Skocz do zawartości
  • 0

wypasiony tuner hdtv


micha
 Udostępnij

Pytanie

Witam na forum!

 

Pomóżcie mi proszę w doborze tunera. Ma to być porządny, markowy tuner z przynajlmiej takimi funkcjami:

 

- pełna obsługa hdtv (cyfra+)

- duży dysk twardy - najlepiej wewnętrzny (żeby żona nie pytała "a to musi tu stać?")

- dostęp do nagrań na dysku twardym z komputera (najlepiej przez ethernet albo ew. usb)

- możliwość użycia jednocześnie 2 kart (cyfra+ i erotyka), i najlepiej żeby jeszcze chociaż jedno gniazdo CI pozostało wolne do ew. wykorzystania w przyszłości (a zresztą im więcej tych gniazd tym lepiej - jak pozostaną 2 wolne to też się nie obrażę...)

- możliwość oglądania jednego programu i jednoczesnego nagrywania innego (przy założeniu, że oba są kodowane - np. C+ i HBO)

- obsługa DiSEqC (konkretnie - Monoblock)

 

Jak widzę większość tunerów hdtv obsługuje tylko 1080i. Dlaczego nie 1080p? Czy z satelity nie idzie sygnał 1080p? A może po prostu źle szukałem? No bo jak się da, to bym chciał taki z 1080p... :-)

 

I jeszcze jedno pytanie, choć nie wiem czy to odpowiednie forum. Załóżmy, że kupię kiedyś nagrywarkę hdtv (zapewne za jakiś czas nagrywaki bluray nie będą kosztowały fortunę...) - jak taką nagrywarkę podłącza się do tunera? Przecież przez złącze euro nie leci sygnał hd? Musi więc iść przez hdmi, ale tunery mają na ogół tylko jedno wyjście hdmi. Czy to działa tak jak euro - czyli tuner do nagrywaki, nagrywarkę do telewizora i sygnał przechodzi przez nagrywarkę "przelotowo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jak widzę większość tunerów hdtv obsługuje tylko 1080i. Dlaczego nie 1080p? Czy z satelity nie idzie sygnał 1080p? A może po prostu źle szukałem? No bo jak się da, to bym chciał taki z 1080p... :-)

Nikt nie nadaje w Europie 1080p, czyli w Full HD. Aby oglądać Full HD (1080p) musisz zakupić odtwarzacz Blu Ray i kupować filmy na nośnik Full HD.

A co do dekodera: Może Humax iCord HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie: o jakiej pojemności chcesz dysk i do jakiej ceny dekoder?

 

Proponuję dwa dekodery:

1. Humax iCord HD 320GB

2. TechniSat DigiCorder HD S2 500GB

 

Oba pozwalają/będą pozwalały na: odbiór HD; możliwość nagrywania jednego kanału i oglądania drugiego (pierwszy pozwala nagrywać nawet 4); mają dwa gniazda CI (na moduły, czyli Cyfra i erotyk i nic więcej nie wejdzie); tutaj nie ma mowy o nie obsługiwaniu DiseqC (czyli jest); posiadają twarde dysku wewnątrz; dostęp do nagrać też chyba jest, a jak nie ma to napewno będzie, bo to dekodery wyższej klasy, a nie z dolej półki.

 

Co do 1080i i 1080p. Żaden kanał nadawany drogą satelitarną nie nadaje w 1080p, tak będą nadawane kanały dopiero za kilka lat, za kilka dobrych lat, więc obsługa 1080p jest właściwie bezsensu.

 

Co do nagrywarki to: euro nie przekazuje HD to prawda, dekodery mają zazwyczaj jedno wyjście HDMI, ale wiele z takich urządzeń posiada także inne wyjście do sygnału HD, jest nim Component (dobrze napisałem? :P ). Ja bym podłączył nagrywarkę pod dekoder, a tuner pod telewizor, no ale to są moje myśli i mogą być mylne, bo tak nie podłączałem wyższej klasy urządzeń i długo nie podłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi i sugestie!

 

Dysk chcę jak największy, cchoć nie jest to parametr decydujący, bo zawsze kiedyś mogę dołożyć drugi dysk przez usb (a mogę? mam rację że mogę?), a cena nie gra dużej roli - zakładam, że będzie to koło 2000, ale jak droższy będzie wyraźnie lepszy, to też może się skuszę. :-)

 

Co do Humax iCord HD 320GB:

- "Możliwość jednoczesnego nagrywania 4 kanałów SD lub HD i oglądania piątego" - czy to znaczy, że może on jednocześnie nagrywać i wyświetlać różne kanały kodowane (zakładając, że np. oba są z cyfry+, ale z różnych transponderów?; a co jeśli lecą one z różnych satelitów - jeden z astry, jeden z HB?)

