Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie listy kanałów na nc+ też jest kompletnie z czapy.

Tylko, że tam tworzenie ulubionej listy wiąże się z tym, że np. kanał TVN HD ma na stałe przylepione iż jest kanałem nr 1, TVP1 HD jest kanałem 11, itd.

Teraz sobie wyobraźcie stworzenie własnej listy kanałów (TVP1HD, TVP2HD, TVNHD, TVN7HD, PolsatHD,itd). Klikacie na pilocie kanał UP, a tam zaczynając od 11 lecimy dalej 12, 1, 2, 7,...

Dostajemy więc totalnej plątaniny.

Na CP przynajmniej numery kanałów się same zmieniają w zależności od listy i jest porządek. Ale to wymaga nieco poświęconego czasu.

 

I to jest największa przewaga CP nad nc+! Jak dla mnie nawet decydująca gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma platformami. A co do "poświęconego czasu" to przecież nie trzeba ustawiać wszystkich kanałów na liście ulubionych, a tylko te, które się ogląda, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie ciekawi jak będzie wyglądała nowa lista kanałów, bo chyba to też ulegnie zmianie bo nie wyobrażam sobie aby została tak jak jest tyle że w miejsce SD dadzą HD. Np TVP HD na pewno nie powinno być na pozycji 112 może będą podzielone np stacje TVP koło siebie Filmbox itp. Mam również nadzieję ze 3 TVP1 HD i 4 TVP 2 też zmienią pozycję pewnie nie na 1 i 2 ale na 3 widzę ATM Rozrywka ( jak na kanał polsatu to stanowczo za daleko ) i TV 6 powiedzmy że widzę to tak:

1 POLSAT HD

2 POLSAT 2

3 ATM ROZRYWKA

4 TV 4

5 POLSAT NEWS HD

6 TV 6

7 TVN 7 HD

8 TVN HD

9 POLSAT PLAY

10 POLSAT CAFE

A od pozycji 11 - TVP1 HD 12 TVP 2 HD 13 TVP HD 14 POLONIA Historia i tak dalej, a kanały sportowe dać odrobinę dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../powiedzmy że widzę to tak:

1 POLSAT HD

2 POLSAT 2

3 ATM ROZRYWKA

4 ....

A od pozycji 11 - TVP1 HD 12 TVP 2 HD 13 TVP HD 14 POLONIA Historia i tak dalej, a kanały sportowe dać odrobinę dalej :)

 

Mam nadzieję że Twoje wizje są jak najdalej od tego co planuje CP

2 POLSAT 2

3 ATM ROZRYWKA

 

Co te gnioty miały by robić na początku listy :shock::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje wizje są oparte na myśleniu CP i według ich rozumowania. To są ich kanały więc może to podobnie wyglądać. Sam zauważ że kanały polsatu są wpychane na początek listy. Mówisz o gniotach a co niby polsat play czy cafe to niby nie gnioty ? A też są upchane na początku poz. 9 - 10. Kanały sportowe na początku bo co - bo POLSAT sport, lepiej już dać kanały informacyjne bliżej. Listy typu 1 - TVP1 2 - TVP2 pewnie się nie doczekamy więc według mnie może ale nie musi ta lista tak wyglądać. Jak by się wzorowali na liście NC+ to miało by to jakiś sens bo kanały o tej samej nazwie czy gatunku są koło siebie ( np. filmboxy - które w cp są porozrzucane gdzie się da ). Mogło by też być w taki sposób że kanały z pakiety Rodzinnego są na początku im wyższy tym dalej tak aby przy przełączaniu kanałów co drugi nie pokazywał ( Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie ). Pewnie ktoś się zaraz odezwie że "po to masz listę ulubionych aby ustawić jak Ci się podoba" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej zmiany listy kanałów przy okazji "rewolucji programowej" Cyfrowy Polsat umieszcza kanały nie według tematyki ale tam gdzie jest miejsce. Przyczyną tego jest fakt że z uwagi na niby "przyzwyczajenia widzów" nie chcą często edytować listy tak jak robi to konkurencja z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie powiedziałbym drogi SatExpercie - jak wczoraj skanowałem ręcznie 12.284 MHz to wyszukało mi go tak jak 12,188 MHz razem z stacjami znajdującym się na transponderze wyszukały się wszystkie stacje z listy Cyfrowego Polsatu. Od razu stwierdziłem że skopiowali układ kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już na 99%  szykuje nam się nowa lista skoro NatGeoPeople wejdzie w miejsce z jedno VOD na pozycji 160.

 

Ciekawe jak rozłożą się kanały czy będą zmienione od pozycji 1 czy od połowy bo aktualna to jest beznadziejna co innego w nc+ gdzie jest ładnie podzielona gatunkami. Nat Geo People na pozycji 160 to i tak daleko skoro kanały przyrodnicze są na pozycjach od 68-79 i mają być HD bliżej. Może jest juz jakaś nieofijalna wiadomość na temat nowej listy bo październik już tuż tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam CP, ale zamierzam kupić w opcji (HD7000 i HD5500). Faktycznie obecna lista kanałów operatora to pomieszanie z poplątaniem. Tu nie pomoże ewolucja, trzeba rewolucji np. posegregowania tematycznego kanałów. Zapowiedzią tego może być pozycja 160 kanału NG People.

Proszę o info osób które mają w/w dekodery czy listę własną można dowolnie edytować a zwłaszcza przesuwać na niej ulubione kanały na inne pozycje. I czy po codziennym włączaniu dekodera zawsze jest na nim ostatnio używana lista (własna) czy też lista operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...