Jump to content

MUX Testowy TVN (Warszawa)

Recommended Posts

Nie widzę osobnego tematu, to może założę, bo coś mam :)

Dla porządku - MUX testowy TVN jest emitowany z nadajnika zlokalizowanego w Warszawie na Pałacu Kultury i Nauki, 538 MHz. Wewnątrz mamy 3 kanały: TVN HD, TVN7 HD i TTV HD.

No i teraz ciekawostka:

W trakcie omiatania pasma zauważyłem, że w MUX TVN dzieją się ciekawe rzeczy dotyczące HbbTV.

Przy kanale TTV HD podmieniono serwis i obecnie jest tam coś, co wygląda mi na testy aplikacji, która albo targetuje reklamy albo przynajmniej weryfikuje oglądalność? :) Konkretnie to rozwiązanie: http://www.synapsetv.com/ - polecam wideo, wyjaśnia o co chodzi.

W przypadku aplikacji targetującej mogliby wrzucać reklamy dopasowane do preferencji widzów, podmieniające co widać w trakcie zwykłego bloku na spoty pobierane z sieci. Hipotetycznie każdy mógłby widzieć inne reklamy.

Nie wiem od kiedy tak jest, ale przy poprzednim skanie z 4 września już odnotowałem zmianę, tylko nie wnikałem tak głęboko ja teraz.

Nie wiem, czy to w praktyce już jakoś działa (i jak wygląda), musiałbym spiąć coś z HbbTV i poczekać na blok autopromocyjny lub reklamowy (autopromocyjny, bo widzę, że aktywność występuje w trakcie autopromocji właśnie, może nie chcą testować na razie na prawdziwych reklamach - kwestie sprzedaży czasu itp.?). Może też być tak, że nic nie widać, bo albo tylko weryfikują oglądalność albo zawężono działanie do jakiegoś środowiska testowego. Także sprawa do ewentualnego dalszego badania, jeśli znajdę czas ;)

Interesujące :)