Jump to content

Recommended Posts

5 godzin temu, Golbi84 napisał:

WebMat - UEFIE się podoba taki produkt wiec zostaje tylko podać klasyka Słychać wycie znakomicie

To Polsat tak stwierdził. Myślę, że te wymogi UEFA dotyczą bardziej odpowiedniego obrandowania studia, sposobu kadrowania itp. I tutaj położono duży nacisk. Ktoś kto nie zna języka nawet nie jest w stanie uchwycić tych paru niuansów, zasłoniętych przez ścianę ekranów LED. Choć jeśli wiesz komu można zadać pytanie, to chętnie bym przeczytał opinię UEFY na ten temat.

5 godzin temu, Taberski napisał:

A to w C+ nie jest wszystko kodowane? Do tego Solorz sprzedał prawa do LM na otwartą antenę a C+ tego może nie zrobić więc jak na tym wszyscy zyskają?

C+ miało czelność zakodować LM w latach 2015-2017 w całości poza finałem.

Ale co Ty w ogóle porównujesz. Ja pisałem o turniejach z meczami Polaków z kilkunastomilionową widownią, których nie wyobrażam sobie kodować. I od razu po takich razach zmieniano prawo, w którym pojawiał się odpowiedni wymóg. Chodziło mi o to, żeby się odczepił od piłki, bo podbija tylko stawkę za prawa transmisyjne, a nie buduje jakieś dodatkowej wartości wokół niej.

Pojawienie się z powrotem LM w telewizji otwartej nie jest zasługą Polsatu, tylko Kurskiego. I wcześniej wykupił prawa od C+ w sezonie 2017/2018, więc ta teoria jest fałszywa. Tutaj nie można mieć pretensji do konkretnego nadawcy, tylko do UEFY, że nie wymaga już pakietów dla telewizji otwartej. Wcześniej po prostu ani TVP ani otwarty Polsat nie był szczególnie chętny na prawa, bo telewizja wolała puścić jakiś głupi serial, który zgarnie podobną oglądalność przy dużo niższych kosztach. I tutaj można dyskutować czy ten jeden mecz w tygodniu powinien być w telewizji otwartej (ustawa już tego nie wymusi, więc TVP musi dopłacić), nie jest to tak oczywiste jak w przypadku spotkań reprezentacji. Jeden powie że tak, a drugi że nie.

5 godzin temu, Golbi84 napisał:

Canal+ koduje Ekstraklasę od lat efekt 32 pozycja w rankingu za nami 33 Liechtenstein który ma 1 drużynę w LE. Zaślepiony francuskimi kanałami co niszczy naszą piłkę od lat

Nawet nie wiem czy powinienem się do tego odnosić, bo już naprawdę na siłę szukasz argumentu. Na całym świecie ligi piłkarskie są kodowane, bo to jest produkt idealnie szyty na telewizję kodowaną - to jest po prostu ich miejsce m.in. ze względu na względnie małe zainteresowanie ze strony masowego widza. Przecież żadna otwarta telewizja nigdy nie da takich pieniędzy za całą Ekstraklasę. Wiesz dobrze, że gdyby nie C+, byłoby jeszcze gorzej.

Niestety, ale nie ma możliwości, aby poziom Ekstraklasy radykalnie polepszyć. W piłce klubowej decydują pieniądze, a one w większości płyną z praw transmisyjnych. Nie mamy szans konkurować z państwami, gdzie pułap przychodów sięga kilku czy kilkunastu miliardów funtów lub euro. Państwo dorzuciło bardzo dużo do Ekstraklasy w ostatnich latach poprzez PKO, Lotto i TVP, bo ok. 30-40% do tego, co płacił C+, ale to jest nadal kropla w morzu potrzeb. Więcej dać nie mogą ze względu na ewentualne protesty społeczne.

O wartości praw na rynku lokalnym decyduje liczba potencjalnych abonentów (pochodna popytu i populacji, stąd np. względna słabość ligi holenderskiej) oraz ogólny poziom dochodów. Nie ma dokładnych danych, ale biorąc stare dane można szacować, że w UK liczba subskrybentów Sky Sports to jakieś 5-10 mln klientów, zaś ARPU to ok. £50/mc. No jak mamy z tym konkurować?

