Skocz do zawartości
  • 0

LG oled + nvidia shild vs sony lcd


_Artek_
 Udostępnij

Pytanie

Ostatnio rozglądałem się po rynku tv i doszedłem do wniosku że w tym roku nie ma co kupić tzn bardzo lubię sony za ich jakość obrazu i uważam że jeśli się złapie dobrą promocje to nadal się przepłaca względem innych marek no ale firma która ze swoich lustrzanek i kamer wypluwa taki obraz a potem jakąś część tej technologii przetwarzania obrazu przenosi do tv musi trochę kosztować, wkurza mnie jednak podejście tej firmy do kwestii hdmi 2.1 w tegorocznych modelach tv mimo że mój amplituner i tak wypluje max 4k/60 ale jak kupuje tv na 5-6 lat to wolałbym żeby to hdmi 2.1 tam było  oraz podejście do gwarancji. która to "póki telewizor działa" praktycznie nie istnieje.... może ktoś ma w tej kwestii inne doświadczenia? 

Po drugiej stronie mamy c9 który pod wieloma względami jest lepszy od tegorocznego modelu cx jeśli chodzi o. hadware ma wszystko i uwaga jest tańszy nawet od tegorocznego modelu LCD od sony hdmi 2.1 48gb/s no patologia nie ma tam tylko dobrego smart tv ale ten problem można rozwiązać dokupując apple tv lub jakiegoś android boxsa 

to co mnie odrzuca od LG to wypalenia i jakość obrazu..... myślę że w marcu sytuacja będzie wyglądała podobnie i teraz pytanie co wybrać sony czy LG+ tv box?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakość obrazu LG OLED cię odrzuca? Bez komentarza. Co do wypaleń panelu OLED to pozostaje ci albo kupić TV z gwarancją 4-5 lat [ są takie okazje ] albo OLED np. Panasa. Albo liczyć na to, że technologia jest poprawiana sukcesywnie.

Tylko co ci z tego skoro wszystkie panele OLED są od LG Display? Nawet te w twojej ukochanej Sony.

 

PS

Ja w 2018 kupiłem najtańszy wtedy na rynku OLED czyli LG B7  55 cali i ostatnie co by mi przyszło do głowy i ludziom widzącym obraz z tego TV narzekanie na jakość. Szczęki w dół znajomym którzy posiadają rózne LCD czy inne Samsungi. Sygnał dostarczany z Vu+ Uno 4K SE i jak zobaczyli mecz z C+ 4K to od razu zaczęli kombinować jak sobie sprawić taki zestaw.Dodam, że po kalibracji maszyna była i obraz niczym nie przypominał tego co można zobaczyć w sklepach na wystawie.

I to z najtańszego OLED-a.

Co prawda dziś jestem na etapie sprawy w sądzie bo są wypalenia, a LG oraz sprzedawca się wypięli, ale mimo wypaleń w 2 miejscach obraz jest dalej żyleta.

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, _Artek_ napisał:

Niestety czerwony w LG oled wyświetla się jako pomarańczowy ..... gwarancja w LG obejmuje wypalenia?

To nie wiem skąd to wiesz bo u mnie czerwony to czerwony z możliwością licznych regulacji, skąd ty bierzesz takie rewelacje?

Co do gwarancji LG to nie wiem jak w PL, ale w Irlandii obejmuje wsio z tym, że jest dawana z reguły przez sklepy na rok mimo iż unijne zapisy nakazują 2 lata na elektronikę.

Chcesz dłużej to dopłać tak ze 400 e [ ja uznałem, że to za dużo i się stało ]

Ale Irlandia stwierdziła, że ma swoje lepsze przepisy chroniące klientów i sie na to wypięła.

W sumie to źle napisałem powyżej, bo sprawę wygrałem i trzeba tylko ściągnąc kasę od LG.

Na pewno poradzę ci na dziś nawet dopłacić tak żeby mieć te 4 lata co najmniej.

 

Użytkownicy LG OLED na HDTV forum piszą różne rzeczy o gwarancjach, z reguły nikt im ne robi problemów i matryca jest wymieniana albo dawany jest nowy TV.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten filmik to jakiś żart chyba co? To zaraz ci wrzucę inne filmiki od też niesponsorowanych gości mówiących żeby nie kupować Sony, innych żeby nie kupować Panasa czy Samsunga.

Jak ty chcesz mi wmówić, że mam zamiast czerwieni pomarańcz to czegoś tu nie kumam. I podpierasz to zdanie filmikiem?

