Jump to content

Recommended Posts

No i ok, tylko myślę, że współpraca z TVP na tych zasadach jest niemożliwa, że będzie obecny w kilku stacjach TV

Edited by wislok

Nie musi być elastycznym, może, ale nie musi. Barbara Kurdej-Szatan, Sławomir Zapala czy Paweł Orleański to przykłady osób, z którymi TVP zakonczyla współprace bo chcieli sobie dorabiać u konkurencji. Borek zdecydował, a nie Kurski. Musi mieć świadomość co ta decyzja oznacza. TVP sobie poradzi i to nie jest tak, że musi się zgadzać na wszystko, to TVP wyciągnęła rękę do Borka zgadzając się emitować jego gale bokserskie. 

• Upvote 1

Jego gale i tak będą pokazywać, a jak nie widzą możliwośći współpracy z nim jako dziennikarz w takiej sytuacji, to i tak chłop nie zginie z głodu.

Dopóki jest Szpak to i tak nie widzę go jako stałego pracownika TVP, może współpraca przy dużych turniejach.

Borek 2020 to nie Borek 2010. Jego gwiazda juz zgasla. Z dziennikarza przeobrazil się w managera. Jak można mówić o obiektywnym komentowaniu boksu przez człowieka który jest promotorem wybranych bokserow-to tak jakby byc sędzia we wlasnej sprawie

• Confused 1
  • Upvote 1
28 minut temu, kunkore napisał:

Masz rację @fillion, Mateusz Borek może w TVP czasem coś skomentować, ale dopóki jest Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski to nie opłaca mu się być stalym pracownikiem, proste chyba @wislok?

No właśnie piszę, że Mateusz Borek najprawdopodobniej nie będzie mógł sobie czasem pokomentować czegoś w TVP bo Kurski nie zgodzi się by Borek jednocześnie był twarzą innej stacji telewizyjnej. Nie wiem co tu jest trudnego do zrozumienia? 

Ale robicie g.wnoburze. Borek jest przede wszystkim twarzą Kanału Sportowego i będzie sobie komentował mecze Bundesligi, a czy poprowadzi jakąś galę bokserską w TVP, to się okaże.

• Upvote 1

Nieco śmieszna sprawa, bo Borek nie jest niezbędny Canal+. Przecież to tylko jeden mecz Bundesligi, możliwe że stanie się komentatorem Dortmundu. Tylko, że w Canal+ są osoby, które w miarę regularnie komentowały Bundesligę. Jeśli nic więcej nie będzie robił w C+, to po co on tam? Nagle nie przybędzie fanów Dortmundu kosztem Monachium - bo Borek. Ogólnie oglądalność Dortmundu nie była ciekawa.

Chyba, że kupili jakąś ligę typu austriacka, albo coś większego. Tylko na ten czas, ten ''transfer'' bardziej dla fejmu, niż faktycznej potrzeby.

Godzinę temu, wislok napisał:

No właśnie piszę, że Mateusz Borek najprawdopodobniej nie będzie mógł sobie czasem pokomentować czegoś w TVP bo Kurski nie zgodzi się by Borek jednocześnie był twarzą innej stacji telewizyjnej. Nie wiem co tu jest trudnego do zrozumienia? 

Co Ty masz z tym Kurskim? A bycie twarzą Kanału Sportowego jakoś nie przeszkodziło podpisaniu umowy z nim na boks.

Edited by Falcon

Przecież napisałem ligę typu austriacka, a nie ligę austriacką.

Co nie zmienia faktu, że to takie premium jak kuchnia mistrzów... (dlatego trafiło do biedniejszej wersji sportu PC+)

1 godzinę temu, rotalplus napisał:

Borek 2020 to nie Borek 2010. Jego gwiazda juz zgasla. Z dziennikarza przeobrazil się w managera. Jak można mówić o obiektywnym komentowaniu boksu przez człowieka który jest promotorem wybranych bokserow-to tak jakby byc sędzia we wlasnej sprawie

Borek nigdy nie komentował boksu i jak sam mówił, nie ma takiego zamiaru. Jedynie prowadził studio. 

• Upvote 1
1 godzinę temu, Falcon napisał:

Co Ty masz z tym Kurskim? A bycie twarzą Kanału Sportowego jakoś nie przeszkodziło podpisaniu umowy z nim na boks.

Kanał sportowy na YouTube to nie konkurencyjny kanał telewizyjny. 

@lukas_k dla mnie to ewidentny konflikt interesów, sam został częścią środowiska bokserskiego, a w TV prowadził programy bokserskie gdzie krytykował swoich przeciwników biznesowych. Jednak możecie robić z Matiego osobę nieskazitelną i uznawać, że wszelkie konflikty sa wyłączną winą drugiej strony, a ja powiem tak, że ogromnie ceniłem np. Św. Pamięci Andrzeja Gmitruka. 

Polsat to Polsat, jak widać inne stacje i ich włodarze inaczej do tego podchodzą. Polsat miał jak najbardziej  prawo jako pracodawca, z którym Mateusz Borek miał kontrakt nie zgodzić się na ta aktywność swojego ówcześnie dziennikarza. Możliwe, że Mateusz Borek z tego samego powodu nie mógłby zostać pracownikiem TVP, więc nie jest tak, że wynika to z faktu obecności Dariusza Szpakowskiego czy Jacka Laskowskiego.  Co innego współpraca, a praca. 

A mi się coś wydaje że Mateusz Borek być może będzie komentował w TVP mecze topowych reprezentacji w Lidze Narodów UEFA. Jeżeli ma komentować teraz finał LM wraz ze Szpakowskim i mecz 1 kolejki Ligi Narodów UEFA pomiędzy Niemcami a Hiszpanią. Nie wierzę aby Borek w TVP skomentował tylko dwa mecze.

Jak napisał w temacie o TVP @Pihał102, finałowy mecz Ligi Mistrzów skomentuje duet Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Także sprawa z TVP chyba nieaktualna.

• Confused 1

Nie przyszło wam do głowy, że może wszyscy szefowie, prezesi zrozumieli, że ciężko jest już mieć dobrego dziennikarza tylko dla siebie? Lepiej próbować nawiązać współpracę niż się obrażać i zapierać, że tego dziennikarza już nie chcemy. Według mnie te czasy, że dane nazwisko kojarzyło się z daną stacją powoli przemijają. Pomysł z Borkiem w C+ dla mnie bomba. Jak ktoś go lubi to na pewno włączy C+ Sport i stacja tylko na tym zyska.

• Upvote 1