Jump to content
  • 0
Martinos

Nowa instalacja pod NC+

Question

Witam,

na wstępie informuję, że jestem trochę zielony w tej sprawie. Także proszę o wyrozumiałość. 😉

W tym miesiącu zmieniam miejsce zamieszkania i będę instalował antenę.

Aktualnie mam dekoder MediaBox+ ale nie wykluczam, że może dokonam wymiany na UltraBox+.

Jaka antena i jaki konwerter najlepiej kupić?

Do tej pory miałem doprowadzone 2 kable do MadiaBox+ i to mi zupełnie wystarcza tzn. mogę oglądać jeden kanał i w tym samym czasie nagrywać inny kanał.

Teraz pytania:

1. Czy dla Ultrabox może być taka sama instalacja czy jednak pod 4K trzeba inny (lepszy) konwerter itp? Na co zwracać uwagę?

2. W nowej lokalizacji mam tylko jedną dziurę na kabel z zewnątrz. Opcje wiercenia mam ograniczone. Spotkałem się z czymś takim jak UNICABLE. Czy to jest dobre rozwiązanie pod moje oczekiwanie czy lepiej jakoś ogarnąć kwestię drugiej dziury pod kabel?

Jak to widzicie?

Recommended Posts

• 0

Antena - konwenter Unicable I - jednym kablem do mieszkania.

W mieszkaniu z tego kabla podzielisz na dwa kable które podłączysz do Ultrabox 4K

Edited by tweed77
  • Thanks 1

• 0

Konwerter jakiś polecasz, czy pierwszy lepszy?

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

• 0

NC+ daje / sprzedaje w komplecie konwenter Inverto Unicable I i ten ci w zupełności wystarczy.

https://pl.canalplus.com/pomoc/jaki-konwerter-wybrac-by-maksymalnie-wykorzystac-mozliwosci-dekodera

Instrukcja w PDF - w sumie do Ultrabox 4K wystarczy podłączyć jeden kabel do dekodera.

Antena - konwenter Unicable I  - złote wyjście - jeden kabel - dekoder Unicable.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjUm9Pls9TrAhVmoosKHTsGDY8QFjAJegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fpl.canalplus.com%2Fdekodery%2F-%2Fmedia%2Fe14f31d2b94247f6b244c9714a939d5f.ashx&usg=AOvVaw2Eadzx9eMBrnbJlcgjl9OW

Artykuł na temat wykorzystania Ultrabox 4K i konwentera Unicable I albo wersja II

http://digi-tv.pl/laravel/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html?news_page_id=3

Edited by tweed77
  • Thanks 1

• 0

Wielkie dzięki! 👍

Muszę w takim razie sprawdzić, ile będą chcieli za taki zestaw.

Ogólnie polecasz przejście z MediaBox na Ultrabox? Nie do końca chodzi o 4K, bo mam TV tylko FHD, ale ogólnie o działanie i użytkowanie.

Edited by Barti

• 0

1. MediaBox to kilku letni dekoder.

2. Walcz o Ultrabox 4 K w dzierżawie za 0 zł i do tego żeby dali C+ 4K za 0 zł.

3. Będziesz zadowolony po przesiadce z Mediabox na Ultrabox 4K.

4. Na Ultrabox 4K odpalisz ze swoich danych dostęp do Netflix. Nie musisz brać Netflix od NC+ /PC+

Edited by tweed77
  • Thanks 1

• 0

Szczerze mówiąc, nie spotkałem się, aby ktoś miał ten dekoder za 0zł. Raczej wszyscy płacą 5 zł.

Da się 0zł za dekoder z dyskiem?

• 0

Z Dyskiem za 0 zł praktycznie się nie da. 5 / 10 zł to standard.

Tylko nie daj sobie wcisnąć abonament na Netflix z NC+ / PC+.

Netflix można mieć niezależnie i bez zobowiązań bezpośrednio ze strony Netflix.

Konto Netflix działa na dekoderach NC+/PC+.

Edited by tweed77

• 0

OK, zacznę od anteny i konwertera. Zobaczę jak to wygląda a później w razie czego rozważę dekoder. Umowę mam do końca września więc będę czas na ewentualne negocjacje. 😉

• 0

Podstawa negocjacji to złożenie wypowiedzenia w APS NC+.

Po złożeniu i odczekaniu kilku dni dzwonisz na infolinię DUK tel. 122947879 i krótko, grzecznie, zdecydowanie, zwięźle na temat rozmowa co chcesz i za ile.

• 0

Wypowiedzenie już dawno złożone.

Edited by Barti

• 0
W dniu 6.09.2020 o 13:43, Martinos napisał:

Wielkie dzięki! 👍

muszę w takim razie sprawdzić ile będą chcieli za taki zestaw.

Ogólnie polecasz przejscie z MediaBox na Ultrabox? Nie do końca chodzi o 4K bo mam TV tylko FHD ale ogólnie o działanie i użytkowanie.

