Jump to content
Rexroth

Układ kanałów Cyfrowego Polsatu – dyskusja ogólna

Recommended Posts

Tylko pod nr 13 jest Polsat Sport News HD, bo nie ma wersji SD kanału.
Tylko w Cyfrowym Polsacie możesz sam zrobić listę ulubionych i układać jak chcesz.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

Co racja to racja. Z tą listą już dawno powinien być porządek. To śmiech na sali, aby wersji HD szukać gdzieś powyżej setki. Fakt, niektóre kanały HD nadal są droższe, niż odpowiedniki SD. I bez repakietyzacji do ładu tego nie doprowadzą. I nic nie nie widać, aby miało się coś zmienić w najbliższym czasie.

Dlatego nie szukam dziury w całym, bo jak znam CP to mają to w poważaniu.

Co racja to racja. Z tą listą już dawno powinien być porządek. To śmiech na sali, aby wersji HD szukać gdzieś powyżej setki. Fakt, niektóre kanały HD nadal są droższe, niż odpowiedniki SD. I bez repakietyzacji do ładu tego nie doprowadzą. I nic nie nie widać, aby miało się coś zmienić w najbliższym czasie.

Na dodatek mamy jak ja to nazywam "chwasty" czyli duble kanałów trzymane tylko po to by konkurencja na nie nie weszła. Mam tu na myśli kanały 154 i 166 gdzie już dawno powinny działać kolejno Telewizja WP i Puls 2 a nie kopie Polsatu 2 czy TV4 HD.

Bez wiedzy CP nikt nie wejdzie na listę. Więc te duble trzymają po co innego.

Właśnie też i o tym pisałem. Tak jak wspomniałem Cyfrowy Polsat trzyma duble tylko po to by miedopuścić inne kanały na listę. Stąd operator też nie rozmawia z tymi stacjami, których to nie chce dołączyć, trzymając na ich potencjalnych miejscach duble. Przynajmniej wytłumaczałoby to lokalizacje na liście Fokus TV czy stacji z multipleksu ósmego. Wcześniej na ich pozycjach znajdowały się duble. Lista powinna zostać zrobiona od zera, bo ostatnio to chyba roblili remont ale dolnej części listy od 111 a następnie 149 pozycji na swoim układzie kanałów.

Edited by Poland

Na którą pozycję przeniesiono Universal Channel, w którego miejscu pojawił się Epic Drama? Chyba że ten drugi jest obecnie na jeszcze innej pozycji, niż zapowiadano.

Universal był jeszcze na 144 wśród kanałów HD i jest tam nadal. ;) Epic Drama - 49. ;)

Edited by bart18

Ta lista CP to porażka. Kanały HD za 100 a SD na początku np. Eurosport , Polsat Sport i jeszcze porozrzucane byle jak.

Universal u mnie przeskoczył z 49 na 502. Na 144 bez zmian.

Edited by maks27

A propo tej opcji to można by wprowadzić bezpośrednie przenoszenie stacji na nową pozycje jako alternatywę dla przesuwania po liście. Coś takiego mam w Evoboxie i nawet dobrze się to spisuje.

... dlaczego mimo ze mam 3 dekodery do multiroom hd5500 to na kazdym z nich jest INNA lista wyszukanych kanalow z sat astra i hot bird ... rozumiem ze CP nie ma sztywnej listy i dekoder ten dziala jak klasyczny tuner sat i lapie wszystko z danej satelity ??

Nie. CP ma oficjalną listę kanałów, która znajduje się na pozycjach od 1 - 999. Jeżeli jej nie ma, to wystarczy skorzystać z opcji "Instalacja kanałów Cyfrowego Polsatu", lub przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych, po których oficjalna lista automatycznie powinna się zainstalować.

Lista sie zainstalowala ... ja mowie o kanalach od 1000 wzwyz ... na kazdym z dekoderow kanaly sa inaczej ulozone - ASTRA , HOTBIRD 

Edited by papryk

Po zmianie parametrów z list ulubionych mogą znikać stacje - tak na przykład jest na Evoboxie PVR ;)

Dziwne. U Was jest, u mnie nie ma.

Pewnie dekoder nie pobrał listy i dlatego zniknęło Ci VH1, ponieważ stary przekaz został wyłączony.

U mnie podobnie było,włączyłem na 1 czyli Polsat HD i po chwili wyskoczył komunikat:

Aktualizacja listy kanałów, proszę czekać.

Po tym już VH1 świeci.

Można również wykonać ręcznie ponowną instalacje kanałów: menu Ustawienia => ANTENA => INSTALACJA KANAŁÓW.