Jump to content
Rexroth

Układ kanałów Cyfrowego Polsatu – dyskusja ogólna

Recommended Posts

Dla kanałów Polsat HD, Polsat News HD, Polsat Film HD zostały zmienione parametry nadawania na liście kanałów CP.

Aktualnie ww. kanały będą nadawane z jednej częstotliwości:

Eutelsat Hot Bird 13.0°E tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

W przypadku korzystania z list ulubionych, należy samodzielnie dodać kanały do list.

Przed chwilą sprawdzałem (EvoBox) u mnie Polsat Film na podanych parametrach, czyli 11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2 jest w SD a nie w HD. Czy tak mam zostawić i kanał zostanie podmieniony na HD. Polsat Film HD jest nadawany na pozycji 992.

Odnośnie Polsat News HD zniknął, ale dodałem już go, ma takie parametry częstotliwości jak wyżej.

Przed chwilą sprawdzałem (EvoBox) u mnie Polsat Film na podanych parametrach, czyli 11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2 jest w SD a nie w HD.

Dziwne to u Ciebie :shock: - u mnie na kanale 26 i 131 na w/w parametrach jest oczywiście w HD

Edit: usunąłem błędnie podany kanał 26 :(

Edited by fezuj

No  faktycznie 26 jest SD :(

Już poprawiłem :facepalm:

Edited by fezuj

Oni mają w planach wyłączenie, czy chociaż wyrzucenie tych paskudnych dubli SD na liście? Chyba już nikt w CP nie używa dekodera SD to po co ten [...] w SD na początku listy, a ich odpowiedniki HD gdzieś na końcu?

Edited by Barti
Nie obrażamy na forum.

Ci, co mają tańsze pakiety, nie mają wersji HD niektórych kanałów. Zapewne tylko dlatego wersje SD większości kanałów są wyżej na liście, niż ich wersje HD.

Jakoś tak zapytałem się o TV Puls w HD, dostałem przed chwilą taką odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, że kanał TV PULS HD nie jest dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu." Czyli chyba nici z odbiorem tego kanału w wyższej rozdzielczości w najbliższym czasie. :/

Jak nici jak możesz sam go sobie dodać i oglądać, no chyba, że masz Evobobxa. :)

Myślę, że to kwestia czasu jak podmienią wersję SD na HD.

Dokładnie, święta tuż tuż... Więc pewnie niebawem.

Jak nici jak możesz sam go sobie dodać i oglądać, no chyba, że masz Evobobxa. :)

Mam flagowy model, czyli nie mogę dodać i oglądać, takie trochę to  :crazy:

Kolejny przykład :crazy:  to niemiecki kanał ZDF, jak myslicie kiedy bedzie dodany do oficjalnej listy kanałów? Może na święta przejdzie im rozgniewanie na klienta?

Kanał ZDF nie jest częścią platformy Cyfrowy Polsat. Można go jednak wyszukać sobie ręcznie, również w dekoderze Evobox.

Czy że FTA dodaje a kodowane nie?A ludzie płaczą że nie mogą dodać programów odkodowanych.

Dokładnie tak. W Evoboksie można wyszukiwać ręcznie tylko kanały niekodowane.  Kodowane natomiast już nie, czego żywym przykładem jest kanał TV Puls w wersji HD.

Tyle off-topic. O dekoderze Evobox jest odrębny wątek w niniejszym dziale forum. :read:

Tak się zastanawiam, czy skoro Zoom TV trafi na kanał 155 to czy dwa kolejne zwolnione miejsca przez duble posłużą do emisji Metra i TVP ABC?

Pewnie tak, aczkolwiek na jedno z tych miejsc może zostać przeniesiony TVS w celu zwolnienia miejsca dla TVP ABC. 

Tak się zastanawiam, czy skoro Zoom TV trafi na kanał 155 to czy dwa kolejne zwolnione miejsca przez duble posłużą do emisji Metra i TVP ABC?

Zoom TV faktycznie trafił na pozycję 155, nie widzę jednak jeszcze Metra ani WP TV

Metro było wczoraj chwilę na 156, ale wrocilo znowu w okolice 900 kanału, nadal brak uprawnień

Obecnie za Zoom TV są 4 wolne miejsca. Na pozycję 156 z pewnością powróci Metro, a kolejną prawdopodobnie zajmie TVP ABC, ewentualnie TVS, jeżeli moje przypuszczenia okażą się prawdziwe. Pozostałe 2 idealnie pasowałyby dla WP i Nowa TV, ale na to są niestety niewielkie szanse, tym bardziej że tego pierwszego póki co nie ma na satelicie.

Odnośnie WP, na jednym z forów użytkownik Poland napisał:

Jak udało mi się dowiedzieć Cyfrowy Polsat jest jedynym operatorem który to na tę chwile nie chce dodać WP| do swojej oferty - potwierdziła to jedna z pracownic Wirtualnej Polski.

Zoom TV faktycznie trafił na pozycję 155, nie widzę jednak jeszcze Metra ani WP TV

WP| nie zobaczysz, bo tego kanału w ogóle nie ma na satelicie. A jeżeli się pojawi, to nie ma co liczyć na rychłe pojawienie się w ofercie.

Obecnie za Zoom TV są 4 wolne miejsca. Na pozycję 156 z pewnością powróci Metro, a kolejną prawdopodobnie zajmie TVP ABC, ewentualnie TVS, jeżeli moje przypuszczenia okażą się prawdziwe. Pozostałe 2 idealnie pasowałyby dla WP i Nowa TV, ale na to są niestety niewielkie szanse, tym bardziej że tego pierwszego póki co nie ma na satelicie.

A z jakiej racji TVS? On już jest przecież w EPG, to znacznie wcześniej.

Koledze chodzi o to, że TVS mogło by zostać przeniesione na dalsze pozycje tak aby w było miejsce dla TVP ABC przy kanałach dla dzieci.

Jestem przekonany, że na liście Cyfrowego Polsatu w Premium Max było 175 kanałów. Obecnie jest 172 kanałów. Co odpadło?

e: albo było 170 i doszły 2 :D Bo na pewno była "parzysta" liczba.

Edited by fizyk123