Skocz do zawartości

Odbiór esów i tropo


Bartezz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj na swoim tv antenie siatkowej odebrałem rtl klub (wegry) slovenia tv 2 i włoskie rai uno na tv puls trafiła sie fonia stv 2 z bratysławy odebrałem tez stv 2 z koszyc ciekwy jestem co odbiore na swiom odbiorniku radiowym 8)

ciekawy jestem co mozna odebrac podczs tropo w innych rejonach polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku można liczyć na stacje z Kaliningradu i Litwy.

Przepraszam, że robię mały OT, ale na forum Radiopolski wspominano, że u Was również był możliwy odbiór Radia Monte Carlo z Kaliningradu, czego ogromnie Wam zazdroszczę, bo to bardzo sympatyczna rozgłośnia, grająca smooth jazz i inne lekkie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że robię mały OT, ale na forum Radiopolski wspominano, że u Was również był możliwy odbiór Radia Monte Carlo z Kaliningradu, czego ogromnie Wam zazdroszczę, bo to bardzo sympatyczna rozgłośnia, grająca smooth jazz i inne lekkie klimaty.

Tak. O ile mnie pamięć nie myli, jest na 100,9 MHz. Niestety tylko podczas tropo. Choć od pewnej części Rumii podobno jest możliwy stały odbiór.

Ostatnio podczas każdego tropo odbieram SR P1 na 93,0 MHz. Czyste stereo z RDS na metrowym kawałku kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzisiaj w godzinach porannych odbierałem Perviy Kanal z Moskwy i Kaliningradu, INTER z Kijowa, TVP 1, Polsat z Bydgoszczy i TVP 1, TVP 2 z Płocka, oraz kanały z nadajnika w Jemiołowie, Gdańsku/Chwaszczynie, Poznaniu/Śrem i we Wrocławiu/Ślęża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To chyba coś w rodzaju tropo ale długotrwalego, ale w 2003 roku udało mi się odebrać Canal+ na zwykłej antenie naziemnej i działał przez pół roku, na paśmie porannym niekodowanym. Dziwne trochę bo nie przypominam sobie aby nadawał naziemnie, był tylko dostepny przez satelite. Udało się rok później złapać TV4 również na zwykła antene! Cud, naprawdę cud, pamiętam że był to telewizor Blaupunkt niemiecki, ale nie miałem zadnego dekodera, bezposrednio ze zwyklej anteny szło, jednak ze sniegiem. Zastanawiam sie, czy to nie dlatego ze antena zwykla byla tuż obok talerza satelitarnego owczesnej "Wizji" od sąsiada. Wiem ze brzmi to nielogicznie, ale odbierało, do tej pory znajomi pamiętają te zaskoczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego bo canal + był nadawany drogą naziemną do roku 2003 a potem na tej czestotliwości pojawił sie w zamian TV4 i nadaje do tej pory naziemnie we większych miastach,tak samo jak Tv Puls a niema czegoś takiego aby antena satelitarna poprawiła odbiór tv naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pare lat temu złapałem niemieckie stację, jedną z nich było "BB RADIO" na 108.0 FM a drugiej nie pamiętam (któraś z publicznych), obie na zwykłej antenie teleskopowej.

Kiedyś też na dolnym paśmie UKF złapałem kilka stacji rosyjskojęzycznych (nie wiem z jakiego kraju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam takie pytanie, czy wczoraj było jakieś tropo? Pytam gdyż podczas skanowania eteru na TV wyszukało mi analogowo na kanale 57 TVP INFO / TVP Kraków który wg wykazu nadaje z nadajnika RTON Tarnów *Góra Św. Marcina* i TVP 1 na k.12 RTCN Krosno *Sucha Góra* oraz cyfrowo MUX 2 k.23 również z nadajnika RTON Tarnów *Góra Św. Marcina* i MUX 1 k.42 RTCN Krosno *Sucha Góra*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od paru dni w GOP można próbować złapać coś z odległych nadajników. Ja teraz znalazłem czas na wyszukiwanie i oto rezultaty:

 

Emisja Analogowa:

K26 - TVP 2 - RTCN Częstochowa *Wręczyca* 3/10

K38 - TVP 1 - RTCN Kielce *Święty Krzyż* 1/10

Emisja Cyfrowa:

K35 - MUX-1 - RTCN Częstochowa *Wręczyca* Sygnał 40% wg WIWA HD 80

K39 - MUX-2 - RTCN Częstochowa *Wręczyca* Sygnał 30% wg WIWA HD 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj na południu Polski mamy niezłe warunki do odbioru dalekich nadajników mapa.

 

U mnie odbieram:

 

Analogowe:

NTL Radomsko K09 Radomsko *Amelin*

TVP 1 K29 RTCN Płock *Rachocin*

TVP 2 K30 RTCN Przysucha *Kozłowiec*

TVP 1 K47 RTCN Przysucha *Kozłowiec*

TVP INFO / TVP Warszawa K57 RTCN Przysucha *Kozłowiec*

Polsat K60 RTCN Przysucha *Kozłowiec*

 

Cyfrowe:

MUX 3 z SLR Kamieńsk *Góra Kamieńsk* na K26 moc 100% jakość 90 %

Ponadto z cyfrowych nie mogę wczytać listy kanałów z K05, K24, K27, K31, K35, K36, K39, K45, K46, K48, K51, K53, K59, K62 - za słaby sygnał

oraz mam zakłócenia z normalnie odbieranych K37 (Czeski MUX2) i K50 (MUX3 Kraków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niby na Białorusi telewizja analogowa przy granicy z Polską została wyłączona, lecz kilka dni temu udało mi się odebrać słaby sygnał kanału Bug-TV na CH09. Z tego co emituje ten kanał można się domyśleć, że jest to jakiś kanał regionalny :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Kilka dni temu udało mi się złapać k.22 TVN analogowo. Sygnał trzymał przez jakieś pół godziny po czym początkowo osłabł, a następnie zniknął zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na Białorusi telewizja analogowa przy granicy z Polską została wyłączona, lecz kilka dni temu udało mi się odebrać słaby sygnał kanału Bug-TV na CH09. Z tego co emituje ten kanał można się domyśleć, że jest to jakiś kanał regionalny :P.

Analog na Białorusi został wyłączony, ale tylko w paśmie UHF. W VHF-ie nadal nadaje z Brześcia Biełaruś 1 (K07) i wspomniany, regionalny BUG-TV. Wspomnę tylko, że kanał ten przez większość czasu emituje... amerykańskie filmy i seriale. Nielegalnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...