- "2 gniazda CI" - czy gdybym miał 3 różne karty, to mogę je sobie dowoli zamieniać miejscami (zależnie co chcę oglądać), a dekoder będzie pamiętać ustawienia kanałów?

- "aktualna wersja oprogramowania bez polskiego menu" - a czy są polskie litery w przewodniku po kanałach?

- "LAN" - czy ktoś wie czy da się przez sieć czytać zawartość dysku?

- "brak polskiego menu ekranowego - będzie" - a ktoś wie kiedy będzie?

 

Z kolei co do modelu TechniSat DigiCorder HD S2 500GB:

- jak widzę nie da się tu nagrywać jednocześnie 2 różnych kodowanych kanałów... "Czynione są starania, aby umożliwić nagrywanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości z jednego modułu CI." - ktoś wie jak tam te starania się aktualnie mają?

- analogiczne pytania jak wyżej odnośnie: 3 różnych kart używanych "na zmianę" i dostępu do dysku przez LAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Humax iCord HD 320GB:

Dysk chcę jak największy, cchoć nie jest to parametr decydujący, bo zawsze kiedyś mogę dołożyć drugi dysk przez usb (a mogę? mam rację że mogę?)

Tak, zazwyczaj można podłączyć np. pendrive'a przez USB i mamy kolejny dysk. Jeśli tylko jest USB to producent pozwala podłączyć własne urządzenie.

- "Możliwość jednoczesnego nagrywania 4 kanałów SD lub HD i oglądania piątego" - czy to znaczy, że może on jednocześnie nagrywać i wyświetlać różne kanały kodowane (zakładając, że np. oba są z cyfry+, ale z różnych transponderów?; a co jeśli lecą one z różnych satelitów - jeden z astry, jeden z HB?)

Nie pamiętam jak to wyglądało, ale z tego wynika, że można nagrywać kilka, ale chyba z jednego transpondera, albo z dwóch, bo tuner ma dwa wejścia sygnału.

- "2 gniazda CI" - czy gdybym miał 3 różne karty, to mogę je sobie dowoli zamieniać miejscami (zależnie co chcę oglądać), a dekoder będzie pamiętać ustawienia kanałów?

Dekoder spokojnie zapamięta listę ;)

- "aktualna wersja oprogramowania bez polskiego menu" - a czy są polskie litery w przewodniku po kanałach?

Pewnie w kanałach z Cyfrowego Polsatu pewnie są, a na Cyfrę musimy poczekać. Cyfra+ po prostu nadaje w tak [beep]ny sposób EPG, że aż żal czasami o tym pisać...

- "LAN" - czy ktoś wie czy da się przez sieć czytać zawartość dysku?

Na to pytanie odpowiedzi nie znam...

- "brak polskiego menu ekranowego - będzie" - a ktoś wie kiedy będzie?

Zapewne przy następnej wersji softu.

 

Z kolei co do modelu TechniSat DigiCorder HD S2 500GB:

- jak widzę nie da się tu nagrywać jednocześnie 2 różnych kodowanych kanałów... "Czynione są starania, aby umożliwić nagrywanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości z jednego modułu CI." - ktoś wie jak tam te starania się aktualnie mają?

Pewnie tylko redakcja Sat Kuriera wie, albo może nie wie :P Nie wiem, Mr. Orbita przyjdzie to powie pewnie :D

- analogiczne pytania jak wyżej odnośnie: 3 różnych kart używanych "na zmianę" i dostępu do dysku przez LAN?

Na zmianę to pewnie używać możesz, ale czy to dobre dla dekodera to nie wiem. A dostęp do dysku przez LAN? Tego niestety też nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Humax:

 

Co do dysków pod USB - podłączać można, ale nie służą one do zapisu materiału, a jedynie można na taki dysk zgrać to co jest w HDD w tunerze.

 

Co do nagrywania kilku kanałów w Humaxie - aktualnie w ostatniej wersji softu liczbę zmniejszono o 1, czyli 3 nagrywamy, czwarty oglądamy. Ograniczenie: maksymalnie z dwóch różnych częstotliwości. Kanały mogą być kodowane - ten, który oglądamy Humax będzie dekodować, a pozostałe nagrają się jako zakodowane i przy pierwszym odtwarzaniu tuner zapyta się, czy je trwale zdekodować.

