Skocz do zawartości

Montaż anteny do wielu tunerów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zielony w temacie, nie wiem nawet od czego zacząć, tak się słabo znam ze ciężko mi cokolwiek zrozumieć, dlatego przyszedłem na forum, aby uzyskać fachową odpowiedź. Pomoc.

Kupiłem telewizor PHILIPS 50PUS6704 i widzę na nim tunery: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Chce je wszystkie wykorzystać i wydaje mi się ze potrzebuję jakiegoś konwertera, z tego co wyczytałem w internecie. Wychodzi ze ten konwerter będzie obsługiwał 3 czy 5 tunerów? Wychodzi ze muszę mieć dwie anteny satelitarną i naziemną, lub obie w jednym? Chce jeszcze gniazdko. Kawałek kabla aby połączyć telewizor do gniazdka, potem przez ścianę kawałek kabla i na zewnątrz gniazdko? I od tego gniazdka do anteny/anten? może być od razu od gniazdka kabel do anteny? Jakie kupić te kable, jakie gniazdko, jaki konwerter, jakie anteny. Jak tu się do tego zabrać. Z tego co zrozumiałem w internecie to chyba takie rzeczy powinienem kupić, a może coś więcej trzeba? Brat by mi to zamontował, tylko co kupić. A może nie warto wykorzystywać wszystkich tych tunerów? Antenę chcę mieć w miarę dobrą, może być droższa o ile dużo nie kosztuje, albo średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lajik2 napisał:

DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2

Cyfrowa telewizja ...

- kablowa (DVB-C) - sygnał dostarczany do gniazda abonenckiego przez operatora

- satelitarna (DVB-S, DVB-S2) - sygnał odbierany przy pomocy zestawu satelitarnego (antena + konwerter sat)

- naziemna (DVB-T, DVB-T2) - sygnał odbierany przy pomocy anteny naziemnej

W zależności od lokalizacji, odbiór pełnej oferty DVB-T może wymagać użycia co najmniej dwóch anten.

Sygnał satelitarny i naziemny można sumować przy pomocy odpowiednich zwrotnic lub multiswitcha i przesyłać jednym przewodem do gniazda RTV/SAT.

Chcesz odbierać tylko na tym Philips-ie, czy na większej ilości odbiorników?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sam nie wiem, bo w innym pokoju jest Sharp LC-40FG3342E i tez są chyba te tunery. Ale to kable musiały by być od anteny z dworu do obu pokojów oddzielnie, tak bym wolał. A dużo więcej będzie mnie kosztowało aby z mojej anteny dać kable i do sharpa? Jak nie dużo to chyba bym wolał na 2 telewizory mieć to zrobione, czyli do dwóch pokojów gniazdka. A nazwa kabli od gniazdka rtv/sat do telewizora? Czyli potrzebuje gniazdka RTV/SAT i do innego pokoju z sharpem drugiego. To chce mieć to bez DVB-C. Lokalizacja to jest Lipowy Las, 06-320 Baranowo, gmina Baranowo, woj. mazowieckie. Chce naziemną i satelitę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przemyślałem sprawę, brat mi mówił ze satelitę ciężko ustawić, nie warto, a jak się przesunie to trzeba fachowca wzywać, jak samemu tego nie zrobi to nie warto. Dlatego rezygnuję z satelity, tylko antenę naziemną, ale chciałbym zapytać, co wybrać, skoro już tu jestem: znalazłem 3 anteny:

1. ANTENA DVBT MUX COMBO 190km ZESTAW 3TV + KABEL 20m za 99

2. ANTENA TV DVB-T DOOKÓLNA HD 4K MUX8 AKTYWNA 360 za 159

3. Antena TV Telmor ASR Classic MUX8 HD DVB-T VHF UHF

 

A może zwykła antena za 40, w sumie sygnał naziemnej odbierał będę z Ostrołęki ok. 30 km ode mnie, i we warszawie widzę nadajnik ok 110 km ode mnie. Ale może z warszawskiego będzie więcej kanałów i lepiej postarać się o lepszą antenę. W mroź i deszcz aby to jakoś działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...