Dziś rozmawiałem z konsulem. Oferuję tylko konwertery Twin.

• 0

To musisz kupić we własnym zakresie na wolnym rynku.

https:// :censored:

Edited by Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
  • Thanks 1

• 0

Możesz kupić też monoblock quad. Zobaczysz wtedy, że niekodowane HD z Astry jest lepsze od naszego kodowanego.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

• 0

Widzę, że kolega ma podobne pytania do moich, dlatego się podepnę ;)

Będę wymieniać Pace PVR na 4K Ultraboxa i chciałem kupić wymieniony w temacie konwerter Inverto, bo mi pasuje kolorem do instalacji i obecnie korzystam z Inverto i jestem zadowolony. Już nawet go zamówiłem, ale rabat mi się nie naliczał i zrezygnowałem z zamówienia i chyba dobrze...

Bo postanowiłem przeczytać instrukcję do ultraboxa i dopiero przy instalacji dysku przeczytałem coś takiego:

"Do portu USB 3.0 można podpiąć urządzenia USB o pojemności 500 GB i więcej. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie jedynie z podstawowych funkcjonalności, tj.: nagrywanie audycji oraz korzystanie z funkcji time shifting.
Nie umożliwia jednak jednoczesnego nagrywania trzech różnych programów, nawet w przypadku posiadania instalacji typu UNICABLE lub Wide-band."

No to ja czegoś nie rozumie, nagle nie można wykorzystać wszystkich funkcji dekodera, nawet używając polecanego przez nich konwertera?

Dalsza analiza tematu wykazała, ze chyba ten konwerter Inverto daje jakby 4 niezależne sygnały,  a dekoder potrzebuje aż 8!

Bo 1 na oglądanie, 3 na nagrywanie, 3 na szybkie przełączanie kanałów i 1 na VOD.... I chyba nie potrafi tym sensownie zarządzać jeśli podłączymy mu 4 sygnały i wtedy ani nagrywanie 3 kanałów, ani szybkie przełączanie nie działa.

Kupiłbym Inverto unicable2, ale on ma tylko jedno wyjście, bez legacy do zwykłego tunera. A potrzebuję do drugiego tv.

Znalazłem taki: https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-scr2-unc2-p-4380.html

i ten niby jest unicable 2 i daje 8 sygnałów. Ale kolorystycznie mi nie pasuje ;)

Ktoś potwierdzi bądź skoryguje moje wywody, bo jeszcze nie jestem pewien moich rozmyślań ;)

Nie łapię też dlaczego instalacja wide-band też nie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości, bo ona chyba dale 32 sygnały...

• 0

Bo soft w dekoderze NC+ ogranicza dowolną konfigurację Unicable albo Wideband.

Pytanie czy drugi tv / dekoder obsługuje Unicable I albo Unicable II to jesteś w domu ;)

Kupujesz rozdzielacz 1 x 2 sat i masz co chcesz.

Edited by tweed77

• 0
W dniu 8.09.2020 o 13:42, rallyrychu napisał:

Widzę, że kolega ma podobne pytania do moich, dlatego się podepnę ;)

Będę wymieniać Pace PVR na 4K Ultraboxa i chciałem kupić wymieniony w temacie konwerter Inverto, bo mi pasuje kolorem do instalacji i obecnie korzystam z Inverto i jestem zadowolony. Już nawet go zamówiłem, ale rabat mi się nie naliczał i zrezygnowałem z zamówienia i chyba dobrze...

Bo postanowiłem przeczytać instrukcję do ultraboxa i dopiero przy instalacji dysku przeczytałem coś takiego:

"Do portu USB 3.0 można podpiąć urządzenia USB o pojemności 500 GB i więcej. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie jedynie z podstawowych funkcjonalności, tj.: nagrywanie audycji oraz korzystanie z funkcji time shifting.
Nie umożliwia jednak jednoczesnego nagrywania trzech różnych programów, nawet w przypadku posiadania instalacji typu UNICABLE lub Wide-band."

No to ja czegoś nie rozumie, nagle nie można wykorzystać wszystkich funkcji dekodera, nawet używając polecanego przez nich konwertera?

Dalsza analiza tematu wykazała, ze chyba ten konwerter Inverto daje jakby 4 niezależne sygnały,  a dekoder potrzebuje aż 8!

Bo 1 na oglądanie, 3 na nagrywanie, 3 na szybkie przełączanie kanałów i 1 na VOD.... I chyba nie potrafi tym sensownie zarządzać jeśli podłączymy mu 4 sygnały i wtedy ani nagrywanie 3 kanałów, ani szybkie przełączanie nie działa.

Kupiłbym Inverto unicable2, ale on ma tylko jedno wyjście, bez legacy do zwykłego tunera. A potrzebuję do drugiego tv.

