Skocz do zawartości

Zakup nowego smartfona


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nadchodzi czas bym zmienił swojego LG G4 na coś nowszego. Nie śledzę rynku smartfonów, więc nie wiem co teraz opłaca się kupić. Wydać chcę około 1000 zł. Znalazłem coś takiego: XIAOMI Redmi Note 8 Pro 6/64GB. Ma ktoś go z tu obecnych forumowiczów? Polecacie, czy raczej szukać jakiegoś Samsunga? Zaznaczę, że smartfona używam tylko do dzwonienia, smsowania, internetu i robienia czasem zdjęć. Gry mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Od marca :)

To kolejny model Xiaomi, który posiadam i kolejny Xiaomi w rodzinie. Prawie każdy ma u mnie Xiaomi.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie, mam dostęp do zarówno tanich modeli (typu 7a, 8a) jak i tych "flagowych" (Mi Mix 2s, Mi 9T Pro) i to są w swojej klasie cenowej świetne telefony.

Aktualizacje bywają lepsze i gorsze, ale to dotyczy każdego producenta, nie tylko Xiaomi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co na nich robisz :) Ja je dość  intensywnie eksploatuje zawodowo. W połączeniach sieciowych po n aktualizacjach porażka. Małe pliki pobiera, duże, ma czkawkę. Poprawia się na chwilę po twardym resecie, potem znowu muli. To nie przypadek :) Pewnie są modele bardziej i mniej udane tego producenta, nie można generalizować, ale jakoś tak mam szczęście i trafiam na te z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przede wszystkim zależy na płynnej pracy, nic bardziej nie działa mi na nerwy, jak "zastanawiający" się smartfon, co zaczyna już zdarzać się mojemu LG G4. Xiaomi to, jakbym nie patrzył, dziwnie brzmiąca nazwa ;) Ale zauważyłem, że ma wielu użytkowników, nawet na naszym forum nie raz widać w stopce Tapatalka dopis Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z ciekawości zobaczyć tego Redmi Note 8 Pro w ME i muszę przyznać, że pierwsze wrażenie robi pozytywne. Ciekawe, jak z trwałością. Mój G4 ma już 4 lata. A jeśli nie Xiaomi to co polecacie? Dawniej Samsungi miały serię S, które, wiadomo, że były dobre, teraz jest jakaś seria A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ozzy666 napisał:

Dawniej Samsungi miały serię S, które, wiadomo, że były dobre, teraz jest jakaś seria A.

To ciekawe co mówisz, bo od marca na rynku jest dostępna lina Galaxy S20. Seria Galaxy A (nie seria A) to telefony ze średniej półki cenowej, która zastąpiła w 2019 roku serię Galaxy J, i zupełnie niezwiązane z serią Galaxy S (nie serią S).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że moja wiedza o smartfonach jest sprzed 4 lat. Kupuję telefon i tyle mnie interesuje. Użytkuję go tak długo, na ile mi ów sprzęt pozwoli. Przez ten czas nie interesuję się tą dziedziną technologii.

 

@Emil.1603
Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
12 godzin temu, dvbtowiec napisał:

No nie wiem, opinie są skrajnie różne :)

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/redmi/note8pro/opinie/0/

U mnie w rodzinie 5 osób i ja mamy ten model i na codzień używamy go do zdjęć, rozmów, internetu i korzystamy z GPS. Problemów żadnych. Jak czytam te opinie, gdzie piszą o problemach z zasięgiem, czy niedziałajacym GPS to nie wiem, czy trafili na wadliwy egzemplarz, a takowe się zdarzają u każdego producenta, czy może opinia celowo napisana negatywnie. Ja czytając te opinie celowo zamówiłem przez internet z odbiorem w sklepie, aby w razie potrzeby móc odstąpić od umowy. Po 3 dniach wiedziałem, że nie skorzystam z tej opcji. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Samsungi są obiektywnie (benchmarki, opinie userów itd) gorsze niż tanie Xiaomi, ale jeśli kogoś boli chińska marka, to seria A z pewnością mu podejdzie.

Drogie Samsungi zresztą też nie mają się czym popisać, bo do Europy np. S20 idzie ze słabym, przegrzewającym się procesorem Exynos, kiedy reszta świata dostaje wydajnego Snapdragona. Cena się nie różni ;). Gdybym miał wydać na telefon z Androidem 5 tysięcy to kupiłbym w tej cenie Xiaomi Mi 10 Pro, a na pewno nie S20 :).

 

Wspomniani tutaj "potentanci" jak Motorola (należąca od paru lat do chińskiego Lenovo) czy Sony (które przerzuciło się na produkcję telefonów do "filmowania" z ekranami w dziwnych formatach) to już dawno firmy dziesiątego wyboru dla nowych klientów.

Nowi potentanci rynkowi teraz to chcąc nie chcąc takie marki jak Xiaomi, Oppo czy Realme.

 

Co do iPhone 7, to ten telefon za rok traci aktualizacje systemu od Apple. Na dłużej to albo 8mka (można pewnie liczyć na 2-3 lata aktualizacji jeszcze), a najlepiej nowy SE, ale on kosztuje około 2000 zł. Jeśli kogoś nie boli mały ekran i duże ramki to jest to bardzo wydajny telefon z dobrym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno bo IPhone 7 zamówiłem, na aktualizacji aż tak mi nie zależy a czytałem że teraz wychodzi lub już wyszła wersja IOS 14 i aktualizacja ma go objąć więc chyba wystarczy. Mój LG G4 od 4 lat nawet raz nie miał aktualizacji. Używam tylko kilku aplikacji w tym przeglądarki internetowej, myślę że mi wystarczy. Niewielki ekran to moim zdaniem duży plus, na większym lepiej coś obejrzeć ale problem dla kogoś kto telefon ma zawsze przy sobie. Mniejszy zawsze łatwiej upchnąć do kieszeni ? Trafiłem na promocję w Media Expert za wersję 32GB 1299 zł, myślę że było warto.

Wiem że rynek się zmienił i faktycznie Xiaomi jest teraz bardzo popularny ale jakoś nie pasuje mi że jest Chiński. Kilka lat temu używałem kilku podróbek IPhone'a prosto z Chin i nie było to miłe doświadczenie, może stąd moje uprzedzenie.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Nie ma co porównywać chińskich podróbek iPhone'ów do chińskiego Xiaomi. Inna klasa co do produkcji czy podzespołów. To tak jakby porównywać rower do najnowszego Mercedesa. 

Miłego użytkowania iPhone'a :) Ja mając od dawna Androida i bawiąc się iOS stwierdziłem, że nie jest dla mnie. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...