Jump to content
  • 0
Martinos

Nowa instalacja pod NC+

Question

Witam,

na wstępie informuję, że jestem trochę zielony w tej sprawie. Także proszę o wyrozumiałość. 😉

W tym miesiącu zmieniam miejsce zamieszkania i będę instalował antenę.

Aktualnie mam dekoder MediaBox+ ale nie wykluczam, że może dokonam wymiany na UltraBox+.

Jaka antena i jaki konwerter najlepiej kupić?

Do tej pory miałem doprowadzone 2 kable do MadiaBox+ i to mi zupełnie wystarcza tzn. mogę oglądać jeden kanał i w tym samym czasie nagrywać inny kanał.

Teraz pytania:

1. Czy dla Ultrabox może być taka sama instalacja czy jednak pod 4K trzeba inny (lepszy) konwerter itp? Na co zwracać uwagę?

2. W nowej lokalizacji mam tylko jedną dziurę na kabel z zewnątrz. Opcje wiercenia mam ograniczone. Spotkałem się z czymś takim jak UNICABLE. Czy to jest dobre rozwiązanie pod moje oczekiwanie czy lepiej jakoś ogarnąć kwestię drugiej dziury pod kabel?

Jak to widzicie?

Recommended Posts

• 0

Jest opis na aukcji więc będzie pasował do Ultrabox 4K - jednym kablem podłączasz do konwentera do żółtego ( złotego ) wyśjcia i do Ultrabox 4K.

Edited by tweed77
  • Thanks 1

• 0
W dniu 8.09.2020 o 13:51, tweed77 napisał:

Bo soft w dekoderze NC+ ogranicza dowolną konfigurację Unicable albo Wideband.

Pytanie czy drugi tv / dekoder obsługuje Unicable I albo Unicable II to jesteś w domu ;)

Kupujesz rozdzielacz 1 x 2 sat i masz co chcesz.

rallyrychu:

No to ja czegoś nie rozumie, nagle nie można wykorzystać wszystkich funkcji dekodera, nawet używając polecanego przez nich konwertera?

Dalsza analiza tematu wykazała, ze chyba ten konwerter Inverto daje jakby 4 niezależne sygnały,  a dekoder potrzebuje aż 8!

Bo 1 na oglądanie, 3 na nagrywanie, 3 na szybkie przełączanie kanałów i 1 na VOD.... I chyba nie potrafi tym sensownie zarządzać jeśli podłączymy mu 4 sygnały i wtedy ani nagrywanie 3 kanałów, ani szybkie przełączanie nie działa.

w kontekście tego co pisał rallyrychu napiszcie mi jak prostemu chłopu na miedzy 😁

chcąc zachować funkcje, które mam teraz na mediabox tzn:

- oglądanie jednego kanału i w tym czasie nagrywanie innego ( wystarczy 1 kanał)

- time shifting

- szybkie przełączanie

To klasyczny unicable1 wystarczy czy tez muszę spoglądać w wersję 2?

• 0
W dniu 11.09.2020 o 10:39, Martinos napisał:

- oglądanie jednego kanału i w tym czasie nagrywanie innego ( wystarczy 1 kanał)

- time shifting

- szybkie przełączanie

To klasyczny unicable1 wystarczy czy tez muszę spoglądać w wersję 2?

Po dalszej lekturze, rozmowie ze sprzedawcą w punkcie CANAL+ i krótkim użytkowaniu dekodera muszę trochę zweryfikować swoje poprzednie wpisy.

Byłem przekonany, że konwerter Opticum 2 SCR, który daje 8 sygnałów UB, to już jest unicable 2, ale to jednak jest jeszcze wersja unicable 1. 

Ogólnie jest zamęt z tymi oznaczeniami i widzę, ze sami sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają i czego dotyczy opis. Bo konwerter Opticum ma na pudełku napis SCR 2 LEGACY i sprzedawcy to opisują jako SCR 2, co sugeruje 8 kanałów UB, a konwerter ma 4. A dwójka w opisie na pudełku dotyczy dwóch wyjść legacy.

Konwerter z 8 kanałami UB i 2 LEGACY ma opis: 2 SCR 2 LEGACY i taki zapewni sygnał dla wszystkich 8 głowic tunera.

W punkcie C+ powiedziano mi też, że działa również dobrze z podstawowym konwerterem unicable 1 dającym 4 sygnały.

Po prostu w przypadku nagrywania 3 kanałów, nie działa fast zapping. Ale przy nagrywaniu tylko jednego, to już będzie działać w lekko okrojonej wersji.

Z własnych doświadczeń, po podłączeniu tylko jednego sygnału do dekodera, zauważyłem że:

- przełączanie kanałów jest bardzo szybkie, przerzucenie od 1 do 10 zajmuje jakieś 16 sekund z czekaniem aż na każdym kanale pojawi się obraz. Stary tuner potrzebował przeszło 40s....

- testowałem nagrywanie kilku kanałów, dekoder bez problemu nagrywał TVN, TVN 24 i Polsat News 2, a mogłem oglądać Canal+ Premium... I tego to ja za bardzo nie rozumie, myślałem, że dostępne będą kanały TVNu, ale już Polsaty nie.. Nie moglem odebrać w czasie nagrywania  jedynki i dwójki. Wychodzi na to, że jakbym podłączył standardową instalację na dwie satelity i miał drugi sygnał to mógłbym wtedy mocno rozszerzyć zakres kanałów do jednoczesnego nagrywania i pewnie by mi to w zupełności wystarczyło. 

Ale zapytałem w punkcie C+ za ile mają ten konwerter z 8 kanałami i kosztuje u nich 135PLN, a w sklepach w internecie około 170PLN plus przesyłka, więc chyba sobie go kupię do testów nowych technologi.

W sumie odkryłem, że mój drugi telewizor z modułem C+ też wspiera unicable, wiec zobaczę czy zadziała, a jak nie, to podłączę pod legacy.

Konwerter Opticum pojawił się także na liście konwerterów dostępnych przy wyborze w menu instalacji :)

Czyli jak kupisz unicable 1 dające 8 sygnałów to wszystko będzie działać na 100%

Jak kupisz unicable 1 dające 4 sygnały, np Inverto to też będzie wszystko działać.

A najlepiej sprawdź jak tuner działa na Twojej instalacji, bo może nie będziesz w ogóle odczuwał potrzeby zmian ;)

• 0

Bez przesady z tymi nośnymi. Dekoder nc+ dobrze radzi sobie z 4 nośnymi, a przy 8 potrafi wywalić błąd przy nagrywaniu i przełączaniu kanałów. Uważam, że czytnik nie nadąrza z dekodowaniem w czasie rzeczywistym.
O unicable w telewizorze i module to już całkiem zapomnij. Tam nawet 2 sygnały Ci nic nie dadzą, bo moduł jest jednostrumieniowy.
Także uważam, że dla nc+ i Polsatu najlepszym rozwiązaniem jest na razie SCR1 z 4 nośnymi, bowiem wąskim gardłem jest w dalszym ciągu dekodowanie ecm-ów z karty.

• 0

Być może, ale piszę jak jest. Niby konwerter i dekoder obsługuje 8 nośnych na jednym kablu, ale przy testowaniu nagrań w tym samym czasie i przełączaniu kanałów na niektórych wywala błąd bodajże 61 i prosi o aktywacje aktywnej już karty.
A co oznacza ten index35, że potrafi zdekodować 35 ecm jednocześnie?