to trzeba tulić miedzy 30 a 40zł poglądnięciu to 60% ramówki to reklamy.A ludzie płacą i reklamy oglądają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 11/19/2020 at 6:19 PM, Robert03 said:

Niemcy - wiadomo Publiczne odkodowane to i prywaciarze musieli odkodować bo Niemiec pomimo że ma kasę to nie lubi się rozrzucać. W publicznej nie ma reklam.

 

Francja - Odkodowane niektóre kanały prywatne w HD z dobrą ramówką i treściami które u nas pokazywane są w kanałach "premium"

Włochy - kanały publiczne FTA w SD

we Włoszech można w FTA oglądać z Satelity Telewizję Publiczną i kanały Prywatne w HD z dosyłów w PLSach i MultiStreamie w wiązkach Geolokowanych,

Podobnie Francja

Mimo, że we Włoszech Premier Berlusconi był Właścicielem Platformy MediaSetu, jedynego konkurenta Publicznej Włoskiej RAi, i był wyraźny Konflikt interesów,

w Niemczech, do Niedawna publiczna nadawała z Paru Satelit

a Szwajcar prędzej przerzuciłby się z Francuskiego na Niemiecki niż zapłacił za TV…

ja dodam:

Słowenia i Chorwacja odSzyfrowane Produkcje Własne tych TVPublicznych.

Bardzo Biedne Kraje:

Mimo, że Chorwacja mała i biedna…

Bułgaria ma Własnego Satelitę

Można odebrać w FTA: BNT 4HD, Blugaria 24HD, oraz BNT 1,2,3 z dosyłu w PLS z 33°E

Rumunia Regionalna TVPubliczna Nieszyfrowana:

TVR Cluj, TVR Craiova, TVR Iasi, TVR Timisoara, TVR Tirgu Mures

Turcja zrezygnowała z NTC i ma 3 własne Satelity, 1 w produkcji i 1 w zamówieniu

 

 

ale też dodam, że Politycy NiE z dobroci serca czy uczciwości odSzyfrowują TVPubliczne,

np w Takich Niemczech czy Włoszech Lub Szwajcarii są regionalne Rady,

i każdy Land ma swoją KRRiTV,

co sprawia, że Politycy z 1 Landu nadają Regionalną TVPubliczną przeciwko Politykom z 2.iego Landu.

u nas też by tak było, Gdyby to województwa miały swoje KRRiTV

wtedy nie daliby Ci Licencji w 1 województwie, to by się człowiek udał do Drugiego.

Podobnie w Ukrainie trzymają nieszyfrowane emisje, ze strachu, że Ludzie przełączą się na Rosyjskie Emisje…

 

On 11/19/2020 at 6:19 PM, Robert03 said:

Problem leży zupełnie gdzie indziej:  TVP z założenia nie ma być konkurencyjna dla stacji komercyjnych na rynku polskim. Ma być w tle, nie przeszkadzać biznesom prywatnym.  Nie ma swojego transpondera i siedzi nadawczo pod butem prywaciarzy. To prywaciarze nadają kanały TVP na satelicie i to oni decydują o formie rozprowadzania. Stacje są zakodowane po to by nie były zbyt szeroko dostępne i nie robiły konkurencji stacjom prywatnym. No bo gdyby były dostępne FTA to kto kupiłby abonament na satelitę ? Wszystkie "tanie" oferty do 60 PLN by padły". Już NTC zabrała 1/3 klientów....

Był taki prezes Farfał który chciał to zmienić - wyleciał tak szybko jak pomysł ogłosił. Upsss...

 

Kasa też oczywiście jest ważna. Polska to biedny kraj na garnuszku bogatszych więc.... 

na TV Republice, która nadaje m.in. w NTC, a ja mam dodaną z Listy ip, ale nie bardzo oglądam polskie media…

był taki program,

i tam było, że to NiE prezydent, ani rząd, ani parlamentarzyści stoją okoniem,

tylko komisje wojskowe i generalicja służb specjalnych,

jeszcze z poprzedniej epoki,

które różne takie pomysły odrzucają jako kosztowne i zbędne…

 

Zresztą NiE tylko pomysły cywilne, ale także do zastosowań militarnych…

On 11/19/2020 at 6:19 PM, Robert03 said:

PiS  pokazało że jak się chce to cos jednak można

Dało się wprowadzić TVP Sport w HD do telewizji naziemnej (wcześniej były umowy z prywaciarzami i nie było można). Pozostało jeszcze wiele do zrobienia ale póki co musi być mocno trudno bo z pewnych względów odpuścili - więc musi być mocno

Ja z Parlamentarzystami rozmawiałem osobiście i wydawali się zainteresowani tematem…

Ale nie bardzo byli rozeznani, ale serio wydawali się bardzo zainteresowani.
Oni mają tyle samo pojęcia o tym co zwykli zjadacze chleba, którzy TV już się tak bardzo NiE interesują…

