Skocz do zawartości

Telewizor 32″(cale)(ewentualnie 32″ -(~) 40″) o rozdzielczości obrazu: 4K, m.in. z: DVB-T2(H.265[HEVC], AC-4, HbbTV, HDR, HFR).


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dostępne są telewizory o rozmiarze 32″(cali) o rozdzielczości ekranu i wyświetlania, odtwarzania obrazu: 4K(3840 x 2160), zgodne w pełni lub niemal w pełni z wymaganiami technicznymi i eksploatacyjnymi dla odbiorników cyfrowych*("pod przyszły system nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce" - generalnie i "skrótowo" pisząc: DVB-T2(H.265[HEVC])) m.in. "z": DVB-T2(H.265[HEVC], AC-4**, HbbTV***, HDR, HFR) ?
[Ewentualnie sądzę, że można porozmawiać tu w kategoriach o jakich piszę w tym poście, rozszerzając "calaż" telewizora na przedział: 32″(cali) -(do "około") 40″(cali)], choć z największym uwzględnieniem i docelową "pożądliwością" "calażu": 32″(cali).

Być może jeśli obecnie nie występują na rynku polskim dostępne taki modele, to może pojawią się one z czasem i znajdą swoje "wspomnienie" w tym wątku - "wspomnienie" dokonane przez kogoś.

Uprzedzam ewentualne głosy mogące pojawić się w przyszłości w tym wątku "mówiące", że: "Nie ma sensu, żadnych korzyści dla telewizora o rozmiarze 32″(cali), aby "miał", zapewniał rozdzielczość ekranu i wyświetlania obrazu: 4K - Full HD wystarczy - żadnych różnic w obrazie(dla materiału 4K) pomiędzy "ekranem" 4K, a Full HD na takim "calażu" ekranu nie widać. Dlatego producenci takich telewizorów nie produkują." itp. itd.... :)
To mnie, że tak powiem w tym wypadku: "nie interesuje"... :) Choć jestem w stanie i "przyjmuję różne informacje do wiadomości", argumentacje(rozumiem pewne kwestie) - to, że tak powiem nie o to mi chodzi w tym wątku, lecz jeśli ktoś zechciałby się podzielić informacjami, danymi w tej sprawie(swego rodzaju "bezsens" stosowania rozdzielczości: 4K w telewizorach o rozmiarze: 32″(cali) - wystarczająca rozdzielczość to: Full HD w takim przypadku), to nie zaszkodziłoby to chyba(może nawet pomogło) i zmieściło się chyba w ramach tematyki wątku.

*
https://dziennikustaw.gov.pl/D2019000212501.pdf,
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002336/O/D20192336.pdf,
https://satkurier.pl/news/187658/hbbtv-jednak-w-starszej-wersji-201-ale-za-to-obligatoryjne.html.

** Dokładniej pisząc, to jest "tu" mowa o kodeku audio: Dolby AC-4(przewidziany chyba tylko "obligatoryjnie" dla odbiornika telewizyjnego zdolnego do wyświetlania obrazów UHD - 4K(3840 x 2160) "poprzez DVB-T2" - punkt: "1. Postanowienia ogólne" w rozporządzeniu "znajdującym się" w pierwszym "od góry" z podanych przeze mnie linków w tym poście). Oczywiście niemal obowiązkowo odbiornik taki powinien odtwarzać również dźwięk w innych kodekach przewidzianych dla kanałów "nie 4K - UHD" odbieranych poprzez system: DVB-T2(m.in. obecnie: DVB-T) w "przyszłym"(i "obecnym") standardzie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce co określają chyba "wyczerpująco" dokumenty znajdujące się w linkach, przedstawionych przeze mnie powyżej w tym poście(pod: "*" - trzy linki).

*** Najlepiej chyba, aby była to wersja HbbTV przynajmniej: 2.0.1., ale nie zaszkodziłoby to chyba, gdyby była to wersja: 2.0.2. lub być może teoretyczne nowsze wersje(od tej 2.0.2.) pojawiające się w miarę rozwoju tej usługi.

