Jump to content

Recommended Posts

Raczej będą chcieli coś nowego pozyska po stracie siatkówki i piłki ręcznej,  oraz Grand Prix na żużlu od następnego sezonu. W przyszłym roku będzie pewnie przetarg na PGE Ekstraligę.  Może skupią się na pozyskaniu praw na wyłączność?

Może NFL którego nie ma w żadnej polskiej telewizji a marketingowo dobrze stoi . Ktoś się orientuje do kiedy  jest Rugby World Cup w Polsacie ? Miejmy nadzieje że coś nowego lub stare ligi dokupią lub stare ligi piłki nożnej wrócą na anteny Canal+ Sport 😊

• Confused 1

@goodmen wymieniasz chyba wszystkie prawa które są wolne ale daj spokój, tych praw nie ma w Polsce bo nikt ich nie chce. Naprawdę polski rynek jest tak wypełniony, że stacje chcą praw jak najwięcej, więc jeśli czegoś nie ma , to znaczy, że jest z tymi prawami jakiś problem. Albo są za drogie, albo są jakieś obwarowania. NFL chce takiej kasy od kiedy sprzedaje prawa sama, że nie ma tematu nawet SuperBowl, które normalnie wzięłaby każda stacja. Ligue 1 temat znany i przewałkowany i do 2024 raczej się nie zmieni.

@Piotr94 Jeśli prawa sprzedawać będzie IMG na 99,9% będzie w Polsacie, ale to już off-top tak naprawdę

• Upvote 1
8 godzin temu, Mihalek napisał:

Teraz również wątpię, że kupią całą LM i LE sami. Być może podział praw pomiędzy różnymi stacjami TV?

Coś na wzór La ligi w C+ i Eleven.

Nie wiem czy jest to możliwe, ale to wcale nie byłoby takie złe. Klient CP miałby nadal dostęp do niemal wszystkich rozgrywek i CP mógłby kontynuować sprzedaż tych swoich drogich ofert sportowych. Zaś klient PC+ miałby dostęp do kompletu spotkań z częściową kontrolą tego, w jaki sposób są one pokazywane. Każdy z operatorów miałby to na czym mu zależy.

Polsat niemal zawsze jednak jakieś duże rozgrywki piłkarskie pokazywał, jak nie LM, to Mundial lub Euro, jak nie reprezentacja, to LE czy wybrane mecze Ekstraklasy. Nie ma oczywiście takiego obowiązku, ale historia pokazuje, że takiej strategii się trzymają. W sytuacji, gdy TVP wykupuje wszystkie atrakcyjne prawa dla telewizji otwartej niezależnie od ceny, Polsat przeznaczył środki na LM/LE + wykup Eleven. Jednym z celów zakupu LM przez CP było zwiększenie ARPU. Nie wiem z jakim sukcesem udało się zrealizować cele sprzedażowe, ale całkowita strata LM/LE/CL sprawi, że oferty sportowe CP nie będą mogły osiągać cen rzędu 60-130 zł/mc.

8 godzin temu, mateusz14422 napisał:

Raczej będą chcieli coś nowego pozyska po stracie siatkówki i piłki ręcznej,  oraz Grand Prix na żużlu od następnego sezonu.

Brak Grand Prix na żużlu to duża strata. Mam bardzo duży sentyment do tych rozgrywek i wiele wspomnień z czasów Golloba czy Hampela. Oj, zapraszało się rodzinę lub znajomych na sobotę wieczór, bo nie wszyscy mieli C+. Studio i oprawa była na bardzo wysokim poziomie. Eurosport okropnie sprostytuuje te rozgrywki. Będą 30 razy przerywać krótkimi reklamami, nie będzie studia, tylko śpiący komentatorzy z dziupli. To i tak nie były rozrywki dla mas, więc C+, który dodatkowo nadaje swoją otoczkę, jest bardzo dobrym miejscem na nie. A tak spowszednieją i będą na byle jakim poziomie.

Edited by WebMat
  • Upvote 1

Wg mnie to dobrze, ze pozbywaja sie takich praw. Canal+ od poczatku celowal w pilkarskie produkty klasy premium w Polsce i powinien do tego wrocic. Pierwsze kroki juz zrobione: zrezygnowanie z praw II kategorii i przedluzenie ekstraklasy. W IV kwartale tego roku pora na LM i LE, a w przyszlym przetargi na Serie A, Bundeslige i La Lige.

Czlowiek pamieta lata 2013-2015, gdy cala klubowa pilka byla w Canal+. Dla niedzielnego kibica - najlepsze lata pilkarskie w historii polskiej telewizji. Wszystkie najwazniejsze mecze w jednym miejscu. Jeden abonament, swietna otoczka, komentarz najwyzszej klasy na czele z Twarowskim, Pelka, Wolskim. Oczywiscie rozumiem to, ze nie bylo wszystkich spotkan z kolejki, co dla niektorych to spory minus. Zgadzam sie - byl to minus dla fanow kazdej z tych lig. Teraz mamy wszystko w roznych kanalach. Za dodatkowe pieniadze. Jednak dla niedzielnego kibica, ktory nie interesuje sie spotkaniami zespolow z 16 i 17 miejsca w lidze niemieckiej, wloskiej, hiszpanskiej? Wtedy bylo wszystko co potrzebowal.

I powiem szczerze - brakuje mi czasami ligi francuskiej. Te niedziele w tamtym latach. Liga+Extra sie konczy. 20:55 wchodzi hit ligi francuskiej Marsylia-Lyon z Debinskim i Bialasem. Miejmy nadzieje, ze to wroci jeszcze.