Rozumiem, że nie istnieje ranking poszczególnych lig, ale ranking UEFA, który podajesz dotyczy tylko i wyłącznie drużyn występujących w europejskich pucharach. No i jak już to mamy miejsce 29., bo obowiązuje ranking z sezonu 2019/20.

Aha, no właśnie problem w tym, że te kanały nie są "francuskie" (choć mają taki większościowy kapitał), więc trudno żebym był zaślepiony. Pisałem wcześniej wiele krytycznych postów na temat polskiego C+.

Edited by WebMat
  • Like 3
  • Confused 1
On 8/23/2020 at 12:34 PM, fillion said:

"PKO Ekstraklasa zostaje w Canal+ i TVP. Nowy kontrakt telewizyjny, obowiązujący w sezonach 2021/22 i 2022/23, ma zostać ogłoszony w poniedziałek. Kluby dostaną podobne pieniądze do podziału jak do tej pory."

https://www.meczyki.pl/newsy/nowy-kontrakt-telewizyjny-ekstraklasy-porozumienie-za-miliard-zlotych-nasz-news/150042-n

Szkoda, że nie mogą podpisać z Ekstraklasą umowy na czas nieokreślony po prostu, negocjując tylko co jakiś czas wysokość kontraktu. Byłoby mniej stresu dla widza.

• Confused 1

Specjalnie robią takie krótkie terminy bo w przypadku 4 sezonów Polsat się zainteresuje to ustawki są pod C+ już bana dostałem na Twitterze Ekstraklasy.

14 godzin temu, WebMat napisał:

Nawet nie wiem czy powinienem się do tego odnosić, bo już naprawdę na siłę szukasz argumentu. Na całym świecie ligi piłkarskie są kodowane, bo to jest produkt idealnie szyty na telewizję kodowaną - to jest po prostu ich miejsce m.in. ze względu na względnie małe zainteresowanie ze strony masowego widza. Przecież żadna otwarta telewizja nigdy nie da takich pieniędzy za całą Ekstraklasę. Wiesz dobrze, że gdyby nie C+, byłoby jeszcze gorzej.

Właśnie oto chodzi żeby nie dawał oprócz Anglii taki system się nie sprawdza. Sprawdź kto pokazuje ligę w Czechach, w Niemczech prawa dostało kilka podmiotów w tym podstawowe publiczna i prywatne. W Canal+ brak możliwości wykupienia 1 meczu co robi Ipla w przypadku 1 ligi

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-06-22/bundesliga-spadla-wartosc-praw-telewizyjnych-w-niemczech/

https://www.sport.pl/pilka/7,65042,24550167,polacy-patrzcie-i-uczcie-sie-czesi-znowu-zawstydzaja-ekstraklase.html

Edited by Golbi84
  • Confused 1
8 godzin temu, Golbi84 napisał:

Właśnie oto chodzi żeby nie dawał oprócz Anglii taki system się nie sprawdza. Sprawdź kto pokazuje ligę w Czechach, w Niemczech prawa dostało kilka podmiotów w tym podstawowe publiczna i prywatne. W Canal+ brak możliwości wykupienia 1 meczu co robi Ipla w przypadku 1 ligi

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-06-22/bundesliga-spadla-wartosc-praw-telewizyjnych-w-niemczech/

https://www.sport.pl/pilka/7,65042,24550167,polacy-patrzcie-i-uczcie-sie-czesi-znowu-zawstydzaja-ekstraklase.html

Jaki system się nie sprawdza? Kodowania ligi? Ja już nie chcę zanadto wchodzić w szczegóły, ale sprawdzałeś chociaż co zawierają w Niemczech te pakiety dla telewizji otwartych?

Podaję za Satkurierem: mecze otwarcia Bundesligi i 2. Bundesligi, baraże i Superpuchar Niemiec (ProSiebenSat.1), prawa do pierwszych podsumowań Bundesligi w sobotnie i niedzielne wieczory (ARD), sobotnie podsumowania (ZDF), niedzielne podsumowania z rana i jeden mecz 2. Bundesligi w kolejce (Sport1). Przecież to masz i u nas i w innych krajach. Przed Kurskim sprzedawano prawa do magazynu i do 4 meczów na sezon w telewizji otwartej, którymi i tak zainteresowana była tylko TVP.

