Jump to content
danielpes5

Kanały CANAL+ Sport i nSport+

Recommended Posts

Na razie mecz został odwołany.

Z czystej ciekawości, bo sezon ''PKO Ekstraklasy'' był słaby i szybko rozstrzygnięty. Czy jest jakiś regulaminowy wymóg, że wszystkie mecze dwóch ostatnich kolejek muszą być o tej samej godzinie?  Bo ani emocji w tabeli, ani w multiligach. W Hiszpanii czy we Włoszech jak są mecze o nic, to dają na inne godziny. Czy jednak Canal+ nie chciał tego ''rozbić''?

Myślę,że to nie decyzja Canal+ tylko władz Ekstraklasy.

Wydaje mi się, że Canal+ tak lubi Multiligę (swoją drogą, ja również ją lubiłem gdy była Liga Mistrzów czy Liga Europy w tej formule) więc sobie tak dogadali.

Według regulaminu Ekstraklasy, w rozdziale 2, artykuł 10, mamy m. in.
10.1. Mecze muszą być rozegrane w terminie i godzinach wyznaczonych przez Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. z zastrzeżeniem terminów obligatoryjnych, terminów wynikających z przepisów FIFA, terminów wynikających z przepisów UEFA oraz terminów ustalonych z podmiotem posiadającym licencję nadawcy.

10.2. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. w porozumieniu z podmiotem posiadającym licencję nadawcy może wyznaczyć rozegranie meczu na inny dzień lub godzinę

(...)

10.6. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. może wyznaczyć rozegranie meczów o Mistrzostwo Ekstraklasy na jeden termin i o jednej godzinie.

Więc teoretycznie decyzje podejmuje Departament Logistyki, ale z zastrzeżeniem terminów ustalonych z nadawcą.

Ciekawe czy c+ powalczy o LM czy znowu kupi od Polsatu.

Może choć udało by się wynegocjować jakieś skróty albo mecze w Polsat Sport Premium.

Wraz z przerwaniem przez koronawirusa ostatniego sezonu siatkarskiej ligi mistrzów i mistrzyń Canal+ skończyły się 2 letnie prawa do pokazywania tych rozgrywek. Na razie nie wiadomo kto będzie miał prawa na kolejny sezon.

Od 30 lipca wraca NBA - po 2 transmisje dziennie.

• Like 1

Plan transmisji 38. kolejki Premier League:
niedziela, 26 czerwca
16:55 Multi Premier League, CANAL+ SPORT
prowadzący: Filip Surma
16:55 Leicester - Manchester United, CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 4K
komentarz: Marcin Rosłoń, Rafał Nahorny
16:55 Chelsea - Wolverhampton, CANAL+ SPORT2
komentarz: Przemysław Pełka, Przemysław Rudzki
16:55 Crystal Palace - Tottenham, CANAL+ NOW
komentarz: Piotr Glamowski, Grzegorz Kaczmarczyk
16:55 Newcastle - Liverpool, CANAL+ Telewizja Przez Internet i nc+ GO
16:55 Manchester City - Norwich City, CANAL+ Telewizja Przez Internet i nc+ GO
16:55 West Ham - Aston Villa, CANAL+ Telewizja Przez Internet i nc+ GO
16:55 Arsenal - Watford, CANAL+ Telewizja Przez Internet i nc+ GO
19:15 Jej Wysokość Premier League - podsumowanie sezonu, CANAL+ SPORT
prowadzący: Andrzej Twarowski; goście: Przemysław Rudzki, Przemysław Pełka, Rafał Nahorny

• Like 1

Ciekawe czy nSport doczeka się rebrandingu.

Po co? Dla przeciętnego widza liczy się dostępność i zawartość kanału, a nie logo na ekranie.

Bo nSport wyglada już tak samo aktualnie jak nc+ przy starcie ultrabox+

Jak Radomiak awansuje po barażach to Pan Sławek na pewno odejdzie. Będą musieli znaleźć nowego eksperta od sędziowania. 

Ja myślę że pan Sławek zostanie.

Tak swoją drogą Daria Kabała-Malarz chyba jest na urlopie, skoro przed rozpoczęciem nowego sezonu Ekstraklasy nie pojawia się na stadionach żużlowych (przypomnę, że jak nie było rozgrywek sportowych, to prowadziła "Dobry wiezór sport" tylko i wyłącznie o żużlu).

Tomasz Smokowski w jednym z Hejtparków mówił, że w Canal plus jest tak że stacja nie zatrudnia osób aktualnie związanych z klubami ekstraklasy. Tak było z Przytułą. Gdy rok temu ŁKS awansował on przestał być ekspertem w canal +. I tak pewnie będzie z Panem Sławkiem gdy awansuje Radomiak. 

Ja mam kandydata na takiego eksperta - Rafał Rostkowski. Fachowiec i to w dodatku z doświadczeniem i warsztatem dziennikarskim. To byłby mocny wzrost jakości.

9 godzin temu, _Artek_ napisał:

Ale których :D

Podobno Węgrzyn jest wśród tej grupy. Trochę dziwnie, bo on już z naszą ligą jest związany tyle lat i dobrze mi się go słuchało... Ciekawe kto jeszcze poleci i przede wszystkim, kto przyjdzie, bo to też jest ważne. 

Bardziej przeszkadza mi Pan Radosław choć i tak z ekstraklasy oglądam tylko Ligę+ exstra  turbokozaka i po godzinach.....na całe mecze szkoda mi życia :D

• Haha 1

Mi szkoda Kazka, był specyficzny ale za to go lubiłem.