• Like 1
  • Upvote 6

Tak się podniecają tą ekstraklasą a ja chętnie wziąłbym taniej pakiet bez ekstraklasy.... choć nie ukrywam że pierwsze 2-3 miesiące po przejściu z cyfrowego polsatu człowiek się cieszył nawet ekstraklasą. 

• Confused 2
  • Upvote 1
12 godzin temu, TimesSquare napisał:

Czlowiek pamieta lata 2013-2015, gdy cala klubowa pilka byla w Canal+.

To były bardzo dobre czasy dla mnie, niedzielnego kibica i abonenta Vectry :-) Wszystkie mecze w C+ w cenie jednego pakietu. A teraz żeby obejrzeć Serie A to musisz posiadać Eleven, Ekstraklasę to Canal+, o LM nawet nie wspominając bo nie mam dostępu:wacko:

• Haha 1

Takie dobre czasy, że wtedy za te same pieniądze co teraz, miałem niby wszystkie ligi ale wykastrowane. Teraz mam to samo, w zasadzie full spotkań z kolejki. Co prawda nie na 3 (C+) a 9 kanałach (C+, Eleven, PSP) a płace tyle samo i w lepszej jakości

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Teraz nie mamy lat 90tych, więc można sobie dokupić LM w inny sposób. I to w lepszej jakości niż w kablówkach

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Niezależnie ile płaci, to w życiu nie wyjdzie taniej niż sam Canal+.

Tak jak pisał @TimesSquare dla kogoś kogo nie interesują starcia Celty z Eibar albo Torino z Sampdorią oferta Canal+ była genialna. Już nie mówiąc o dużo wyższym poziomie komentarza LM niż w Polsacie.

• Upvote 1

Tylko powiedzmy sobie szczerze bez emocji: Polsat okupuje LM i LE na 3 sezony (i nie wiemy czy nie dłużej), bo inaczej tego nie można nazwać. Brak DD5.1, w ogóle brak DD, brak łączonych transmisji (multiligi), brak 4K poza Internetem, brak fajnych, wyrazistych komentatorów, studio nudne jak flaki z olejem, prowadzone przez nieciekawe persony, które uciekły z TVP, niepasjonujące się sportem. Jakieś gotowanie wciśnięte na siłę, wszystko to nagrywane w wielkiej niedoświetlonej hali przeznaczonej do koncertów disco polo (https://www.youtube.com/watch?v=EPP-wO9-7VI&t=10). To jest niebywałe, ale naprawdę już tak wyśmiewane i paździerzowe TVP umie robić to lepiej.

Dlatego nie zgadzam się z rozumowaniem, że kupujemy jakiś tzw. pakiet LM, jakby nie miało znaczenia kto ją pokazuje, bo to jest nieprawda. Ja wolę dopłacić i chce żeby całość była na chociaż podstawowym poziomie zgodnie z dzisiejszymi standardami. Dlaczego mam być terroryzowany przez ludzi, dla których nie ma większego znaczenia jak coś jest pokazywane, tylko dlatego, że prawa są sprzedawane na wyłączność. Zgadzam się, że nie mamy już lat 90, dlatego ja już nie chce jadać w barze mlecznym. W C+ nie musiałem się takimi rzeczami przejmować, a teraz znów czuję się jak 15-20 lat temu słuchając Iwanowa w PSP albo Szpakowskiego/Iwańskiego w TVP. I to w dwóch głośnikach z niemal niesłyszalnymi trybunami (przed pandemią), żebym nie mógł się od nich uwolnić.

Niech facet, który miał czelność zakodować MŚ2002 czy MŚ w siatkówce 2014, w końcu odp...li się od piłki nożnej, wszyscy na tym zyskamy. A i niech odp...li się także od telefonii komórkowej i przestanie blokować pasmo 1800 MHz. I niech odda te kilka miliardów, które wypompował konkurencji podbijając ustawioną spółką-krzakiem cenę aukcji LTE. Których sam nie musiał płacić, bo wykupił wszystkie spółki, które dostały je wcześniej preferencyjnie. Miliardy, które wszyscy musimy teraz spłacać w dużo droższych abonamentach.

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 2

10 minut temu, WebMat napisał:

Niech facet, który miał czelność zakodować MŚ2002 czy MŚ w siatkówce 2014, w końcu odp...li się od piłki nożnej, wszyscy na tym zyskamy.

A to w C+ nie jest wszystko kodowane? Do tego Solorz sprzedał prawa do LM na otwartą antenę a C+ tego może nie zrobić więc jak na tym wszyscy zyskają?

C+ miało czelność zakodować LM w latach 2015-2017 w całości poza finałem.

Edited by Taberski
13 minut temu, WebMat napisał:

Niech facet, który miał czelność zakodować MŚ2002 czy MŚ w siatkówce 2014, w końcu odp...li się od piłki nożnej, wszyscy na tym zyskamy. .

Canal+ koduje Ekstraklasę od lat efekt 32 pozycja w rankingu za nami 33 Liechtenstein który ma 1 drużynę w LE. Zaślepiony francuskimi kanałami co niszczy naszą piłkę od lat

Edited by Golbi84
  • Confused 1

A jaki związek jest między emisją Ekstraklasy w kodowanej stacji, a miejscem kadry narodowej w rankingu UEFA, bo chyba ten podajesz? Bo moim zdaniem żaden.

• Like 1