Skocz do zawartości

Must carry i must offer


jon_ka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawa z dnia 30 czerwca 2011 r. „o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej” (Dz. U. 2011, Nr 153, poz. 903), która weszła w życie 10 sierpnia 2011 r. znowelizowała m.in. art. 43. ustawy o radiofonii i telewizji. Od 10 sierpnia 2011 r. – zgodnie ze znowelizowanym art. 43. ust. 1. ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotów rozprowadzających program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania następujących programów: TVP1, TVP2, TVPinfo, POLSAT, TVN, TV4 i TVPuls.

 

Dzisiaj mamy 24 sierpnia, więc minęło nawet 14 dni jakie zapytani nadawcy programów mieli na udzielenie zgody operatorom.

I czy coś się zmieniło? Otóż nie! Widocznie w Polsce niektórzy są ponad prawem, i żadne ustawy ich nie obowiązują.

 

Jestem ciekaw, czy jakikolwiek operator dostosował się do nowych przepisów, i rozprowadza podstawowe programy których brakowało w jego ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część operatorów tv sat i telewizji kablowej łamie prawo, a tu taka cisza. Widoczne w Polsce są ludzie ponad prawem których żadne ustawy nie obowiązują i nic ich nie ruszy.

Gdzie się podziali użytkownicy chociażby tnk sd? Organizowali bojkoty i protesty, a teraz gdy mają oręże w postaci ustawy siedzą cicho i nie walczą.

Dziwi mnie również postawa KRRiT. Poinformowali operatorów o obowiązku, i cisza. A przecież w ustawie są zapisane kary za nieprzestrzeganie przepisów. Ktoś powinien coś z tym zrobić. Tylko kto? Media siedzą cicho i problemu nikt nie nagłaśnia.

Miejmy nadzieję że coś się ruszy po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "z wyłączeniem podmiotów rozprowadzających program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie" więc:

 

Należy podkreślić że chodzi o programy nadawane w analogu, a nie w systemie cyfrowym, w mojej kablówce od początku w pakiecie "AZART" bezpłatnym są: TVP 1, TVP 2, TVP Info Białystok, POLSAT, TVN, TV 4 i TV Białystok jako "bonus". Na Podlasiu są dostępne w/w programy w analogu, wyjątkiem jest TV Białystok jest to miejska telewizja kablowa, a TV Puls w ogóle nie ma przekazu naziemnego w woj. Podlaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piszesz

Część operatorów tv sat i telewizji kablowej łamie prawo

Rzecz nie dotyczy platform cyfrowych satelitarnych.. Ustawa dotyczy telewizji naziemnej..'

A platformy w zasadzie realizują dostęp do wspomnianych kanałów powiedzmy sobie za fre.

Od strony prawnej można by tak to ująć ..

Zobaczmy te wszystkie minimalne pakiety platform w zasadzie wszystkie wspomniane kanały są obecne i dodane kilka swoich do tego mini start etc pakietu.. By nie było że za rozprowadzanie TVP-1 np. Cyfra czy inna platforma cyfrowa bierze pieniądze..

Czyli wilk syty owca cała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Rzecz nie dotyczy platform cyfrowych satelitarnych...

 

Mylisz się.

Dotyczy wszystkich operatorów rozprowadzających programy, z wyłączeniem podmiotów rozprowadzających programy w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie - tak stanowi ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, KRRiT wzięła się w końcu do roboty! Ma to prawdopodobnie związek z tym, że w grudniu zgodnie z zapisami ustawy będą przeprowadzać kontrole - i wtedy na pewno posypią się kary. I nie myślę tu tylko o Cyfrowym Domu, ponieważ również wiele kablówek nie udostępnia w najtańszych pakietach podstawowych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość ciekawe to co czytamy:

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyjaśnia,

że programy określone w art. 43. ust. 1 ustawy - TVP 1, TVP 2, regionalny program telewizyjny

rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A., POLSAT, TVN, TV4 oraz TV PULS - powinny

być dostępne w każdym oferowanym przez operatora pakiecie.

 

Czy to oznacza że jeśli w TNK HD, TNK SD czy NNK jest PAKIET BEZ OPŁAT to musi być w tym pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

WITAM

Chcę poruszyć temat kanałów naziemnej telewizji cyfrowej,

które zgodnie z obowiązującymi przepisami operatorzy mają obowiązek rozprowadzania.

Programów wymienionych w art. 43. ust. 1 z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii

i telewizji (tekst jednolity: Dz.U. z 2011 r., nr 43, poz. 226 z późn. zm.) i ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. 2011, Nr 153, poz. 903), oraz Stanowisko KRRiT z dnia 17 listopada 2011 roku w sprawie interpretacji art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji.

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyjaśnia,

że programy określone w art. 43. ust. 1 ustawy - TVP 1, TVP 2,TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP INFO - regionalny program telewizyjny

rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A.; Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV ; POLSAT, POLSAT SPORT NEWS ; TVN, TVN 7 ; TV4 , TV6, TV PULS, TV PULS 2 ; - powinny być dostępne w każdym oferowanym przez operatora pakiecie.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy kanałów nadawanych analogowo ...