 

LAN w iCord HD aktualnie nie działa. Może w kolejnych wersjach softu go uruchomią... A może nie...

 

Spolszczenie menu miało być 6 tygodni od wprowadzenia tunera na rynek. Minęło o wiele więcej. Pewnie kiedyś je zrobią, ale nie ma co liczyć na konkretne zapowiedzi.

 

Technisat:

 

Nagrywanie: stanęło na tym, że powinno dać się nagrywać maksymalnie dwa kanały (w tym drugi jednocześnie oglądamy). Nie mogą to być dwa kanały HD.

LAN: porozumieć z odbiornikiem można się za pomocą programu MediaPort (zgrać materiały z dysku w tunerze na komputer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki!

 

Humax:

Co do dysków pod USB - podłączać można, ale nie służą one do zapisu materiału, a jedynie można na taki dysk zgrać to co jest w HDD w tunerze.

A jakim formacie zapisuje się film? Jest to łatwo potem odtworzyć na komputerze, albo zapisać na dvd?

 

Co do nagrywania kilku kanałów w Humaxie - aktualnie w ostatniej wersji softu liczbę zmniejszono o 1, czyli 3 nagrywamy, czwarty oglądamy. Ograniczenie: maksymalnie z dwóch różnych częstotliwości. Kanały mogą być kodowane - ten, który oglądamy Humax będzie dekodować, a pozostałe nagrają się jako zakodowane i przy pierwszym odtwarzaniu tuner zapyta się, czy je trwale zdekodować.

Czyli - jeśli dobrze rozumiem - muszę obejrzeć film zanim nadawca zmieni klucz (albo nawet i nie oglądać, ale przynajmniej włączyć odtwarzanie)?

Czy mogę nagrywać klika kanałów hd?

 

Spolszczenie menu miało być 6 tygodni od wprowadzenia tunera na rynek. Minęło o wiele więcej. Pewnie kiedyś je zrobią, ale nie ma co liczyć na konkretne zapowiedzi.

I polskich liter w przewodniku cyfry plus też nie ma i trzeba na nie czekać nie wiodomo ile?

 

Technisat:

 

Nagrywanie: stanęło na tym, że powinno dać się nagrywać maksymalnie dwa kanały (w tym drugi jednocześnie oglądamy). Nie mogą to być dwa kanały HD.

A mogą być to dwa kodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Film jest zapisywany w Humaxie w formacie Transport Stream - jakość identyczna jak na satelicie, ale trzeba to przekonwertować, aby wypalić na DVD. Nagranie trzeba obejrzeć przed zmianą kluczy, aby deszyfracja zakończyła się powodzeniem. Polskich znaków w EPG Cyfry+ brak i być może trzeba będzie poczekać na to dłużej niż na spolszczenie...

 

Technisat: Tak twierdzi Technisat, jak już w temat nagrywania kanałów kodowanych nie wnikam w tym odbiorniku, na sklepie napisaliśmy informację, że czynione są starania, aby to poprawić, z czego wynika, że eksperymentowanie z większą ilością może zakończyć się niepowodzeniem, podczas testów uzyskiwaliśmy przeróżne efekty. Może ktoś kto ma TechniSata powie, jak to jest w aktualnym oprogramowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, że zarówno Humax (polskie litery), jak i Technisat (nagrywanie) mają wady...

 

A może ktoś coś napisze o modelu Topfield TF 7710 HDPVR (http://www.topfield-europe.com/de/01_produkte/01_01_20_tf7700hdpvr.php )? Macie jakieś doświadczenie? Ma polskie menu, ale czy wyświetla polskie litery w przewodniku cyfry+? Czy można czytać z niego dysk przez sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Topfield z tego co pamiętam polską czcionkę w EPG posiada od początku. LAN działa i da się za jego pomocą aktualizować oprogramowanie, ale co do dostępu do nagrań z HDD - nie znam odpowiedzi na to pytanie. Proponuję kontakt z dystrybutorem produktów marki Topfield na Polskę, tj. firmą ProFan Sp. z o.o. - namiar - tel: 0-58 661 77 77.

 

Ogólnie każdy z odbiorników ma jakieś wady - ideału brak. Nie znam sprzętu, do którego nie mógłbym się "przyczepić" o coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...