Jump to content

Recommended Posts

Antena jest ustawiona w kierunku Stryszawy, może Katowic, Skrzycznego? Antenę mam po zachodniej stronie domu. Co do wskaźników, to chciałem dodać, że one strasznie mi skakały, natomiast w przypadku najstabilniejszych kanałów to skok nie był aż tak dotkliwy. Jutro spróbuję też przeskanować automatycznie pasmo, aby sprawdzić, czy czegoś dodatkowego nie odbieram (może testowe DVB-T2?). 

Mam jeszcze pytania:

1. Co teraz? Osobiście spróbowałbym dokupić antenę, i poszukać MUX 8, a gdybym chciał szukać Czechów, Słowaków, to w jaką stronę obrócić, i dokupić antenę? Wydaje mi się, że w stronę południowej strony - lasów i tych pól. 

2. Z punktu finansowego i pracy lepiej będzie (jeżeli się zdecyduję na antenę i na pracę z nią), jeżeli kabel antenowy od anteny puszczę przez dachówkę, szafę i do telewizora, czy jak w swoim pokoju wiertarką wywiercę niewielką dziurę na zewnątrz? Wiem, musiałbym jeszcze maszt dokupić, więc to troszkę pieniążków kosztuje. 

W dniu 12.10.2020 o 22:51, Gierek napisał:

spróbowałbym dokupić antenę, i poszukać MUX 8

Wybór jest spory, np. anteny VHF/mux-8, ale trudno stwierdzić czy coś odbierzesz. Zacząłbym od CA-RTV 6.

W dniu 12.10.2020 o 22:51, Gierek napisał:

gdybym chciał szukać Czechów, Słowaków, to w jaką stronę obrócić, i dokupić antenę?

Wg mnie marne szanse i trochę szkoda wydawać pieniądze na nową antenę. Zamiast ją kupować, spróbuj najpierw na tej co masz. Najbliższe nadajniki, to słowacki Namestovo (43 km, azymut 188°), czeski Lysa Hora (84 km, azymut 255°).