Skocz do zawartości

Telewizor 4K do 2500 złotych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam. Z uwagi na to, że mój stary telewizor zaczyna mieć problemy z matrycą, przymierzam się do zakupu nowego. Czy ktoś może polecić jakiś TV 43 lub 49 cali 4K do 2500 zł? Zależy mi na jakości obrazu zarówno z satelity, jak i aplikacji VOD. 

 

Rozważam zakup telewizora Samsung QLED QE43Q67TAU. Ktoś miał z nim styczność? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Tizena spodziewaj się, że po 3-4 latach znikną Ci pierwsze aplikacje. W przypadku Androida TV nawet w wersji 7.0 (czyli 2016 rok) dalej wszystko uruchomisz. Tak więc Andek jest bardziej przyszłościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że piszecie, bo właśnie kolejnym problemem mojego obecnego Samsunga jest brak aktualizacji dla aplikacji i spowalnianie ich działania. Czy z pośród telewizorów 4K z Androidem o przekątnej 43 lub 49 cali jakiś szczególnie zasługuje na uwagę? Lepszy Sony czy Phillips? Na jakie parametry zwrócić uwagę, aby obraz był jak najlepszy? :D Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to niby aplikacje znikają bądź znikły, pomijając YT na zabytkach. default_smile.png

Edytowane przez GrubyBubu
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartView coś koledze mówi? A może Twitch wywalony w zeszłym roku ze wszystkich, nawet świeżych TV, bo się API zmieniło? ;).

 

A tutaj o Ipli na Samsungach: https://pomoc.ipla.tv/pytanie/ograniczenie-oferty-na-telewizory-samsung/

"Treści płatne (VOD, pakiety, live) nie będą już widoczne na ww. urządzeniach, nie będzie również możliwości ich zakupu. Ograniczony zostanie także dostęp do treści bezpłatnych."

 

No, ale wiadomo, model z 2015 to już tylko na śmietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartView został zastąpiony inną aplikacją, a co do modeli do 2015 to pewnie dlatego, że inny system operacyjny, już nie wspierany, więc jakoś tak nie za wiele tam pousuwali chyba ze znaczących aplikacji. Taki TV z 2012-2015 to chyba słabo się już do Smarta nadaje, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV z 2015 roku na smarta może i słabo, bebechy słabe. Ale gdyby nowy kupiony smart, a wiadomo że to dzisiejsze telewizory, to już prawie jak wypasiony telefon, przestał być wspierany po ok 4 latach, to jednak nie byłbym zadowolony. W Android TV tego problemu nie będzie. Apki są ciągle rozwijane przez właścicieli platformy, a nie przez programistów smartów :)

@Brady Ciężko coś doradzić. W tej cenie wybierasz telewizor z dolnej półki i siłą rzeczy z kompromisem pomiędzy ceną, a jakością.

Generalnie Sony słynie z tego że obraz ma naprawdę ładny, ale to jest pewnik w telewizorach za ok 4000 tys. minimum.

Kiedyś również poszedłem na kompromis i kupiłem Sony budżetowe - szybko się go pozbyłem, obraz mnie nie satysfakcjonował.

Ale od tego czasu wiele wody w Wiśle upłynęło, może stosują już lepsze komponenty.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tydzień temu też wymieniałem telewizor, bo na leciwym Samsungu zaczęły się pojawiać ciemne plamki w podświetleniu i wybrałem ten telewizor, tylko w promocji za 1999zl i mogę go z czystym sumieniem polecić.  ;)

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-50un81003lb

Oczywiście model LG co Ty podałeś w poprzednim poście jest trochę lepszy, ale i droższy.. czy warty dopłaty? Zależy na ile jesteś kinomaniakiem. Na pewno na plus jest tryb obrazu Technicolor, który ma bardzo naturalnie ustawione kolory, a w telewizorze, który ja kupiłem, tego trybu nie ma niestety. Teraz telewizory to tylko od LG według mnie.

Edytowane przez brtk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje działają dosyć płynnie, nie narzekam. Pilot Magic jest bardzo fajny, można sterować kursorem po telewizorze, co bardzo ułatwia wyszukiwanie treści, a także polecenia głosowe są (działają po polsku). Myślę, że zawiedziony nie będziesz :)

Wyszukaj sobie na YT o pilocie Magic od LG i popatrz jak działa.

Edytowane przez brtk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...