Skocz do zawartości

TV 55-65 cali do 6 tysięcy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakładam ten wątek, ponieważ szukam telewizora, który będzie specjalnie kupowany pod ps5 + dodatkowo oglądanie seriali. Sekcję pytań dzielę na 3 części.

a) Największą zagwozdkę mam z wyborem wielkości - czy brać lepszy tv 55 calowy, czy trochę słabszy 65 calowy. Bardzo bym chciał większy, ale obawiam się, że odległość niecałych 3m może być za mała. Jak to wygląda w praktyce?

b) Jeżeli chodzi o 55' to bardzo dobrą opcją jest lg oled c9, który wydaje się idealny pod następną generacje konsol (stosunkowo niski input lag i wsparcie hdmi 2.1) - Czy jest coś co się może mierzyć w takich cenach z lg c9 (np philips oled 854/804)

c) Jeżeli chodzi o 65' to pojawia się lekki problem, bo wiem, że w moich widłach nie da rady wziąć oleda (nawet b9 kosztuje prawie 7k) - zostaję więc led. No i tu konkretne pytanie. W takiej cenie dam radę wziąć Samsunga Q80, LG Nano913 i Sony XG9505 (ew taniej XF900). Jak bardzo będzie to odstawać od oleda b9? Niby to jest 1000zl różnicy, ale i tak 6k to i dosyć sporo (bo moje widełki to 4-6k) za TV i nie chciałbym wydawać więcej.

 

Bardzo proszę Was o pomoc i odpowiedzenie na te 3 pytania. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego OLED od LG C9 już nie kupisz a jeśli już to po zwrotach. Teraz jest już nowy model OLED CX ale  nie ta cena póki co . Jak chcesz TV pod konsole PS5 to SONY XH90 bo pasiada takowe wyjście HDMI 2.1 ale po aktualizacji , później wszystkie QLED od seriI Q70T aż do Q95T , później OLED LG CX posiada HDMI 2 1 na każdym wyjściu na dzień dobry. Nie wiem czy dobrze pisze ale chyba model SONY XG9505  takowego nie posiada ale mogę się mylić  Ja bym szedł w nowe modele bo zawsze nowsze i dłużej wspierane w aktualizacjach. Podaje listę które ja bym brał pod uwagę przy kupnie pod konsole czy to XBOX ONE SERIES czy PS5. I jeszcze na koniec jak masz możliwość gdzie postawić i masz kasę żeby dołożyć do 65 cali to bierz 65 cali , bo oko szybko się przyzwyczaja do wielkości i zbiegiem czasu będziesz żałował ze nie kupiłeś większego niż 55 cali :) Ja jestem zwolennikiem OLED ale jak się masz bać i  wpatrywać czy coś się nie stało to daj sobie spokój, bo stracisz zdrowie ale jak wiesz w czym rzecz to bierz OLED ale jedną firmę sobie daruj na dzień dobry PHILIPS ma koszmarny serwis na który sam sobie zapracował.

 

1. SONY XH90            model 2020

2. SAMSUNG Q80T   modele 2020

3. LG OLED CX albo Panasonic ale nowe serię G  modele 2020

 

https://hdtvpolska.com/testujemy-top-3-telewizory-z-hdmi-2-1-do-playstation-5-i-xbox-series-x-lipiec-2020/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 tygodnie temu Samsunga Q80T, akurat dobra promocja weszła cena wyjściowa 5,990, ale doszło 500 w bonach od Samsunga i kolejne 500 z Media Markt, czyli łącznie 1k taniej do wydania, na Xboxie One all digital sprawuje bardzo dobrze, wyjdzie nowy to się zobaczy. Co do kanałów HD to wbrew pozorom wygląda to o niebo lepiej od poprzedniego MU7002. Przy okazji obejrzałem na Apple Tv+ z apki w Tv "Misja Greyhound", film ogólnie "mroczny", dużo się w nocy dzieje i na morzu, ale dał radę bardzo dobrze, rozwiązany jest również problem z Dolby Atmos jeżeli mamy podłączony sprzęt który mam możliwość to obsłużyć to sygnał idzie, w poprzednim jedynie na Prime Video dało radę.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

55” QN85A 4K

Zainteresował mnie ten model.

Warto? Czy jeszcze poczekać na lepsze propozycje od  Sony/ Samsung/LG/ Philips?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 08:57, Paweł 68 napisał:

Od Philipsa lepiej trzymać się z daleka, ich telewizory mają ostatnio duże problemy z jakością i bardzo duże z oprogramowaniem. 

 

Kiedyś miały z oprogramowaniem, od 3 lat Philipsy bardzo dobrze obsługują Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...