================================================


Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu(w żaden "sposób", w żadnej "formie" - tym postem). Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje to jest niezamierzone): przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z takich modeli, ale patrząc po cenie - dla koneserów :).

https://www.alternate.pl/Samsung/GQ32Q50RGUXZG-Telewizor-81-3-cm-(32-Zoll)-4K-Ultra-HD-Smart-TV-Wi-Fi-Srebrny-QLED-TV/html/product/1594317?campaign=Telewizor/Samsung/1594317

 

Tylko dziwi mnie "DVB-T2 HD", czyżby łykał HEVC ale nie w UHD? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną sobotę miałem okazję widzieć wspomniany przez kolegę Bugemonta model 32 calowego Samsunga 4k. Było to za Odrą . Po drugiej stronie Słubic, czyli we Frankfurcie nad Odrą. Dokładnie chodzi mi o sklep sieci Medimax. Jeden jest w centrum miasta w Lenepassage. A drugi dużym centrum handlowym SPITZKRUG MULTI CENTER. Cena chyba około 600 euro. Gdy go oglądałem na półce miał podłączoną antenę satelitarną. W slocie CI+ miał włożony moduł z kartą platformy HD+. Leciał jakiś program przyrodniczy w otwartym oknie UHD wspomnianej platformy. Tak więc bez problemu odbiera kanały UHD. Mogę zapewnić, że telewizor kupiony za Odrą będzie działał w naszym kraju. Tym bardziej jak jest to markowy telewizor Samsung, Panasonic, Sony, LG CZY Philips. Osobiście mam telewizor kupiony u nich i wszystko śmiga. Dżwięk, obraz , smart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

No właśnie, czy ten telewizor: Samsung GQ32Q50RGUXZG, odbierałby kanał nadawany w rozdzielczości: 4K, poprzez DVB-T2(w kodeku wideo: HEVC(H.265))... Nie wiem jak też wygląda u niego sprawa odbioru audio w kodeku: AC-4, choć to chyba jednak mniej ważne się wydaje(przynajmniej na razie).

Widzę też telewizor: Samsung QN32Q50RAFXZA, który również posiada rozdzielczość wyświetlacza: 4K, ale nie wiem czy w ogóle odbiera on: DVB-T2...

 

"Przy czasie" można by chyba popytać w odpowiednich miejscach, poszukać, poczytać coś więcej informacji na ich temat, żeby być pewnym w "tych sprawach".

Jakaś informacja to jest, jednak "jak, co" szczegółowo wygląda w poszczególnych modelach telewizorów firmy Samsung(żeby wiedzieć to na pewno) to nie wiem:

https://news.samsung.com/pl/telewizory-samsung-zgodne-ze-standardem-dvb-t2.

================================================

 

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu(w żaden "sposób", w żadnej "formie" - tym postem). Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje to jest niezamierzone): przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście od grudnia 2019 r do 1 maja tego roku, była prowadzona próbnie transmisja dwóch kanałów Polsat News i drugi Polsat filmowy ( nie pamietam nazwy) w systemie DVB - T2 HD. Jakośc transmiji bardzo dobra.Wszystko śmigało jak należy. Odbiór z normalnej anteny siatkowej zamontowanej na osiedlowym balkonie. Telewizory które mam, bez problemu odbierały tą transmisję (dżwięk, obraz , epg, napisy) itd. Nie są to Samsungi, ale inna znana azjatycka marka. Roczniki produkcji to 2017 i 2019 . Fabrycznie mają wbudowane tunery DVB-T, DVBT2, DVB-T2HD, DVB-C, DVB-S2, H265 HEVC.Oba przywiezione zza Odry. Tym bardziej z tegorocznym Samsungiem nie powinno być problemów z odbiorem DVB-T 2 kodekiem HEVC (H.265).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie zastanawiam się" czy dany telewizor "odbierze" kanał w rozdzielczości obrazu: HD(Full HD), poprzez DVB-T2(H.265(HEVC)) - co raczej jest "naturalne"(szczególnie w dzisiejszych czasach), jeśli "działa on w takich standardach", a "zastanawiam się" nad tym czy dany telewizor(taki jak jeden ze wspomnianych w tym wątku "Samsung'ów") mimo swego "wyświetlacza o rozdzielczości obrazu: 4K(3840 x 2160)" - czy "odbierze on poprawnie" kanał nadawany w rozdzielczości obrazu: 4K, poprzez DVB-T2(z kodekiem wideo: HEVC(H.265)) - co do czego można mieć chyba wątpliwości, sądząc po jego opisie(chyba jednym czy jednymi z jego "internetowych opisów")(jednego z "tych Samsung'ów").
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu(w żaden "sposób", w żadnej "formie" - tym postem). Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje to jest niezamierzone): przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...