Skocz do zawartości

DiSEqC 8/1 (DISEqC 1.1) i Ferguson HF8900HD


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki przełącznik . W katalogu Hellexa znajduje się pod numerem 10 kod towaru PRZEŁ1774. Pezełącznik DiSEqC 8/1 + 1 Digiality

W Hollexie powiedziano mi ,że można użyć triku i skonfigurować ten przełącznik jak pod obrotnice i powinno być ok.

Mnie się nie udało. Spędziłem parę godzin i się poddałem.

Może szacowna redakcja SATKURIERA mogłaby przetestować czy da się uruchomić wspomniany przełącznik z tunerem Fergusona HF8900HD

Tuner ten obsługuje przełącznik DiSEqC 1.1 ale tylko na 4 LNB.

W sieci nie znalazłem odpowiedzi i w/ogóle klapa.

Może ktoś coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Kolego wyraznie napisano w sklepie Hollex, że tuner musi mieć DiseqC 1.1 lun 2.1, natomiast wiadomo dobrze iż Ferguson HF8900 ma tylko 1.0 lub 1.2.

 

Poza tym wymieniono w opisie przełącznika wszystkie tunery jakie będą z nim działać i z HD jest tam Toppfield 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wyraźnie napisano w instrukcji Fergusona HF8900HD:

Jeżeli używasz przełącznika DiSEqC 1.1 wybierz SMATV na polu typu przełącznika itd.

Więc jak nie wiesz to się nie wciskaj ze swoimi mądrościami, bo zamiast zabłysnąć zgasłeś.

 

Jest też napisane w instrukcji do tego tunera , że nie obsługuje przełączników 8/1 tylko do 4 LNB

To fakt.

Ale podobno można go wziąść sposobem i o to się pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nigdy nie próbowałem uruchomić przełącznika 8/1 pod Fergusonem. Ogólnie przykładowo w Humaxie HDCI-2000 stosuje się obejście właśnie przez menu konfiguracji obrotnicy DiSEqC 1.2 (nie USALS). Uruchamia się fukcję odpowiadającą za obrót silnika obrotnicy w dowolnym kierunku i poluje się na sygnał - jak wskoczy - zapis pozycji i identycznie konfiguruje się każdą kolejną pozycję satelitarną. Odbiornik zapamiętuje komendę i ilość powtórzeń i działa. Swego czasu taki układ poskładaliśmy z anteną Multifocus E80 i ośmioma konwerterami na przełączniku WaveFrontier (EMP Centauri, dawniej Vipery w niebieskich osłonach). W wypadku Fergusona ten sposób teoretycznie też powinien działać - chodzi o zmuszenie tunera do wysyłania/powtarzania kolejnych komend DiSEqC. Niestety bez sprawdzenia tego nie odpowiem czy da radę. A serwis Fergusona co na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie serwis

W poniedziałek zadzwonie do Kościana do nich zobaczymy co mi odpowiedzą

 

 

Chcialbym pociągnąć temat. Może kogoś zainteresuje.

Dokonywałem prób również na PC

Konfiguracja : karta SkyStar HD2 Technisata i 2 programy ProgDVB 5 i inne podejście DVBViewer 3.9.2 pro.

Nigdzie nie udało się ruszyć do życia tego przełącznika. Dodam że na innym przełączniku 4/1 obydwa programy hulają aż miło.

Jestem daleki od takiego ztwierdzenia ale może coś jest z tym przełącznikiem. jak można ocenić sprawnośc albo inaczej czy nie jest uszkodzony.

Czy jest jakiś sposób dokonania oceny że to to wogóle działa. odpowie ktoś podłącz inny taki sam. Wiem tak by było najlepiej ale musiałbym kupić drugi (250zł).