NiE mam o to do NiCH pretensji, więc nawet przez głowę NiE przejdzie im Emisja FTA TVPublicznej, tym bardziej, że Sama TV jako technologia zwykłym Ludziom zajmuje coraz mniej umysłu…
(Więc NiE widzę tutaj różnicy, między zwykłymi Ludźmi a posłami, no powiem, że jednak posłowie wydają mi się bardziej zainteresowani tym tematem niż zwykli Ludzie…)

Moim zdaniem temat były do zrealizowania, tylko Ludzie powinni się udać do tych poselskich biur bardziej tłumnie…
(a NiE tylko ja sam 1).

i tu w wyborcach jest wina, bo przecież dziennikarze NiE upomną się o jeszcze więcej konkurencji…

Powinna być jakakolwiek chęć (Ludzi) wyrażona, że się DA, można i chcemy i na TVP czy Telewizję jako technologię NiE plujemy…

(Bo normalnie TV jest teraz przysłowiowym i nagminnie używanym kozłem ofiarnym i że służy tylko do ogłupiania…)

A mnie za te rozmowy z nimi NiKT NiE Płacił, (jakkolwiek były one przyjemne…)

a biura czynne w godzinach pracy,

nawet jak ktoś ma pensję minimalną, to taka rozmowa go kosztuje tyle czasu + akcyzy w benzynie ile abonament na Płatną platformę na ROK…

(skąd dopiero jak ktoś zarabia więcej…, to normalnie NiE jest komercyjne przedsięwzięcie…)

 

Nie wiem, czy powinienem mówić, ale jak rozmawiałem we Wrześniu, by TVP Polonię przełączyli do HD,

bo komórki już filmują w 4K, a profesjonalne kamery SDTV są co prawda Lepsze od komórek, ale NiC a NiC to NiE daje jak i tak przekaz skalowany jest w dół bitRatem do SDTV i mpeg2.

i to ostatni kanał TV w przestarzałym mpeg2, to w Październiku już był przetarg na przełączenie do HD.

Nie mam pojęcia, czy ten Poseł to zrobił i coś to pchnął, czy to koincydencja była…

 

Więc to NiE jest tak, że NiE da się NiC zrobić.

Mnie aktualnie interesuje wykorzystanie Emisji TVP na orbicie FTA do Promocji najnowszych kodeków:

Mpeg5, H266, AV1.

On 11/19/2020 at 6:19 PM, Robert03 said:

Problem leży zupełnie gdzie indziej:  TVP z założenia nie ma być konkurencyjna dla stacji komercyjnych na rynku polskim. Ma być w tle, nie przeszkadzać biznesom prywatnym.  Nie ma swojego transpondera i siedzi nadawczo pod butem prywaciarzy. To prywaciarze nadają kanały TVP na satelicie i to oni decydują o formie rozprowadzania. Stacje są zakodowane po to by nie były zbyt szeroko dostępne i nie robiły konkurencji stacjom prywatnym. No bo gdyby były dostępne FTA to kto kupiłby abonament na satelitę ? Wszystkie "tanie" oferty do 60 PLN by padły". Już NTC zabrała 1/3 klientów....

No i właśnie moim zdaniem z pewnością platformy Szyfrowanej TV Satelitarnej NiE oponowały by tak bardzo przed emisją TVP w H266+LC EVC, czy AV1+LC EVC.

Koszty nadawania FullHD (2Mb/s) w tych kodekach przez cały rok to zaledwie 20min reklamy w Prime Time.

a Platformy potrzebują czegoś, by Klientów zmotywować do wymiany sprzętu na Lepszy…

bo inaczej NF, D+, APV, HBO i inne VOD zjedzą ich żywcem…

a TVP się do tego doskonale nadaje,

a Teoretycznie po roku, 2óch, czy 3rzech możnaby TVP z powrotem zaszyfrować…

a Używając 4x Lepszego Kodeka spadły by im koszty techniczne i to 4x!

On 11/19/2020 at 6:19 PM, Robert03 said:

Ależ naturalnie że realne a koszty do udźwignięcia. 

TVP [...] Nie ma swojego transpondera i siedzi nadawczo pod butem prywaciarzy.

Kasa też oczywiście jest ważna. Polska to biedny kraj na garnuszku bogatszych więc.... 

odSzyfrowanie TVP to koszt od 10mlnZŁ/Rok za 25Mb/s (Pojemność 1 pojedyńczego Muxu z NTC)

i to Przy budżecie rocznym TVP rzędu 2mld ZŁ + 325mln zł + wpływy z reklam
podczas gdy na Transpondery do Wideo Telefonowania wewnętrznego na 

Eutelsat 33°E TVP wydało: 7 ' 693 ' 636, 61 ZŁ ≈ 7,7mln ZŁ / za 4Lata Operacji !

