Skocz do zawartości

Telewizor 4K, a jakość obrazu na kanałach o niższej rozdzielczości


Rekomendowane odpowiedzi

Na TV 4K dobrze wygląda tylko natywny materiał w 4K. Wszystko inne wygląda tragicznie, a im bliżej się ogląda, tym większy tragizm. Ostatnio miałem okazję pooglądać polsatowskie HD z DVB-S2 na Samsungu 65" z jakichś 3-4 metrów i stwierdzam, że to był dramat bez happy endu...

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 4K jest Ci potrzebne do oglądania z bliskiej odległości, abyś nie widział pikseli :) Przy odpowiedniej odległości od telewizora zacierają się różnice między HD a 4K, a nawet przy SD. Kupujemy coraz większe telewizory, więc potrzebujemy coraz większych rozdzielczości, aby nie narzekać na jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dla ciekawskich o telewizorach 4k jak wypada Sd na tych ekranach to pisze blado,mdle zwłaszcza NTC i DVB-S2 wbudowanej do TV jako wewnetrznej przystawki występuje  obraz przybliżony 576p i brak możliwości dopasowania ekranu tylko 16:9 do telewizora wyjątkiem jest LG że średnim dopasowaniem do proporcji panoramicznej występującej też w kanałach HD bez dopasowania ekranu.Samsungu dopasowanie ekranu jest w kanałach HD naziemnych i satelitarnych.Lecz lepiej i tak ogląda się za zewnetrznych tunerach czy to HD czy 4K.Sony niepolcam ponieważ migotania na ekranie i oglądanie drżące.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 17:08, Max Taadjen napisał:

Na TV 4K dobrze wygląda tylko natywny materiał w 4K. Wszystko inne wygląda tragicznie, a im bliżej się ogląda, tym większy tragizm. Ostatnio miałem okazję pooglądać polsatowskie HD z DVB-S2 na Samsungu 65" z jakichś 3-4 metrów i stwierdzam, że to był dramat bez happy endu...

Swoją drogą trzeba pozazdrościć sokolego oka. A jaki miałeś poprzedni telewizor (jaka jest skala porównawcza?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego  oglądania Polsatu, TVN  , TVP i innych  z naziemnej  telewizji odbiornik  Full HD powinien ci wystarczyć.

(TVP 4K pewnie znowu tylko okazjonalnie.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do oglądania SD na pewno nie kupować Philipsa. Widziałem kilka różnych modeli i na każdym z nich wyglądało to źle.

Polecić mogę Sony, bo spokojnie da się oglądać. A najlepsza jest (była) plazma Panasonic – dobre SD praktycznie nie różni się od HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukimann napisał:

Do codziennego  oglądania Polsatu, TVN  , TVP i innych  z naziemnej  telewizji odbiornik  Full HD powinien ci wystarczyć.

(TVP 4K pewnie znowu tylko okazjonalnie.)

 

Ale ja pytałem o sytuację gdy komuś przyjdzie wymienić telewizor bo np. obecny zepsuje się to czy lepiej szukać kolejnego FHD czy wybierać z dużej oferty 4K? Telewizorów FHD jest w sklepach bardzo mało bo producenci skupili się na sprzętach 4K. Więc jak taki obraz z kanału HD będzie wyglądać na telewizorze 4K? Nie odczuje się różnicy pomiędzy tym co wyświetlał telewizor FHD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 11:45, emarti napisał:

Ale ja pytałem o sytuację gdy komuś przyjdzie wymienić telewizor bo np. obecny zepsuje się to czy lepiej szukać kolejnego FHD czy wybierać z dużej oferty 4K?

 

W takim przypadku oczywistą oczywistością jest zakup 4k.

FHD to obecnie eksponat do muzeum techniki dawnej. Nawet nie jestem pewien, czy w ogóle jest do kupienia.

:-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...