Skocz do zawartości

Nowa instalacja w domku - zestaw idealny


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie mam domek z nową instalacją i chciałbym podpiąć r-tv-sat.
1. Chciałbym dobrać multiswitch z antenami tak, żeby spiąć sobie radio i telewizję. Jaki zestaw doradzilibyście który byłby dobry i niezawodny. Chodzi mi o antenę satelitarną (odbiór tylko z astry), antenę tv naziemnej i antenę radiową, multiswitch do tych anten plus 11 gniazdek końcowych.
2. Może dodam, że w jednym miejscu mam zrobioną jedną niefajną rzecz tzn przejście między kablami zewnętrznymi a wewnętrznymi z anten jest przerwane (kable zewnętrzne do anten są ucięte i przechodzą w kable wewnętrzne a te dalej idą do multiswitcha) - czym najlepiej połączyć te kable? Myślałem, żeby wykorzystać to przerwanie i założyć jakieś zabezpieczenie przeciwburzowe. Co o tym sądzicie?
3. Jakie polecacie wtyczki kompresyjne do tego zestawu?
4. Pytanie na boku, mam odgromienie i wiem że w przypadku masztu muszę zrobić wyższy punkt i podłączyć to do odgromienia, ale mam też główną szynę wyrównawczą w domu czy anteny powinny być do niej podłączone? Pytam ponieważ mam internet radiowy gdzie kazano mi antenę uziemić, znajomy elektryk mam wrażenie że sam nie wie jak to powinno być prawidłowo podłączone i tak się zastanawiam.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc cokolwiek doradzić potrzebne są następujące informacje:

1. Gdzie mieszkasz ? Czy teren w kierunku nadajników telewizji naziemnej i radia jest otwarty czy są przeszkody (góry, lasy, ) itp.

2. Gdzie zawieszone będą anteny ? (dach, ściana, balkon)

3. Z którego obiektu (obiektów) chcesz odbierać telewizję ?

4. Z którego obiektu (obiektów) chcesz odbierać radio. Jakie stacje radiowe chcesz odbierać (dużej mocy, małej mocy? )

 

To na początek tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...