Jump to content

Instalacja karty wifi VU+ Solo2

Recommended Posts

Chciałbym podłączyć do mojego VU+ Solo2 (VTi 13) kartę sieciową Tenda W311MI Auto-Install.

Ona jest na Realteku RT5370  i używa rt2800usb kernel module.

System tunera jej nie widzi, nawet nie pokazuje mi WLAN, jedynie ustawienia LAN.

Pewnie nie mam sterowników. Ktoś mi na forum Sat4all podpowiedział, że mam doinstalować rt2800usb kernel module i że mam go szukać w pluginach. Tylko nie wiem co to oznacza, skąd mam ściągnąć ten plugin. Ewentualnie proszę o podpowiedź jaką inną kartę kupić, jeśli to pomogłoby rozwiązać mój problem?

Kart Tenda W311M są  trzy rodzaje wg tej strony

https://wikidevi.wi-cat.ru/Tenda_W311MI

Każda używa innego chipsetu więc zabawa cię czeka.

V1 ma chipset RT5370

V2 ma chipset mt7601u

V3 ma chipset r8192u

Szukaj czy są takie sterowniki zainstalowane

Na przyszłość coś sprawdzonego czyli karty wifi Ferguson W02 albo W03 jedne z najtańszych co współpracują także z Nbox na E2.

https://allegro.pl/oferta/adapter-wifi-rt5370-vu-dreambox-zgemma-qviart-20d-9636304445

https://allegro.pl/listing?string=KARTA USB WIFI RT5370 Ariva NBOX&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-5-0903

Edited by tweed77
  • Like 1
W dniu 6.09.2020 o 17:52, darek_l napisał:

@tweed77 Nabyłem pierwszą polecaną przez Ciebie kartę. Wykrywa ją, ale jak wchodzę w - kreator sieci - lista dostępnych sieci, to po wybraniu mojej sieci wifi (udostępniam z telefonu) dekoder resetuje się. Nie bardzo wiem co powinienem teraz zrobić? Jak pisałem na początku - rt2800usb mam zainstalowane. Na blogu Spacetronika są jeszcze sterowniki do Linuxa dla tej karty, ale nie wiem czy i jak miałbym je zainstalować. W komputerze na Windowsie pokazuje mi, że to plik 2011_0719_RT3070_RT3370_RT5370_RT5372_Linux_STA_V2.5.0.3_DPO.

Odepnij kartę z dekodera. Podepnij kabel lan żeby był internet.

Menu - Wtyczki - zarządzaj - czerwony - moduły rdzenia i instaluj sterowniki które mają w nazwie RT3070 / RT3370 RT5370 / RT5372.

90f3e3c6d9f80afd.jpg

Restart dekodera - podłącz kartę.

Karta powinna działać bez problemu.

Wyłącz w ustawieniach połączenie po lan jeśli jest taka opcja.

Włącz połączenie po wifi i dopiero konfiguruj połączenie wifi.

Tak jak na zdjęciach poniżej

b34b587d4e07f5ee.jpg

9a5f3a1018a50356.jpg

Edited by tweed77

Kabel lan i nawet router mogę podłączyć, ale nie internet, ponieważ nie mam w domu stałego łącza internetu. Korzystam z tego w telefonie. Router służy mi incydentalnie do połączenia się poprzez komputer z tunerem (niedawno musiałem z tego skorzystać, aby przywrócić działanie kanałów Canal+).  W modułach rdzenia znalazłem jedynie rt5370sta. Już zaptaszone na zielono, ale zainstalowałem raz jeszcze. Po resecie i podłączeniu karty bez zmian. U mnie nie ma opcji wyłączenia lan. Na ekranie widzę to, co pokazałeś na przedostatnim zdjęciu. Jak zatwierdzę przyciskiem OK, to na 3 sekundy pojawia mi się ten ekran z konfiguracją sieci (ostatnie zdjęcie) i następuje restart GUI.

Jaki masz tam soft wgrany ? Bo na VTi - OpenATV powinno działać bez problemu - nie raz testowane.

Odinstaluj ten rt2800 sterownik - restart dekodera.

Edited by tweed77

Coś musi być nie tak - bo testowałem taką kartę na dekoderach VU+ i paru innych na E2 i nie było z nią problemu.

W ostateczności wgraj nowy soft VTi 14.0.6 albo OpenATV 6.3 ( 6.4 )

Czy jeśli wgram nowszy soft, to zachowam ustawienia tunera? Bo trochę czasu mi zajęło połapanie się w instrukcjach z forum sat4 i przywrócenia działania mojej karty Cameleon w nagravision 1813...

Ok, dziękuję za pomoc. Muszę się zastanowić, czy to ruszać. Jak coś pójdzie nie tak i będę musiał włożyć kartę do leżącego w szafie Sagemcoma DSI83, to żona się ze mną rozwiedzie.