W rzeczonym UK masz najsłynniejszy magazyn Match Of The Day (ma ok. 60 lat) z Garym Linekerem jako prowadzącym. Ostatnio trzyletnie prawa do podsumowań kosztowały ok. 200 mln funtów (BBC). Bardzo fajny, z bramkami z niższych lig, chyba nawet do League Two (IV klasa rozgrywkowa).

Cytuję dalej: "Sky pokaże łącznie 511 z 617 meczów Bundesligi i 2. Bundesligi w sezonie, w tym 472 mecze na wyłączność". Resztę pokaże DAZN. Takie podziały też u nas funkcjonują od lat: C+/Orange sport (2008-2011), C+/Polsat Futbol/Eurosport (2011-2014), C+/Eurosport (2015-2019), C+/TVP (2019-2023). Nie zawsze C+ pokazywał wszystkie mecze i prawie nigdy nie miał wszystkiego na wyłączność. Wyjątkiem jest bodaj sezon 2014/15, gdzie całość była tylko w C+.

Więc nic nadzwyczajnego w Niemczech się nie odbyło, jeżeli chodzi o prawa do rozgrywek krajowych (niemal wszystko kodowane). Oprócz tego, że przychody są jakieś 25 razy większe niż w Polsce.

Nie chce mi się już rozpisywać jeszcze na temat czeskiej ligi i w ogóle Czech. Mimo, że wydawać by się mogło, że są nam bliscy, to jest to kompletnie inny świat. Ich telewizja wygląda jakby zatrzymała się na latach 80. Czeskie Allegro jest niepopularne, bo mało kto robi zakupy przez Internet, także ludzie są raczej niechętni bankowości internetowej. 6 mln euro za sezon pokazuje jak wygląda również ich rynek płatnej telewizji.

Inne są wreszcie statystyki dotyczące emigracji. Liczba emigrantów z Czech w ramach UE jest dwadzieścia kilka razy mniejsza niż z Polski, przy "jedynie" czterokrotnie mniejszej liczbie ludności. Ten trend dotyczy również piłkarzy, którzy dużo chętniej wolą grać w rodzimej lidze. A jeszcze kwestia większego rozwarstwienia między klubami w Czechach (czego ranking UEFA nie uwzględnia, jak pisałem) niż w Polsce. itd. itd.

Nie przeniesiesz tego do Polski, to są lokalne uwarunkowania. 6 mln euro do podziału by nas już kompletnie zatopiło i bylibyśmy na poziomie Węgier. Z kolei w drugą stronę podbicie tych 6 mln euro w przyszłości jeszcze ich wzmocni.

No nic dziwnego, że Ipla sprzedaje mecze pojedynczo, a nie jako season pass, bo pokazuje 2-3 mecze na kolejkę. Nigdy do końca nie wiadomo ile to będzie spotkań i jaki zespół zostanie pokazany. Co samo w sobie jest zrozumiałe z racji potencjalnie niskiej oglądalności pozostałych spotkań. Ale jaki ma to związek z tematem? Rozumiem, tak żeby jeszcze dołożyć kamyczek do ogródka.

Edited by WebMat
  • Like 2
W dniu 27.08.2020 o 02:42, WebMat napisał:

Cytuję dalej: "Sky pokaże łącznie 511 z 617 meczów Bundesligi i 2. Bundesligi w sezonie, w tym 472 mecze na wyłączność". Resztę pokaże DAZN. Takie podziały też u nas funkcjonują od lat: C+/Orange sport (2008-2011), C+/Polsat Futbol/Eurosport (2011-2014), C+/Eurosport (2015-2019), C+/TVP (2019-2023). Nie zawsze C+ pokazywał wszystkie mecze i prawie nigdy nie miał wszystkiego na wyłączność. Wyjątkiem jest bodaj sezon 2014/15, gdzie całość była tylko w C+.

