Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowałem sobie NTC. Kupiłem tuner i antenę bo mój 4 letni dziadek LCD 42” nie posiada MPEG4 :P . Tak dla jaj bo nie wiedziałem co z kasą zrobić :D . Ale nie sądziłem że aż z tylu obiektów będę miał sygnał. Chyba z 4 obiektów: Iława –Kisielice, Trzeciewiec, Chwaszczyno, Piła. Ale najlepiej śmiga mi Iława chociaż mam do niej ponad 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie miałem TVP 1 HD z MUX 1, wyświetlała się nazwa kanału, ale był czarny obraz. Stwierdziłem, że przeskanuje jeszcze raz kanały. Jednak w ogóle nie złapałem MUX 1. Dzisiaj jest to samo. Czy u Was nie ma problemu z odbiorem MUX 1 z Chwaszczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i przedwczoraj wyłączali MUX1 kilka razy. Początkowo myślałem, że to z powodu burzy, jednak pozostałe MUXy działały. Pewnie to jakieś problemy techniczne. Inna sprawa, że sygnał MUX1 jest o jakieś 20-25% słabszy niż MUX2, a podobno oba MUXy nadają z tą samą mocą 100 KW. Może i z tym coś zrobią przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mieszkam w Gdyni przy ulicy Morskiej na 3 piętrze mam antenę Antena Yagi DVB-T 19/21-69 i dekoder Ferguson Ariva t65 , polecono mi zamontować w antenie symetryzator co uczyniłem , i było ok ale od pewnego cały czas tracę sygnał z multiplexu 2 , natomiast przy 1 często się obraz zacina , a 3 nie odbieram wcale , do tej pory multiplex 2 odbierał bardzo dobrze i nie traciłem sygnału . Jaka może być tego przyczyna?

i dlaczego nie ma już w sprzedaży anten takiego typu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to możliwe że mając antenę zawieszoną na 3 piętrze 10 km od nadajnika mam takie zakłócenia ,cały czas gubi sygnał , zamiast zasilacza mam zamontowany symetryzator ,szlak mnie jasny trafia jak tylko włączam telewizor , kupiłem dobry dekoder , niezłą antenę i [beep]o z tego jest Panowie pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Po dwóch miesiącach włączyłem w tv ;naziemną; i paczka tvp , 2,3 , regionalna nie chce odbierać. Dodam że przed dwoma miesiącami wszystkie kanały oglądałem bez zakłóceń. W infrastrukturze nic się nie zmieniło , kanały zainstalowałem na nowo i kicha. Jakaś rada na tą przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własną antenę Opticum AX800 zainstalowaną na balkonie i podłączoną do Philipsa PFL 7008 . Po wprowadzonych zmianach w ustawieniu anteny udało się złapać M-3 z parametrami jakość 100% , poziom 38%. Na M-1 i 2 mam 100% na 100% . Antenę mam ustawioną w samym rogu balkonu i chyba ją trochę ; wysunę; by była w prostej linii do budynku który jakby trochę zachodził na kierunek nadawanego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostej linii do budynku który jakby trochę zachodził na kierunek nadawanego sygnału.

Prawdopodobnie to ten paskudnik tłumi sygnał. Jeśli możesz, spróbuj ustawić antenę na obiekt Iława/Kisielice lub Elbląg/Jagodnik. Z tych obiektów w niektórych częściach Gdańska odbiór jest lepszy niż z Chwaszczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 7 lat później...

Odświeżając temat mam pytanie czy ktoś bawi się z Trójmiasta w próby odbioru telewizji naziemnej z państw po drugiej stronie morza? Obwód Królewiecki, Litwa, Szwecja. Czy udaje się coś odebrać i w jakich lokalizacjach?

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...