Zresztą ja nie jestem od namawiania cię na LG skoro masz takie zdanie, czyli nie kupuj żadnego OLEDA z żadnej firmy bo pamietaj.... LG Display.

Kup sobie Samsunga QUOLEDA czy jak on się tam zwie i nie będziesz miał wypaleń i będzie blisko OLED też.?

 

Pozostaje mi zakończyć tą dyskusję bo takich już przerabiałem mnóstwo.

Ja cię nie przekonam, niech cię przekonają yutuberzy.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsunga nie kupie bo ma przekręcone kolory ten gość naprawdę pokazuje to na filmach i każdy telewizor który pokazuje obiektywnie ocenia więc nie hejtuje tylko jednej marki..... Panel panelem a procesor obrazu to zupełnie coś innego w swoim macbooku i iphone też mam panele od LG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opinie techników mówią, że wypalenia nie zależą od procesorów czy innych podzespołów tylko są spowodowane niedopracowaną technologią samych paneli którą to technologię mam nadzieję LG poprawia na bieżąco.

Oledy od Panasa czy Sony też mają te wypalenia mimo innych podzespołów.

Za 2-3 lata zmieniam na 65-75 cali i bez wahań będzie to LG jeżeli lektura i obserwacje specjalistycznych forów upewnią mnie że to dobry wybór.

Ale może będzie to Panas do którego mam słabość po plazmie, no ale Panas się ceni niebywale, może będzie to Philips.

LG wybrałem tylko dla ceny wtedy, nie miałem 600 eurosów więcej na Panasa Oled.

Jedyne co to na bank gwarancję postaram się dłuższą co powtarzam jak mantrę, ale mam nauczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tracer10 jak ktoś kto jest negatywnie nastawiony do OLED to tu już pisanie czego kol wiek nic nie pomoże , także każdy ma wybór co kupuje i niech żyje z tym na kolejne lata. Po przeczytaniu testu Panasonic HZ2000  OLED  jestem  na niego zdecydowany w 100%  ale poczekam aż stanieje bo wiadomo każda nowość kosztuje i nie ma co się podpalać  i przepłacać. Mam na czym oglądać także poczekam bo i tak długo zwlekałem z kupnem jakiegoś TV .Mam nadzieje  że będzie jakieś porównanie do jakiegoś dobrego Premium QLED  od Samsunga albo jakiegoś od Sony i będzie jeszcze łatwiej podjąć szybszą decyzję :)

 

https://hdtvpolska.com/panasonic-oled-hz2000-test-referencja-obrazu-filmowego-dostepna-w-domu/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ktoś zamierza grać na nowych konsolach w 120kl/s to tak lipa ale jeśli większość gier będzie w 4k w 60kl/s to tu nie ma żadnego problemu o tego jest HDMI 2.0b. Tu każdy telewizor który ma 2.0b i 120hz poradzi sobie z grami 4K 60kl/s . Jak czytam różne portale to najmniej jest narzekania na OLED jest  od Panasonic ( może mniej jest ich kupowanych ze względu na cenę ) a więcej na LG czy SONY mam na myśli OLED oczywiście. Cena stosunek jakość. 

16tys za 65cali to cena zaporowa na ten moment mam na myśli HZ2000 ale mam nadzieje ze wyjdzie test HZ980, HZ1000 , HZ1500 i tu może okaże się że nie ma sensu dopłacać do HZ2000 a wystarczą modele niższe. Wszystko wyjdzie w praniu:)

 

Nowe serię Sony XH90 czy QLED Q90T lub Q80T  może powinieneś iść w tym kierunku Arek  ?? Wszystkie mają wyjścia HDMI 2.1 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale może kupić chyba jeszcze wersję XG9505 w dobrej cenie albo XH90 i po kłopocie. Ja powiem Ci szczerze ze już prawie 3 rok zwlekam z kupnem telewizora i co rok ten sam problem kupić teraz czy poczekać jeszcze trochę. Jedna rzecz mi się rzuca w oczy ze z roku na rok telewizory są co raz bardziej modelowo słabsze a cena ta sama no taki np: Samsung QLED Q90RAR miał stref podswietlenia przy 65 calach prawie 500 a teraz zaledwie 120 czemu nie ma pojęcia czemu az taka różnica. Piszą że odbiera przy 120 strefach nie gorzej niż przy 500 strefach ale wieżyc mi się nie chce że nie ma różnicy :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...