Nie wiedziałem że TVP ma mecz na wyłączność. Czy mecz jest tez w Canal+ czy nie? Na przykład w prawach jest coś takiego jak kwota zależy od emisji w Canal+ przecież wszystkie mecze są w Canal+

No nic dziwnego, że Ipla sprzedaje mecze pojedynczo, a nie jako season pass, bo pokazuje 2-3 mecze na kolejkę. Nigdy do końca nie wiadomo ile to będzie spotkań i jaki zespół zostanie pokazany. Co samo w sobie jest zrozumiałe z racji potencjalnie niskiej oglądalności pozostałych spotkań. Ale jaki ma to związek z tematem? Rozumiem, tak żeby jeszcze dołożyć kamyczek do ogródka.

Ipla ma to samo także z meczami z Eleven Sport oraz F1 przez okres pandemii wszystkie mecze jedna płatne inne free

Nie chce mi się już rozpisywać jeszcze na temat czeskiej ligi i w ogóle Czech. Mimo, że wydawać by się mogło, że są nam bliscy, to jest to kompletnie inny świat. Ich telewizja wygląda jakby zatrzymała się na latach 80. Czeskie Allegro jest niepopularne, bo mało kto robi zakupy przez Internet, także ludzie są raczej niechętni bankowości internetowej. 6 mln euro za sezon pokazuje jak wygląda również ich rynek płatnej telewizji.

Gadamy o lidze czy o Allegro? Czesi nie maja kanałów premium a ligę maja silniejszą od naszej (20 pozycja w rankingu) wydawać taka sumę na 32 ligę w rankingu to zbrodnia w biały dzień. A Czescy piłkarze nasza ligę wciągają nosem

W rzeczonym UK masz najsłynniejszy magazyn Match Of The Day (ma ok. 60 lat) z Garym Linekerem jako prowadzącym. Ostatnio trzyletnie prawa do podsumowań kosztowały ok. 200 mln funtów (BBC). Bardzo fajny, z bramkami z niższych lig, chyba nawet do League Two (IV klasa rozgrywkowa).

Znowu odchodzisz od tematu w WB kluby są bogate nawet sie mówiło że nie oplaca im sie grac w Pucharach bo więcej zarabiają u siebie. U nas przez ten system po spadku upadają pieniądze szły albo na korupcje albo na cieniasów z zagranicy tani szrot nie zdziwię się jak za chwile 1 liga poziomem przebije ESA. Dlaczego w Hiszpanii kluby są bankrutami?

Edited by Golbi84
  • Confused 1

piątek, 28 sierpnia
17:40 KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
komentarz: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski
20:00 - 23:00 Super Piątek, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K
prowadzący: Żelisław Żyżyński; gość: Andrzej Juskowiak
20:25 Stal Mielec - Górnik Zabrze, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K
komentarz: Bartosz Gleń, Grzegorz Mielcarski

sobota, 29 sierpnia
14:40 Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
komentarz: Marcin Rosłoń, Radosław Majdan
17:10 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
komentarz: Bartosz Gleń, Kamil Kosowski
19:30 Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K
komentarz: Adam Marchliński, Grzegorz Mielcarski
22:00 Liga+, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
prowadzący: Michał Wodziński; goście: Maciej Murawski, Michał Żewłakow

niedziela, 30 sierpnia
12:10 Piast Gliwice - Pogoń Szczecin, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
komentarz: Przemysław Pełka, Kamil Kosowski
14:40 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
komentarz: Rafał Dębiński, Wojciech Jagoda
17:00 Lech Poznań - Wisła Płock, CANAL+, CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K
komentarz: Rafał Wolski, Maciej Murawski
19:30 Liga+Extra, CANAL+, CANAL+ SPORT 3
prowadzący: Andrzej Twarowski, Krzysztof Marciniak - Tomasz Wieszczycki, Marcin Baszczyński, Sławomir Stempniewski

poniedziałek, 31 sierpnia
20:00 Ekstraklasa po godzinach, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
prowadzący: Filip Surma; gość: Radosław Majdan
21:00 Ekstrapaka, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3
redakcja: Krzysztof Wójcik

@Golbi84 Myślę, że nic wartościowego nie wyciągniemy już z tej dyskusji. Ja swoją opinię wyraziłem i nie będę się już powtarzał. Szanuję, że masz swoje zdanie i pozwolisz, że na tym zakończymy.

