Skocz do zawartości
  • 0

Brak wszystkich kanałów


Malbok
 Udostępnij

Pytanie

Witam forumowiczów!

Mam problem z odbiorem polskich kanałów z Hotbirda, oto lista jakie transpondery wyłapuje (%= jakość sygnału)

 

10992 v 27500 do 87%, 11034 do 86%, 11054 do 83% H, 11137 do 80%, 11200 do 88%, 11623 do 70%, 12520 do 25%, 12597 do 64%, 12380 do 70%, 12322 do 74% H, 12149 do 71%, 11240 do 84%,

 

Sprawdzałem to samo na nowym konwenterze,  mam miernik z tunerem i max 15-17% łapie jakość transponderów które mnie interesuja- nie jestem w stanie lepiej ustawić anteny.

Czy to moze być wina czaszy? Mam 110cm i ostatnio mocno wiało, ale na oko nie widze odkształceń... proszę o porady albo jakieś pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak wczesniej smigało bez problemu 2 lata, nie podejrzem też tunera bo na mierniku z tunerem łapie dokladnie to samo co na enigmie2.

Dziwne jest to że Astre max moge ustawić 52% myślałem że konwenter ale na nowym to samo- aż nie chce mi się wierzyć że to może być czasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według mnie możliwe przyczyny:

1.Zarośla drzewa lasy gałezie

2.Czasza kombinacja gura sił i w bok

3.Kabel

4.Przesuniecie przez wiatr 

5.Przesilenie słoneczne występuje z  pierwszej do drugie połowy września

6.Zależności położenia talerza czasy

Mi do czasu osłabia mocny sygnał ma TVP1 z 12449 79% średnio słabo Kanały TVP 3,Info słabiej 5m64%tuner Cryptobox 652 combo gdzie sygnały dolatują  80%.

Edytowane przez viva-91_91
Punkt5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Viva dzięki za opinie.

 

1.drzew w pobliżu nie ma ale możliwe że kable telefonoczne przecinają "droge" falom radiowym.

2. Kombinowałem z przesunięciem góra dół itp nie pomogło 

3. Kable niemozliwe bo sygnał łapie na oryginalnym 2 metrowym więc wykluczam

4. Łapie hotbirda ale nie łapie polskich transponderów

5.nigdy nie słyszałem o dżemie :) 2 ostatnie wrześniowe miesiące działo wszystko ok

6. Podejrzewam zniekształcenie czaszy przez wiatr

 

Czy jest możliwe że przez to nie łapie polskich transponderów? (Max17% na mierniku z tunerem)

 

7 minutes ago, viva-91_91 said:

Według mnie możliwe przyczyny:

1.Zarośla drzewa lasy gałezie

2.Czasza kombinacja gura sił i w bok

3.Kabel

4.Przesuniecie przez wiatr 

5.Przesilenie słoneczne występuje z dżemem pierwszej do drugie połowy września

6.Zależności położenia anteny czasy

Mi do czasu osłabia u mnie mocny sygnał ma TVP1 z 12449 79% średnio słabo Kanały TVP 3,Info słabiej 5m64%tuner Cryptobox 652 combo gdzie sygnały dolatują  80%.

Tak wczesniej smigało bez problemu 2 lata, nie podejrzem też tunera bo na mierniku z tunerem łapie dokladnie to samo co na enigmie2.

Dziwne jest to że Astre max moge ustawić 52% myślałem że konwenter ale na nowym to samo- aż nie chce mi się wierzyć że to może być czasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie pomogę niestety. Ale zapytam z ciekawości, po co w ogóle w dzisiejszej szyfrowanej rzeczywistości odbierać te inne satelity? Co tam można oglądać? Wszystko praktycznie co polskie, jest zakodowane na hotbirdzie. Co jest na tych innych satelitach do oglądania? To chyba obecnie pasja i sentyment z dawniejszych czasów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 9/4/2020 at 11:24 PM, amigo007 said:

Nie pomogę niestety. Ale zapytam z ciekawości, po co w ogóle w dzisiejszej szyfrowanej rzeczywistości odbierać te inne satelity? Co tam można oglądać? Wszystko praktycznie co polskie, jest zakodowane na hotbirdzie. Co jest na tych innych satelitach do oglądania? To chyba obecnie pasja i sentyment z dawniejszych czasów :-)

 

Niestety ale zwyklej nc+ nie moge ustawić nawet po zmaine kabla i konwentera tylko część transponderow odbieram z hotbird'a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...