 

 

Do PawelU1981

W Hollexie jest w opisie Inny przełącznik 8/1 Przełącznik DiSEqC 8/1+1 Wavefrontier kod: PRZEŁ1817 (120zł)

ja mam inny . Może zasada działania i wymogi są takie same ale to inny przełącznik

Ja mam taki: :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przełącznik był kupiony u nas i nie zmusisz go do działania - pozostaje podesłać go do nas na sprawdzenie zgodnie zasadami gwarancji u nas. Wprawdzie SkyStar-a HD2 nie mam (mam podobnego TwinHan-a AD-SP 400), ale za to z Fergusonem problemów nie ma - tego u nas na pęczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był kupiony u was, był kupiony w innym miejscu

Link był podany post wyżej ale cenzurka go wycięła

Kupilem właśnie taki bo kształt bardziej mi pasował do instalacji chodź był znacznie droższy.

Ale dziękuje za zainteresowanie.

 

Fergusonka z dyskiem 200 G kupiłem u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z serwisem Fergusona

Na chwile obecną brak wsparcia software dla DISECqC 1.1

Hardware obsłuży ten stardart DISEqC

Pracują nad tym programiści i w jakiejś kolejnej wesji softu DISEqC 1.1 zadziała.

Oby tak było. Pożyjemy zobaczymy.

 

Ktory z tunerów ma wsparcie na DISEqC 1.1 a zarazem tak czułe i tak dobre oprogramowanie dla ustawienia Anteny jak chociażby nbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax HDCI-2000 ma, ale nie polecałbym go za specjalnie - jak na dzisiejsze czasy jest trochę za wolny.

Z innych pozostaje badać po specyfikacjach - przełączniki DiSEqC 8/1 nie zawsze chcą dobrze pracować z tunerami, ciężko wyczuć. Co gorsze nie zawsze w specyfikacjach piszą prawdę. W Fergusonie wyszło, że 1.1 nie wspiera, w Mini od Cyfrowego Polsatu w specyfikacji powpisywali 1.0/1.1/1.2/2.0/2.1/2.2, a w praktyce ledwo co 1.0 działa i Tone Burst jest do tego tylko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hmmm... Nigdy nie próbowałem uruchomić przełącznika 8/1 pod Fergusonem. Ogólnie przykładowo w Humaxie HDCI-2000 stosuje się obejście właśnie przez menu konfiguracji obrotnicy DiSEqC 1.2 (nie USALS). Uruchamia się fukcję odpowiadającą za obrót silnika obrotnicy w dowolnym kierunku i poluje się na sygnał - jak wskoczy - zapis pozycji i identycznie konfiguruje się każdą kolejną pozycję satelitarną. Odbiornik zapamiętuje komendę i ilość powtórzeń i działa. Swego czasu taki układ poskładaliśmy z anteną Multifocus E80 i ośmioma konwerterami na przełączniku WaveFrontier (EMP Centauri, dawniej Vipery w niebieskich osłonach). W wypadku Fergusona ten sposób teoretycznie też powinien działać - chodzi o zmuszenie tunera do wysyłania/powtarzania kolejnych komend DiSEqC.

 

Po rozmowie z serwisem Fergusona

Na chwile obecną brak wsparcia software dla DISECqC 1.1

Hardware obsłuży ten stardart DISEqC

 

Może w takim razie niech ktoś spróbuje tej metody z Fergusonem... tak dla testu. Może serwis Fergusona nie wie, że jest taka możliwość "oszukania" przełącznika DISEqC?? Czy ktoś z ekipy Satkuriera mógłby to przetestować?? Również na tunerach x018??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie coś takiego bym zrobił, ale brak czasu - musielibyśmy najpierw poskładać układ na 8 konwerterach i dopiero się bawić - conajmniej dzień dłubania (licząc wraz z testami stabilności działania takiego układu na odbiornikach). Gdy trafia się zlecenie na taką instalację - wtedy przy okazji możemy coś zerknąć (ale ja już nie działam jako instalator - wykonałem nieco montaży wraz z kolegą na terenie Krakowa, ale obecnie skupiam się na pracy redakcyjnej). Podrzucę temat do wydania drukowanego SAT Kuriera - jeśli Redaktor Naczelny wyrazi zainteresowanie - pomyślimy nad realizacją testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś zna taki przełącznik?

diseqc1_10.jpg

Pracuje w sześciu reżimach:

unikatowy przekaźnik diseqc do podłączenia aż 10 LNB s z możliwością programowania

