Skocz do zawartości

LG TV – problem z połączeniem z soundbarem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

TV LG sparowany z soundarem LG SJ4.

 

Od wczoraj pojawił się problem. TV rozłącza się z soundbarem.

Połączenie po BT w ustawieniach pokazuje, że jest poprawnie sparowane, po czym po uruchomieniu działa kilka sekund i pojawia się komunikat, że urządzenie zostało odłączone i TV przejdzie na wbudowane głośniki.

Dzisiaj sprawdziłem połączenie przez HDMI ARC i problem jest dokładnie taki sam. Po kilku sekundach dźwięk z soundbara znika i komunikat, że urządzenie odłączone i przejście na wbudowane głośniki.

Na wyświetlaczu tylko przez chwilę świeci się dioda LGTV, po czym przechodzi na diodę BT. Przy próbie manualnego przestawienia następuje powrót do BT.

 

 Sugestie, co możne być przyczyną?

Edytowane przez Barti
Dioda się nie pali. To nie jest ogień. ;-) Poza tym mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono też interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parowanie z innymi urządzeniami. Na podstawie jednostkowego przypadku ciężko powiedzieć. W Sony jest taki problem, że rozłącza dźwięk po HDMI ARC i to wina oprogramowania telewizora.

Miałeś jakąś aktualizację oprogramowania, w którymś urządzeniu w międzyczasie? Jeśli tak to wykonaj reset do fabryki. Z doświadczenia w Sony to pomaga jeśli aktualizacje zmieniały coś w transmisji BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych urządzeń do sparowania. Reset do fabrycznych nie pomógł. Podłączyłem soundbar do drugiego TV - starszy model Samsung - przez HDMI, ale próba nieudana, więc nie wiem, czy TV za stary, czy coś innego. Dziwi mnie to, że przez chwilę wszystko działa normalnie. I że sytuacja jest identyczna na dwóch rodzajach połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powrocil wczoraj wieczorem. 

Teraz chyba wiem co sie dzieje , po rozlaczeniu i wylaczeniu TV z glosnika wydobywal sie dzwiek  ????

Musi to byc dzwiek od lokatora pietro nizej.

Teraz pytanie dlaczego przez ostatnie 3 dni wszystko bylo ok?

I jezeli dzisaj po powrocie do domu bedzie bez zmian co moge zrobic?

 

nie mam polskich znakow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. Czy problem został rozwiązany? Mam to samo czyli po podłączeniu amplitunera po bluetooth po ok. 1 min. Wyskakuje komunikat urządzenie zostało odłączone.... po czym ponownie pyta czy che zezwolić na połączenie. Dodam że amplituner z tel. działa bez zarzutu, aha mam 2 tv lg i na obywldwóch jest to samo. Pomóżcie proszę bo szału dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Problem rozwiązany ale tylko z tego powodu, że sąsiad się zmienił.

Wcześniej sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie , byłem nawet rozmawiać z lokatorem piętro niżej ale nic to nie dało twierdził że on nie widzi problemu.

Do tej pory nie wiem czy miałem rację ale raczej tak w jakiś dziwny sposób mój głośnik łączył się z jego TV zamiast moim.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...