• Haha 1

Czy ktoś wie o co chodzi w końcu z tymi zwolnieniami o których była mowa ?

Murawski nadal się pojawia w studiu, jutro komentuje mecz, Adam Westfal chyba również wczoraj był reporterem na meczu Zagłębia. Na razie nie widać Czarnoty Bojarskiej i Węgrzyna tylko. 

Czarnota-Bojarska była na meczu w poniedziałek reporterką.  

Gdzieś czytałem,  że umowy mają bodajże do października,  więc pewnie do tego czasu będą pojawiać się w CANAL+. Chociaż kto wie,  bo samej współpracy na innych warunkach niż dotychczasowe nie wykluczano.  

Co jak co, ale rezygnację z Węgrzyna uważam za jedną z lepszych decyzji.  

Tylko dlaczego Kazimierz Węgrzyn nie komentował w dwóch pierwszych kolejkach żadnego meczu PKO Ekstraklasy ? Bo jak był w rozpisce to zawsze po 1-2 dniach były zmiany i zawsze to był Węgrzyn.

18 godzin temu, WebMat napisał:

@Golbi84 Myślę, że nic wartościowego nie wyciągniemy już z tej dyskusji. Ja swoją opinię wyraziłem i nie będę się już powtarzał. Szanuję, że masz swoje zdanie i pozwolisz, że na tym zakończymy.

Wszystkie mecze 1 ligi z transmisją na IPLI te których nie ma w PS za free.

Uważasz że warto płacić w 32 lidze europy takie pieniądze za transmisje by sprowadzaly za to kolejny [beep] bez tej kasy transfery byłyby bardziej przemyślane.

@Golbi84 Ja widzę jednak, że z Tobą nie można pisać jak z cywilizowanym człowiekiem. Po prostu nie chciałem Cię obrażać i pisać, że piszesz głupoty, ale tego nie uszanowałeś. Więc trochę sobie jeszcze popiszę dla sportu i poćwiczę przy okazji pisanie długich wypowiedzi. Bo wątpię żeby coś do Ciebie dotarło.

To wspaniale, bardzo się cieszę. Jak Zawisza za 300 lat wróci do 1 ligi, to może nawet któryś z tych darmowych meczów obejrzę. Gdyby C+ tak zrobił, a nie zrobi, bo jak wiemy oni tylko wszystko kodują i kodują, nie jak Czesi niezakodowani nasi sąsiedzi, to na pewno bylibyśmy teraz nie na 29. miejscu w rankingu UEFA, ale może i na 8.? Albo 5.? Jak uważasz, bo ja myślę, że nie tylko liga czeska, ale i liga francuska mogłaby się nas zacząć obawiać.

Ja nie rozumiem tego Polsatu (czytaj Ipli), dlaczego nie weźmie i nie zakoduje za 5 zł za mecz takiej transmisji z jednej kamery i bez komentarza. Przecież to czysty zysk: i tak wszystkie mecze muszą być filmowane np. do magazynu ligowego, więc po prostu zamiast nagrywać "na taśmę", wystarczy wrzucić stream do sieci. C+ na pewno by tak zrobił, bo to krwiopijcy francuscy, którzy chcą zniszczyć naszą ligę i to jest ich cel. Tak, na pewno, bo oni tylko kodują i kodują...

Moją wypowiedź bez ironii o zarobkach wstawiłem w spoiler. Ale nie bój się, jest odkodowana i darmowa. Ale gdyby to forum prowadził C+, to kto wie...

Spoiler

Tu nie chodzi tylko o transfery. Oczywiście, zgadzam się, że piłkarze są przepłacani, zarabiają nieadekwatnie za dużo w stosunku do wykonywanej pracy, a w przypadku piłkarzy grających na polskim podwórku także do jakości wykonywanej pracy. Jednakże rzeczywistość jest bardzo brutalna i niestety jakkolwiek dla zwykłego zjadacza chleba jest to frustrujące, to po prostu polskie kluby nie są w stanie sprostać warunkom finansowym piłkarzy.

