Skocz do zawartości

Vu+ Duo 4K SE


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaje portal "Sat Kurier", wkrótce dostępny będzie kolejny, nowy model tunera marki Vu+. Tym razem jest to tuner Vu+ Duo 4K SE. :D

:arrow:  https://satkurier.pl/news/195150/wkrotce-nowy-odbiornik-vu-duo-4k-se.html

 

83450.jpg

 

83451.jpg

 

83452.jpg

Zdjęcia: www.satkurier.pl

 

 

Specyfikacja tunera:

 

  • System operacyjny Linux (Open-Source Linux System zgodne z E2)
  • Typ CPU: ARM czterordzeniowy Broadcom
  • Prędkość CPU: 4x 1,5 GHz
  • Pamięć RAM (MB): 3 GB DDR4
  • Pamięć Flash (MB): 4 GB
  • Typ pamięci Flash: eMMC
  • Gniazda na głowice: 2 (dla nowych głowic FBC - satelitarnych lub kablowych oraz naziemnych DUAL DVB-T2)
  • Fabrycznie zainstalowana podwójna głowica DVB-S/S2/S2X FBC (8 demodulatorów)
  • Zasilanie LNB: 14V/18V (max. 400 mA), 22 kHz
  • Przełączanie LNB: Tone Burst, DiSEqC 1.0/1.1/1.2/USALS, SatCR/Unicable
  • Obsługiwane rozdzielczości wideo: SDTV, HDTV, 3DTV, UHDTV 4K (576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p)
  • Dekoder wideo: MPEG-2, H.264/MPEG-4 AVC MVC, H.265/HEVC MP (Ultra HD)
  • Poziom sygnału wideo: > 53 dB
  • Dekoder audio: MPEG-1/2 Layer I, II & III, AC3/E-AC3, AAC, MPEG-4 (HE-AAC)
  • Poziom sygnału audio: > 65 dB
  • PiP (Picture in Picture): Tak
  • Gniazdo Common Interface: 2
  • Czytnik kart: 1 - po przeprogramowaniu wielosystemowy
  • Wyświetlacz: kolorowy LCD 3,5’’ (może wyświetlać kanał TV - funkcja Mini TV)
  • klawisze na panelu przednim: stand-by, zmiana kanałów góra/dół, regulacja głośności góra/dół
  • Port USB: 3 (2x USB 3.0 + 1x 2.0)
  • V.24/RS232: Tak (jako RJ-11)
  • Gniazdo LAN: Ethernet 10/100/1000 MBit/s (Gigabit Ethernet)
  • Wi-Fi: Tak (2,4 GHz/5 GHz, do 300 Mbit/s)
  • Bluetooth: Tak (v 4.1)
  • Dual HD Transcoding
  • Możliwość instalacji HDD wewnątrz obudowy za pomocą szufladki (2,5’’)
  • eSATA: Nie
  • SCART: Nie
  • Wyjście HDMI: 1 (wersja 2.0)
  • Wejście HDMI: 1 (wersja 2.0)
  • Inne złącza: cyfrowy dźwięk S/PDIF
  • Przełączanie kanałów poniżej 1 sekundy
  • EPG (przewodnik po programach)
  • Nieograniczona ilość kanałów i list ulubionych
  • Menu OSD, obsługa Skinów
  • Opcjonalny zewnętrzny czujnik podczerwieni dla pilota

 

Więcej na temat nowego tunera Vu+ Duo 4K SE można poczytać tutaj:  :arrow:  https://satkurier.pl/news/195150/wkrotce-nowy-odbiornik-vu-duo-4k-se.html

Tuner Vu+ Duo 4K SE jest niejako "kontynuacją" poprzedniego modelu, Vu+ Duo 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybać możemy sobie - jak wróżbita Maciej.

Może ze zwrotów - może z nie wykorzystanych do wcześniejszej wersji VU+ Duo 4K - obniżyli taktowanie procesora w sofcie.

W sumie Vu+ Duo 4K długo w sprzedaży nie był. Kwestia jak będzie działał - czy poprawili błędy VU+ Duo 4K.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość PawelU1981

U mnie przepięknie śmigał 4 dni na VTi postawionym przez "nasz" Hollex. Nagle zrestartował się samoczynnie wczoraj, wyglądało jakby jakaś aktualizacja (chociaż żadnych komunikatów nie było) i obudził się bez niczego :( Tak jakby mu ktoś linuxa wyciął. Wgrałem więc VTi 15, tak jak to było poprzednio i znów problem, nie przyjmuje backupów. Niby ładuje je grzecznie, po czym zwiecha, albo ciągłe proszę czekać. Jedynie tylko wtyczki przywraca i listę kanałów. Po wgraniu skórki też problemy, bo nie da się jej ustawić w menu do swoich potrzeb, gdzie wcześniej nie było problemów.

 

Co najlepsze, jak już go na nowo zrobiłem w miarę, żeby moduły CI Polsatu i NC+ śmigały, to znów się wywalił na łeb na szyję i teraz znów przebudził się po restarcie z softem, który zatrzymuje się w pewnym momencie ładowania i ani listy, ani menu (VTi Panel). Czasem gaśnie i zapala się tylko wyświetlacz.