6 reżimów:

1: DiSEqC 1.0 lub 2.0 (ABCD), max. 4 LNB

2: DiSEqC 1.1 lub 2.1, max. 10 LNB

3: DiSEqC 1.0 lub 2.0 + Toneburst A/B, max.6 LNB

4: definiowana obsługa DiSEqC, do 10 LNB

5: DiSEqC 1.1 lub 2.1 uncommitted, do 10 LNB

6: DiSEqC 1.2 lub 2.2, do 10 LNB

oraz przeznaczony do tego przekaźnika programator DiseqC 1/10

prg_diseqc_1_10.jpg

Opis działania po niemiecku http://shop.olmi.cz/pdf/Anasat.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki (tani/dobry) DISEqC zastosować do kaskady na 12/16 LNB?

Może jakieś inny?

 

SWITCH SW-4/1-DSQ-MEZ/ZEW

sw4_1_mez.jpg

Tłumienie: 1.5 dB

Separacja: 25 dB

DiSEqC: 1.0,1.1,2.0

BEST Schalter 8/1

best-diseqc-8-1.jpg

Tłumienie: 2dB

DiseqC 1.1 (1.2 ?)

EMP-Centauri COAX SWITCH VIPER 4/1

4-1%20COAX%20SWITCH%20VIPER.jpg

• model: S.162 - IW

• sterowanie sygnałem: tone-burst, diseqc 1.0/1.1/2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najnowszy 1.20.4A obsługuje nawet diseqC 1.2. Konwertery poustawiasz oczywiście w menu tunera, wybierasz nazwę satelity a w opcji diseqC ustawiasz numer portu czyli konwerter który chcesz przypisać do danego satelity czyli jeśli pierwszy konwerter włączyłeś do gniazda 'LNB1' (LNB A)przełącznika i ustawiłeś go na astrę to wybierasz przy astrze w pozycji diseqC jedynkę, jeśli przykładowo konwerter ustawiony na HB włączyłeś do gniazda 'LNB5' (LNB E)przełącznika to w menu wybierasz satelitę HotBird a w pozycji diseqC ustawiasz piątkę i tak dalej z tym że musisz uaktywnić w menu "antena" tryb przełączania na diseqC bo wtedy opcja wyboru portu będzie nieaktywna ponieważ można używać jeden konwerter i przykładowo obrotnicy USALS zamiast wielu konwerterów. Jeśli chodzi o tryby commited i uncommited to informację na ten temat znajdziesz w PDF na stronie eutelsata, tam jest dokumentacja do diseqC dla producentów tunerów i osprzętu (rozdział 9.9 i 9.10). W skrócie - bajt 14 i 15 obsługuje te tryby, wyspecyfikowano rozkazy dla każdych z 8 bitów znajdujących właśnie w bajcie 14 i 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kompatybilne w dół więc powinno działać ustawiając nawet 1.0 dla czterech konwerterów przy przełączniku 1.1, może przełącznik ma problem z dekodowaniem sygnałów diseqc, albo może przetestuj konwertery wpinając kabel z tunera bezpośrednio do poszczególnych konwerterów a później przez przełącznik dopinając kolejne konwertery - może któryś tak wpływa na przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jeśli przykładowo konwerter ustawiony na HB włączyłeś do gniazda 'LNB5' (LNB E)przełącznika to w menu wybierasz satelitę HotBird a w pozycji diseqC ustawiasz piątkę i tak dalej z tym że musisz uaktywnić w menu "antena" tryb przełączania na diseqC

Przy wyborze opcji diseqc do wyboru mamy albo diseqc 1.0 i wtedy 1 lub 2 lub 3 lub 4.Albo diseqc 1.1 i wtedy uncom1,uncom,2...uncom16 oraz uncom+comm1...uncomm+comm16.Rozumiem zatem że przy diseqc 1.0 ustawiam ŻADEN natomiast w diseqc 1.1 SATKI odpowiednio jak na przełączniku czyli HB -uncom1,19.2 -uncom2 etc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...