Dlatego jak tylko jakiś piłkarz potrafi kopnąć prosto piłkę czy dokopnąć do bramki, to polski klub musi takiego piłkarza sprzedać. Bo ten na Zachodzie dostanie dużo lepszy kontrakt, z kolei klub woli sprzedać go w trakcie trwającego kontraktu, dopóki może za niego dostać jakieś pieniądze. W dodatku dochodzą takie samonakręcające się aspekty jak brak regularnej gry w europejskich pucharach. Młodzi perspektywiczni piłkarze chętniej woleliby zostać w polskim klubie, gdyby mieli gwarancję, że będą mieli okazję "pokazać się" Europie i światu.

Gdybyśmy chcieli mieć w polskiej lidze pełny skład zespołu piłkarzy na poziomie Milika, Piątka, Zielińskiego, Piszczka czy Fabiańskiego, to taki klub na same wynagrodzenia musiałby płacić ok. 200-300 mln zł. Cały budżet Legii, najbogatszego polskiego klubu to ok. 120 mln zł. Podobny problem mamy w reprezentacji, gdzie na szczęście polscy piłkarze muszą grać w naszej reprezentacji, jednakże na selekcjonera pieniędzy już nie ma. Dlatego od wielu lat polską kadrę prowadzą trenerzy z odzysku, których potem nawet żaden klub nie chce zatrudnić, nawet polski.

Na ostatnich MŚ nasz trener był drugi od końca pod względem zarobków, nawet reprezentacje biednych krajów afrykańskich nas wyprzedzały. Selekcjonerzy Niemiec, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Anglii zarabiali po 10-20 razy więcej. A szkoda, bo może gdybyśmy mieli normalnego trenera, to dzisiaj na koncie mielibyśmy medal na Euro 2016. Ale co by się działo, gdyby selekcjoner w Polsce zarabiał po 1 mln zł miesięcznie? Jakie byłyby protesty społeczne, a już szczególnie po każdej porażce? Dlatego zmarnujemy Lewandowskiego i niezłe pokolenie piłkarzy, bo mając niezły wóz jedziemy na łysych oponach.

Chyba wytłumaczyłem już wystarczająco dobitnie i szczegółowo, że nie jest problemem to, że w polskiej piłce jest za dużo pieniędzy. Choć zaraz napiszesz i tak swoje.

Zrozum i piszę to po raz pięćdziesiąty, że ten ranking nie odzwierciedla siły poszczególnych lig krajowych, tylko siłę zespołów grających w europejskich pucharach. Topowe czeskie kluby drenują całą czeską ligę z najlepszych zawodników i udana sprzedaż choćby jednego drogiego zawodnika to jest być albo nie być dla tych małych klubów. Z kolei tym topowym klubom udaje się zatrzymać czeskich piłkarzy możliwie jak najdłużej, bo menadżerowie tych klubów świetnie odczytali czeską mentalność i wiedzą jak przekuć to na korzyść klubu. Przy okazji oczywiście płacąc tym piłkarzom niemałe pieniądze. I nie mają skrupułów, żeby do tego czeskiego koktajlu dokupić ze dwóch dobrych piłkarzy np. za 2-4 mln euro.

A propos jeszcze pieniędzy z praw transmisyjnych - zobacz sobie podział środków z sezonu 2018/19 (nowszego nie mogę znaleźć, trzeba wziąć poprawkę, że teraz jest trochę lepiej):

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,24835299,rekordowe-zarobki-klubow-ekstraklasy-ze-sprzedazy-praw-telewizyjnych.html

Tak małe rozwarstwienie jest śmieszne. Mistrz kraju dostaje raptem 2,5x tyle co spadkowicz, 10% całości kwoty przy 16 klubach. I myślisz, że jesteśmy w stanie skopiować model czeski? Jak takie Zagłębie Lubin, Cracovia czy Górnik Zabrze ma w d...ie Legię czy Lecha, bo ma z czego żyć. A polski piłkarz jedynie czego pragnie to jak najszybciej uciec na Zachód i wierzyć, że powtórzy sukces Lewandowskiego?

Spodobało mi się i jednak wrócę, odnosząc się do wcześniejszych dyrdymałów.