 

To się nacieszyłem :( Ale może Hollex go postawi na nogi, czekam na odpowiedź co dalej z tym można zrobić :(

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
3 minuty temu, czerstwy napisał:

To nie box operatora że się sam aktualizuje. albo Hollex cos namieszał albo Ty to zrobiłeś.

Ja zrobiłem tylko tyle, że oglądałem z żoną telewizję i nagle restart. Pomyślałem, może coś pobrał. Ale jak się obudził pusty, to lekko spanikowałem. A teraz to już w ogóle boję się go dotknąć. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelU1981 napisał:

Ja zrobiłem tylko tyle, że oglądałem z żoną telewizję i nagle restart. Pomyślałem, może coś pobrał. Ale jak się obudził pusty, to lekko spanikowałem. A teraz to już w ogóle boję się go dotknąć. Masakra.

Aktualizujesz sam przez panel VTI sam box sie nie aktualizuje😉 Może coś  wgrałeś co robi zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zawieszał się od pierwszego dnia. A restart z wczoraj go rozwalił na łopatki. Mówię, że sam nic nie grzebałem bo potrzeby takiej nie miałem. Wszystko było skonfigurowane. Byłem pewny, że jest OK, a co jakiś czas zwiecha to norma. Jednak okazało się, że chyba niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

 

Zrobiłem, jak napisałem i wstał bez dysku. Wszystko działa. Tylko jedno ale... nie mam oscama dla karty Smart HD+, bo oczywiście nie chce przyjąć backupu, nie mam też piconów. Na szczęście całą moją listę kanałów wziął bez marudzenia. Chyba i tak albo poprawka w Hollex go czeka, albo dosłanie mi plików czy pluginów przez Hollex. Bo inaczej tego chyba nie ogarnę skoro żadnej kopii nie chce łykać. Coś tam musiało być skopane w image chyba. Ale najważniejsze, że wstał. Teraz nawet z dyskiem jakoś idzie ;)

 

No i wkurza mnie to logo VTi na VFD, to od VU+ było ładniejsze. Ale weź je znajdź :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są  wtyczki co oscam zainstalują za Ciebie podobnie jak picony. Ewentualnie możesz sobie wgrać wtyczke Black Harmony i odpowiednio skonfigurować i picony będzie pobierać z internetu sama. Albo poproś kolege @tail# jak będzie miał czas to poustawia Ci co trzeba zdalnie. Ma z tego co pamiętam też Smarta u siebie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dzięki za porady to mój pierwszy linux, nie sądziłem, że tak mnie przeora :D Może jeszcze Hollex mi coś podeśle bo pisałem do nich. Zawsze spoko obsługa była, to może i tym razem nie zawiodą. W każdym razie nie sądziłem, że to ogarnę sam :D Ale najważniejsze, że działa, bo bym miał armagedon na chacie, że 2600 poszło i nie działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelU1981 napisał:

Zawieszał się od pierwszego dnia. A restart z wczoraj go rozwalił na łopatki.

Skoro tak, to dlaczego od razu nie zgłosiłeś tego do sprzedawcy? Sprzęt ma działać bez jakichkolwiek restartów. Żeby zweryfikować działanie tunera zawsze należy wgrać czysty soft, a nie backup. To samo dotyczy konfiguracji. Jeśli chcesz mieć stabilnie to czyste oprogramowanie i z oficjalnego źródła, a nie backup, bo wtedy zawsze wiadomo co instalowałeś i jak konfigurowałeś. Na początek robisz tak jak pisał @czerstwyz plugins (wtyczek) pobierasz to co potrzebujesz. Lokalizację picon można sprawdzić z menu. Nie pamiętam co gdzie jest w vti, bo korzystam z openpli, bo dla mnie jest bardziej poukładany i ma najmniej rzeczy które są dla mnie zbędne.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być Duo 4K SE juz dopracowane i bez baboli jak Duo 4K. Tylko jak zależu mu na nagrywaniu dwóch kanałów z modułu to niestety tylko VTI. Pli nigdy nie miałem ale chyba bardzo zbliżony Openeight tylko na SF4008. Dla mnie osobiście najlepsze OpenATV choć oprócz tego image i  VTI miałem dł€ższe przygody z Hyperionem i Egami. Lokalizacja piconów to chyba jest raczej wszędzie podobnie  media/usb/picon ,Media/hdd/picon, usr/share/enigma2/picon  tu box musi mieć spora pamieć by odbiornik się nie wieszał.Gdy mam różnej wielkości picony to końcówka lokalizacji zamiast picon to np ZZpicon. Ale jak napisałem ja preferuję Black Harmony ma bardzo ładne sórki a jak się odpowiednio ustawi to sa tam widzę i oscamy,picony itp Zapewne by uruchomić Smarta zupełnie wystarczą oczywiście po konfiguracji ale sam wpis to juz najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...