 

Ten Transponder można będzie wymienić Niedługo na 10 abonamentów StarLink po $100/miesiąc
Czyli $12'000/Rok * 4,16/$≈  49'920ZŁ/ROK.
Czyli 200'000ZŁ za 4Lata!
Plus $5000 ≈ 22'500ZŁ za 10 anten do StarLinka…

To myślę oszczędności się im znajdą… …Lada moment.
i TVP będzie Mogła Pieniądze wydawać tylko na transpondery Dystrybucyjne, a NiE dosyłowe

 


nawet na tych transponderach Dosyłowych mogliby pewnie emitować w Nocy pasmo powtórkowe TVP3 w HD i HEVC,
Lub inne Kanały, zwłaszcza produkcje własne, czy sponsorowane Lub dotowane przez Unijnych podatników.

np Na TVP Stream kanały TVP1 HD i TVP2 HD pojawiają się i znikają,
na Satelicie 33°E też tak by mogło być…

a już ZWŁASZCZA w Nocy!

 

 

Oni tam Kupili 36MHz w dvbS2/8PSK (dla FEC: 3/4 i roll-off: 0,2),

a to pojemność:

66.888 Mbps

 

i Starczy to dla 33Kanałów FullHD:

HEVC+LC EVC = mpeg:H+5 = (High Efficiency + Low Complexity Enhancement) 

Lub AV1+LC EVC

Lub VVC = H266 = MPEGi

 

Jak się okazuje, Satelita ten jest znacznie tańszy niż HotBird,

Bo Kosztuje 28'754 za 1Mb/s w porównaniu do 100'000€uro za 1Mb/s.  (Lub 30'783,94ZŁ za 1Mb/s dla roll-off 0,25).

Czyli EutelSat 33°E jest około 14-15x razy tańszy od EutelSata HotBird 13°E!

 

Rozumiem, że Pojemność na Eutelsacie 33°E to na Dosyły,

ale chyba w Nocy NiE jest to wykorzystywane na NiC.

a Skoro TVP potrafi w naziemnej TVP podmienić w Nocy TVP info na TVP World

oraz na TVP stream potrafi dynamicznie Wrzucać i Wycofywać:

TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Polonia,

tzn, że ma już sygnalizację opracowaną, co może być Szyfrowane, a co może Lecieć bez Szyfrowania,

i to Szyfrowanie mogą udostępniać platformy Szyfrowanej TV

i Mogłaby TVP w Nocy z 33°E nadawać właściwie Wszystkie TVP,

Lub Tylko te nadające Kontent wyprodukowany z przez TVP Lub za pieniądze Unijnego Podatnika,

Podobnie mogłoby być w przypadku TVP z HotBird 13°E czy Astra 19,2°E.

 

 

a Koszt 10mln zł /Rok to by dało 24½Lat w porównaniu z Kasą jaką wydano w TVP na 245mln ZŁ = 35mlnZŁ / Wilno + 210mlnZŁ / BelSat

Edytowane przez nonGeoLoker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dziś na TVP info mówili o nadwyżce budżetowej na poziomie 9,1 mld ZŁ 🤑😎😝
(może kłamali, Szyfrują TVPubliczną, to trudno im wierzyć…)

w Każdym razie rząd ma tyle kasy, że postanowił nadawać 6 kanałów TVP w NTC na Litwie🇱🇹

(w tym TVP Belsat 🇧🇾) i naziemnie w: 🇺🇦🇰🇿 .

 

ZŁotówka co rusz się umacnia.

Więc myślę, że kraj stać na Transpondery dla Własnej TVPublicznej.

Potem rząd podejmuje działania, by ją osłabiać.

(Tak było za wszystkich rządów,
a Obecnie wystarczy, że TVP, opozycja czy komercja wspomną o wojnie…)


Tutaj: ←← przedstawili wyliczenie,
że koszt emisji 15Kanałów TVP to byłoby drobne:
6mln ZŁ
Co oznacza, że pewnie za 24mln ÷ 30 mln ZŁ można by dać wszystkie pozostałe Kanały TVP bez Szyfrowania do FreeToAir,
łącznie z TVP 4K.

a Dochody TVP to obecnie 3,04 mld ZŁ.

co stanowiłoby niecałe 1% dochodów…

Czyli mniej niż skoki stóp %, wahania $/€/ ZŁ, albo ratunkowe działania rządu mające obniżyć złotówkę…
…bądź ją umocnić…

 

PS:

Update Software od Elona Muska dla StarLink miał już miejsce.

Obecnie możliwość zmieniania lokalizacji kosztuje 25$ na miesiąc.

aby zastąpić Transponder dosyłowy wystarczyłoby tylko 3-5abonentów StarLink po 525$

z uploadem 20Mb/s ÷ 40Mb/s każdy.

Edytowane przez nonGeoLoker
HEVC + LCEVC ≈ H266 Lub Mpeg5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...