Skocz do zawartości

MUX Testowy TVN (Warszawa)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę osobnego tematu, to może założę, bo coś mam :)

Dla porządku - MUX testowy TVN jest emitowany z nadajnika zlokalizowanego w Warszawie na Pałacu Kultury i Nauki, 538 MHz. Wewnątrz mamy 3 kanały: TVN HD, TVN7 HD i TTV HD.

 

No i teraz ciekawostka:

W trakcie omiatania pasma zauważyłem, że w MUX TVN dzieją się ciekawe rzeczy dotyczące HbbTV.

Przy kanale TTV HD podmieniono serwis i obecnie jest tam coś, co wygląda mi na testy aplikacji, która albo targetuje reklamy albo przynajmniej weryfikuje oglądalność? :) Konkretnie to rozwiązanie: http://www.synapsetv.com/ - polecam wideo, wyjaśnia o co chodzi.

W przypadku aplikacji targetującej mogliby wrzucać reklamy dopasowane do preferencji widzów, podmieniające co widać w trakcie zwykłego bloku na spoty pobierane z sieci. Hipotetycznie każdy mógłby widzieć inne reklamy.

 

Nie wiem od kiedy tak jest, ale przy poprzednim skanie z 4 września już odnotowałem zmianę, tylko nie wnikałem tak głęboko ja teraz.

 

Nie wiem, czy to w praktyce już jakoś działa (i jak wygląda), musiałbym spiąć coś z HbbTV i poczekać na blok autopromocyjny lub reklamowy (autopromocyjny, bo widzę, że aktywność występuje w trakcie autopromocji właśnie, może nie chcą testować na razie na prawdziwych reklamach - kwestie sprzedaży czasu itp.?). Może też być tak, że nic nie widać, bo albo tylko weryfikują oglądalność albo zawężono działanie do jakiegoś środowiska testowego. Także sprawa do ewentualnego dalszego badania, jeśli znajdę czas ;)

 

Interesujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Notabene ciekawe że ten multipleks "testowany" jest już z 9 czy 10 lat :D (nie wiem jak to możliwe że KRRIT wciąż na to pozwala, ale to dobrze bo dzięki temu TVN jest w Wawie w rozdzielczości HD). Pamięta jeszcze czasy TVN Warszawa, i to ten kanał był tam początkowo emitowany. Po jego likwidacji pojawiały się podobno: TVNSD+1, czyli TVN z przesunięciem czasowym, później TVN HD, ostatecznie TVN HD, TVN7 HD i TTV HD.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...