Przeczytaj wszystkie akty prawne, które wymieniłem. Dokładnie to jest to stanowisko KRRiT z dnia 17.11.2011r. i dotyczy zminy interpretacji stanowiska KRRiT.

zobacz"W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. 2011, Nr 153, poz. 903), która znowelizowała m.in. art. 43. ustawy,zdezaktualizowaniu uległo Stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 5 grudnia 2002 r. w sprawie interpretacji przepisu art. 43 ust. 1 ustawy.". Tak stanowisko KRRiT z 2002 r. dotyczyło analogowej telewizji naziemnej lecz nowe stanowisko z dnia 17.11.2011r. dotyczy już Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Zgodnie z koncesjami jakie przyznała KRRiT na nadawanie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej będą dostępne wymienione kanały. Będą (TV Puls 2) nadaje obecnie plansze testową, ale interpretowane jest to jako kanał. (Nie podzielam takiej opini). Podobnie jest w MUX 1 w którym nie nadaje jeszcze "ATM Rozrywka TV" (taka nazwa z koncesji KRRiT).

Jestem pewny, że w ustawie o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej nikt nie pisze o kanałach nadawanych analogowo, może o obowiązku zaprzestania nadawania.

Pozdrawiam i liczę, że użytkownicy wpłyną na operatora: "Cyfrowy dom" aby dopełnił obowiązku ustawowego.

Nie oceniam zawartości programowej kanałów nadawanych w naziemnej telewizji cyfrowej, lecz skoro jest obowiązek:

"„…jest obowiązany do rozprowadzania programów…”. Oznacza to konieczność zapewnienia dostępności tych programów we

wszystkich pakietach oferowanych przez operatora – zwłaszcza w podstawowym (najtańszym)." to proszę o jego spełnienie.

Tak jak na użytkownikach jest obowiązek wnoszenia opłat za udostępnienie oferty (pakietów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: SUPER wątek :brawo:

W tej ustawie jest też możliwość nałożenia kar finansowych na operatorów za brak kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, do dzieła.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś na stronie www KRRiT POINFORMOWALI O ZAKOŃCZENIU konsultacji:

http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/komunikaty-prasowe/news,561,zakonczone-konsultacje-krrit-ws-potrzeb-i-oczekiwan-klientow-wobec-pakietowania-programow-przez-oper.html

:) Oby tak dalej.

I jeszcze nakazać oferty „a la carte” (możliwości wyboru pojedynczych programów) i platformy od razu zrozumieją, że klient jest najważniejszy a nadawcy zaprzestaną zaśmiecać oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

Kontakt w sprawach abonamentowych:

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Departament Budżetu i Finansów

Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 9

01-015 WARSZAWA

mail: abonament@krrit.gov.pl

Formularz kontaktowy w sprawach abonamentowych

 

Kontakt w sprawach skarg i wniosków:

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Departament Prezydialny KRRiT

Wydział Skarg i Wniosków

Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 9

01-015 WARSZAWA

mail: skargi@krrit.gov.pl

Formularz kontaktowy w sprawach skarg i wniosków

 

wystarczy użyć wyszukiwarki :google: lub innej

do z pharphocel

... Gdzie ta KRRiT, gdzie w tym kraju jakieś kary? Nikt za nic nie czuje się odpowiedzialny!!! ...

Jest, działa i to całkiem nieźle, odpisali na konsultacje (jak wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara interpretacja dotyczyła tylko..., a nowa rozszerza ją o ...

Człowieku uczepiłeś się nie tego co trzeba,

INTERPRETACJA to wykładnia przepisów prawa, bo Operatorzy satelitarni i kablowi mimo wielu prawników, których zatrudniają do ścigania klientów o np. kary, które pobierali bezprawnie to udają, że nie rozumieją przepisów dla siebie pewnie trochę niekorzystnych.

To dla Ciebie i dla Mnie KRRiT działa, aby te praktyki ukrucić.

No chyba, że prowadzisz APS i obawiasz się spadku sprzedaży ?

 

do pharphocel

:brawo: im jest nas więcej tym szybciej coś zrobią,

lecz mają idiotyczne procedury (patrz. ustawa o KRRiT)

muszą wydawać Interpretacje, prowadzic Konsultacje i tracić czas.

A tu trzeba karać - popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym się tak nie cieszył. Komunikat o zakończeniu konsultacji na stronie KRRiT jest od 21 grudnia ubiegłego roku. W chwili obecnej KRRiT ma "ważniejsze" sprawy na głowie (TV TRWAM i ABONAMENT). Wielu ludzi pisało do KRRiT ze skargami na Cyfrowy Dom. Niektórzy podostawali od KRRiT odpowiedzi że rozpoczęto postępowanie wyjaśniające. I co - wyjaśniają już przeszło miesiąc i wyjaśnić nie mogą. Pewnie prędzej zmienią przepisy, na korzyść operatorów cyfrowych, niż nakażą komuś za darmo oferować jakiś program.

 

A tak po za tym, wątek powielony - tu jest podobny: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=11&t=22215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jon_ka

http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i ... y-prasowe/ (zobacz data pod Tagi) "02.12.2011"

Ja brałam udział (zabrałam głos e-mail), otrzymałam podziękowanie za zabranie głosu i informację, że konsultację trwały http://do 20 stycznia 2012 r.

lecz można jeszcze zabrać głos. Nie sprawiło mi to takiej radości jak sądzisz, lecz wysokim poziom kultury mnie mile zaskoczył.

Zawsze można liczyć, że ktoś zrobi coś w naszym interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...