Znalazłem taki: https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-scr2-unc2-p-4380.html

i ten niby jest unicable 2 i daje 8 sygnałów. Ale kolorystycznie mi nie pasuje ;)

Ktoś potwierdzi bądź skoryguje moje wywody, bo jeszcze nie jestem pewien moich rozmyślań ;)

Nie łapię też dlaczego instalacja wide-band też nie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości, bo ona chyba dale 32 sygnały...

Mam czas do końca września. Ale na chwile obecną po tym co przeczytałem o Ultrabox + koszt anteny i konwerter unicable to chyba zostanę jeszcze przy madiaboxie. Może uda mi się wyrwać za grosze antenę + twin od NC+. Trudno, będę musiał pokombinować jak wpuścić do domu drugi kabel. 🤨

• 0
W dniu 8.09.2020 o 13:51, tweed77 napisał:

Bo soft w dekoderze NC+ ogranicza dowolną konfigurację Unicable albo Wideband.

Pytanie czy drugi tv / dekoder obsługuje Unicable I albo Unicable II to jesteś w domu ;)

Kupujesz rozdzielacz 1 x 2 sat i masz co chcesz.

Drugi to tuner SAT w TV LG. Wątpię żeby wspierał Unicable, dlatego moje dylematy. A jeszcze chciałbym gdzieś może mieć dostęp do Astry i trudności się piętrzą :D

• 0

Sprawdź jaki to model - jakie ma ustawienia w TV dotyczące konwenterów. W miarę nowe TV LG wspierają Unicable.

Co do Astry + Hotbird + DVB-T to lecisz tak:

3077625900_1550848495.png

Edited by tweed77
  • Like 1

• 0

Prowadziłem sobie korespondencje z Canal+.

Piszę, że w instrukcji dekodera mają informację, że nagrywanie 3 kanałów nie będzie działać na instalacji unicable.

Odp. Canal+: "Informuję, że możliwość nagrywania 3 programów jednocześnie jest możliwa po podłączeniu dekodera do instalacji Unicable lub WIDE BAND oraz dysku pod wejście eSata."

No to pytam dalej, czy będzie działać szybkie przełączanie kanałów?

Odp. Canal+: Będzie działać po podłączeniu dekodera do instalacji Unicable lub WIDE BAND.

To dalej drążę dlaczego jest taki zapis w instrukcji?

Odp. Canal+: Jeśli znalazł Pan zatem zapis o której mowa w korespondencji, to jest on błędny.

Hmm, wszystkie znaki wskazują, że jednak jest potrzebne unicable 2, żeby to działało w 100%, ale pomoc techniczna Canal+ ciągle swoje.

A tak w ogóle, to zauważyłem, że sprzedawcy sprzętu też nie ogarniają tematu. Konwerter Opticum w wersji Unicable I ma na pudełku napisy:

UNICABLE LNB SCR 2 LEGACY, a sprzedawcy dwójkę po SCR traktują jako SCR2 i oznaczają jako Unicable 2, zamiast odnieść ją do LEGACY, bo właśnie dotyczy 2 wyjść legacy.... Nawet w komentarzach w sklepie Euro znalazłem wpis, że ktoś dostał zły konwerter. Czyli nawet jak już kupię co trzeba, to nie mam pewności, że mi przyślą to co zamawiałem :D

• 0

@rallyrychu więc należy kupować sprawdzone konwentery Inverto - nie są najtańsze ale jasno i czytelnie opisane.

Do tego mają i trzymają swoje parametry.

Mam Inverto Monoblock Twin Pro od prawie 10 lat i działa co ma działać.

Edited by tweed77

• 0

@tweed77 A może jednak podłączyć go do konwertera Inverto wideband? W sumie mam dwa kable poprowadzone, wiec to nie problem.

W czymś byłoby lepsze takie rozwiązanie niż unicable z 8 sygnałami?

• 0

Jak masz konwenter Wide Band to kupujesz sobie multiswitch Unicable i jesteś w domu.

Hotbird + Astra + DVB-T

Tu masz Multiswitch Unicable gdzie jest też wyjście legacy dodatkowe:

https://www.dmtrade.pl/p8166,multiswitch-unicable-ii-johansson-9734pl-ver-2-5-2-dcss-dscr.html

https://dmtrade.pl/katalogi/johansson/9733PLPOL.pdf

multiswitch-unicable-ii-joha_139237.jpg

Edited by tweed77
  • Like 1

• 0

Przy Multiswitch i 2 x WideBand masz możliwość odbioru z dwóch pozycji satelitarnych.

Choć można też zrobić na 4 konwenterach WideBand i 2 x Multiswitch Unicable i mieć z 4 satelit odbiór.

Oczywiście + DVB-T

ms_wide_band_4.jpg

• 0
W dniu 8.09.2020 o 11:24, tweed77 napisał:

To musisz kupić we własnym zakresie na wolnym rynku.

https:// :censored:

A taki będzie się nadawał? https:// :censored:

Edited by Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.