Skocz do zawartości

RadioSpacja


Adam d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma wątku o tej stacji więc go robię.

 

RadioSpacja – Jedna z kilku rozgłośni internetowych, które się prężnie rozwija w swojej niższy (jako alternatywa wobec stacji FM). Można tam usłyszeć takie gatunki muzyczne jak rock, elektronika, alternatywa (indie), soul, funk, hip-hop, techno oraz folk, jazz, muzykę filmową i klasyczną. Za projekt jest odpowiedzialny Paweł Sito (Tak! Ten Paweł Sito, legendarny dyrektor równie legendarnej Radiostacji w latach świetności 1998-2001 i Polskiego Radia BIS w 2005), gdzie z planowanym parę miesięcy tym projektem wystartował wcześniej 23.03.2020r, akurat w czasie pandemii Covid-19 i związanym z tym lockdownem.

 

Od początku nadawania, wyróżnikiem stacji jest to że audycje muzyczne nadawane od 6:00 do 3:00/4:00 naszego czasu, są robione z domów prezenterów, w Polsce i zagranicą. Rozgłośnie tworzy około 80-osobowy zespół, który w połowie składa się z byłych dziennikarzy stacji radiowych, przede wszystkim z lat świetności Radiostacji, ale też z Trójki, stacji Eurozet (ZET, Chilli ZET oraz Antyradio), Radiem Jazz, Radiem PiN czy Radiem BIS (obecnie PR Czwórka). W czasie pandemii przesłuchałem stację wielokrotnie, i muszę przyznać że muzyka tam puszczana no trafia w mój gust, audycje autorskie też mają swój charakter, mimo że jestem z innego pokolenia.

 

A z życia radia, to w sierpniu do redakcji dołączył Jacek Nowak (w latach 90's współtworzył RMF) odpowiada za strukturę organizacyjną, pozyskiwanie finansowania i rozwój stacji, a niedawno awansował na p.o prezesa stacji. Natomiast dzisiaj Listę Przebojów RadioSpacji współprowadzić miał z Pawłem Sito na zaproszenie Marek Niedźwiedzki, no właśnie miał bo Niedźwiedzki rano przekazał prośbę by ten wywiad na antenie stacji był poza "Listą Przebojów"

Ciekawe, czy już z tą stacją mieliście styczność, jeśli tak to zapraszam do dyskusji.

Strona www stacji (niedawno odświeżona): https://radiospacja.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/radiospacja/

Archiwum programów ze anteny na Mixcloudzie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

A od 5 do 6 po południu w srodę bez prezentera. Cięcie po kosztach na całego. I niech skończą wreszcie z tymi christmasami. Wszyscy właściwie to robią co jest mega słabe. Normalnej muzyki nie można posłuchać.... co w takim razie pozostanie 25 grudnia? Przez taką komercjalizację ludzie mają dosyć ,i się nie mogą skupić na normalnym przeżyciu tego okresu.

Chodziło mi o RMF classic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...