W dniu 28.08.2020 o 13:54, Golbi84 napisał:

Nie wiedziałem że TVP ma mecz na wyłączność. Czy mecz jest tez w Canal+ czy nie? Na przykład w prawach jest coś takiego jak kwota zależy od emisji w Canal+ przecież wszystkie mecze są w Canal+

Czepiasz się. Pisałem, że C+ oprócz sezonu 2014/15 nie miał wszystkich meczów na wyłączność. Tak, TVP nie ma na wyłączność niczego, zaś Orange sport, Polsat Futbol i Eurosport miały niektóre mecze na wyłączność. I co to zmienia? Czy od tego podskoczymy w rankingu UEFA z 29. na 13. miejsce?

Jak TVP zapłaci 80 mln zł jak pierwotnie miało być to dostanie mecz na wyłączność. Ale zgodnie z twoją teorią to będzie wtedy gorzej, bo pieniądze psują ligę. Chyba, że psują tylko pieniądze te od C+.

Ipla ma to samo także z meczami z Eleven Sport oraz F1 przez okres pandemii wszystkie mecze jedna płatne inne free

Nie wiem co mam napisać. Fajnie, zaj...ście, popieram. Jak będę kiedyś bardzo bogaty to będę korzystał tylko z takich płatności PPV po 5 zł za każde wydarzenie/program/mecz. Lubię jak czasem ktoś mnie robi w balona.

Gadamy o lidze czy o Allegro? Czesi nie maja kanałów premium a ligę maja silniejszą od naszej (20 pozycja w rankingu) wydawać taka sumę na 32 ligę w rankingu to zbrodnia w biały dzień. A Czescy piłkarze nasza ligę wciągają nosem

Ja pisałem z sensem o Allegro. To, że ty nie potrafisz połączyć faktów jak widzę (bo znów piszesz to samo), to nie jest już mój problem. Ale powtórzę jeszcze i siedemdziesiąty piąty raz, bo może w końcu dotrze: ten ranking nie mierzy siły ligi, tylko siły klubów występujących w europejskich pucharach. Capisce??? Czy znów będziesz powtarzał te swoje januszowe dyrdymały?

nie zdziwię się jak za chwile 1 liga poziomem przebije ESA

Oh, to na pewno tak będzie. Zaraz po tym jak wprowadzą modyfikację, że kluby 1 ligi spadać będą do Ekstraklasy, zaś mistrz kraju awansuje do 1 ligi. Ja tu w ogóle nie widzę sprzeczności!!! :P

• Like 1
41 minut temu, Arkon napisał:

@tyrla

Wiesz jakie mecze NBA będą w Canal+?

Dzisiaj o 21:30 mecz Dallas - Los Angeles Clippers.

• Thanks 2
11 godzin temu, WebMat napisał:

Czepiasz się. Pisałem, że C+ oprócz sezonu 2014/15 nie miał wszystkich meczów na wyłączność. Tak, TVP nie ma na wyłączność niczego, zaś Orange sport, Polsat Futbol i Eurosport miały niektóre mecze na wyłączność. I co to zmienia? Czy od tego podskoczymy w rankingu UEFA z 29. na 13. miejsce?

My jesteśmy na 32 miejscu a nie 29.

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=97

Tak gdyby prawa dostał Polsat Sport lub Eurosport byłoby lepiej dla mniejszych klubów reklama na stadionach dociera do większej ilości widzów

Chyba wytłumaczyłem już wystarczająco dobitnie i szczegółowo, że nie jest problemem to, że w polskiej piłce jest za dużo pieniędzy. Choć zaraz napiszesz i tak swoje.

Nie nie jest ale jakie i skąd są pieniądze już tak. Transfery są lepsze jak ktoś wydaje własny pieniądz a nie darowany będzie mniej szrotu 1 liga robi obecnie lepsze transfery niż ESA. Mistrz Polski ma 10 porażek w sezonie

Oh, to na pewno tak będzie. Zaraz po tym jak wprowadzą modyfikację, że kluby 1 ligi spadać będą do Ekstraklasy, zaś mistrz kraju awansuje do 1 ligi. Ja tu w ogóle nie widzę sprzeczności!!! :P

Żeś błysnął kompletnie idiotyzmem. Poziom ligi nie wskazuje która jest pierwsza w kolejności a jak prezentują się ekipy.

Edited by Golbi84