Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie nie powiedziałbym drogi SatExpercie - jak wczoraj skanowałem ręcznie 12.284 MHz to wyszukało mi go tak jak 12,188 MHz razem z stacjami znajdującym się na transponderze wyszukały się wszystkie stacje z listy Cyfrowego Polsatu. Od razu stwierdziłem że skopiowali układ kanałów.

 

No bo jak się skanuje w dekoderze jaki kolwiek transponder CP, to z powodu jakiegoś nieokreślonego błędu (lub to jest celowy zabieg :> ) zamiast tego konkretnego transpondera, to wyszukuje wszystko co jest w NIT - tak jest od bardzo dawna, lub od zawsze ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

 

 

Jeszcze nie mam CP, ale zamierzam kupić w opcji (HD7000 i HD5500). Faktycznie obecna lista kanałów operatora to pomieszanie z poplątaniem. Tu nie pomoże ewolucja, trzeba rewolucji np. posegregowania tematycznego kanałów. Zapowiedzią tego może być pozycja 160 kanału NG People.

Proszę o info osób które mają w/w dekodery czy listę własną można dowolnie edytować a zwłaszcza przesuwać na niej ulubione kanały na inne pozycje. I czy po codziennym włączaniu dekodera zawsze jest na nim ostatnio używana lista (własna) czy też lista operatora?

 

 

W każdym dekoderze produkcji CP można tworzyć listę ulubionych i ją edytować - po włączeniu dekodera jest lista, którą ostatnio używałeś

 

 

Dodam tylko, że na tych dekoderach można również wyszukiwać kanały z dowolnego transpondera, których nie ma na liście Cyfrowego Polsatu, np. WATER PLANET.

Edytowane przez M_arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak się skanuje w dekoderze jaki kolwiek transponder CP, to z powodu jakiegoś nieokreślonego błędu (lub to jest celowy zabieg :> ) zamiast tego konkretnego transpondera, to wyszukuje wszystko co jest w NIT - tak jest od bardzo dawna, lub od zawsze ;)

Moim zdaniem na bank podanej wcześniej częstotliwości jest lista kanałów - nie zmieści się przecież 317 stacji na jednym transponderze. Teraz się zastanawiam po co jest tam ta kopia.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy okazji też będą nowe pakiety ? Bo na razie nikt nigdzie nie pisze na ten temat ale skoro kanały HD mają być w miejsce SD a dużo hd jest w wyzszych pakietach wiec jestem ciekaw jak to się rozłoży. Ale będzie problem odbioru w czasie deszczu ( a jesień się zbliża deszcze nieuniknione ) i kanały HD będą pokazywać "Brak sygnału z anteny". Pamiętam że Polsat miał kiedys większe anteny ale później zaczął tylko te mniejsze chyba że jest coś w planach wie ktoś coś ta te tematy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poland -technicznie da rade zmieścić ponad 300 kanałów na jednej częstotliwości ,pytanie z jaka jakością :mrgreen: ,a tak na serio kto Wam powiedział ,ze kanały SD idą w odstawkę? Jest tylko info o przejściu z DVB-S MPEG2 na DVB-S2 MPEG4 .Wcale bym się nie zdziwił jak ta lista zostanie po staremu  :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś stacje radiowe można wyszukać i dodać na listę w Polsacie ? ( HD 7000)

Czy niestety jest to lista radiowa na sztywno ?

 

Powiem szczerze, że mamy dostęp do internetu w dekoderze i szkoda, że nie ma stacji np internetowych lub z dostępem przez internet jak jest to w NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poland -technicznie da rade zmieścić ponad 300 kanałów na jednej częstotliwości ,pytanie z jaka jakością :mrgreen: ,a tak na serio kto Wam powiedział ,ze kanały SD idą w odstawkę? Jest tylko info o przejściu z DVB-S MPEG2 na DVB-S2 MPEG4 .Wcale bym się nie zdziwił jak ta lista zostanie po staremu :>

Informacje w sprawie SD (ale tylko tych nadających ten sam program takż w jakości HD) wyszły od samego operatora satelitarnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że niektórzy mają gwarantowane w umowie odpowiedniki SD np. ja TVP1, TVP2 ,Polsat,TVN-y ,itd. i po ich usunięciu mogę wypowiedzieć umowę :wink: . Takich jak ja jest sporo i pytanie czy operator będzie ryzykował fala wypowiedzeń ? Moim zdaniem nie ,więc zostawi je ,a zbiegiem czasu usunie . Po drugie kanały SD można też nadawać w DVB-S2 MPEG4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czytnik

Było tak jak mówisz, nie ma takich pozycji na liście, ciekawe co się posypsło ale zdaje mi się że to w związku z tymi zapowiadanymi zmianami programowymi.

 

@fezuj

to nie dekoder bo na 4 dekach jest tak samo ale mam TVP SD na kanale 500 a History SD na kanale 79

 

godzina 18.03 -  już mam wyszukałem kanały od nowa..

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co na nowej liście kanałów zagraniczne stacje FTA zameldują się od pozycji 400. VOD wyląduje od pozycji 200 choć moim zdaniem powinien być na 502 zaraz po kanałach Dla Abonentów i VOD Poleca.

Najdalej xxxVOD i prawdopodobnie stacje erotyczne - od 900 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...