Skocz do zawartości

Siatkówka – reprezentacja Polski


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Polacy grający w Lidze Europejskiej dwa razy grali z Izraelem, podopieczni Andrzeja Kowala najpierw wygrali 3:2 a wczoraj pewnie zwyciężyli 3:0, kadra "B" Pań również grała z reprezentacja Izraela, podopieczne Wiesława Popika w pierwszym spotkaniu wygrały 3:2, a w drugim niestety przegrały 0:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wygląda terminarz meczów Polaków na PŚ w Japonii:

 

08.09 (wtorek):

11:40 - POLSKA - Tunezja

 

09.09 (środa):

11:40 - POLSKA - Rosja

 

10.09 (czwartek):

8:10 - POLSKA - Argentyna

 

11.09 (piątek):

Dzień przerwy

 

12.09 (sobota):

05:10 - POLSKA - Iran

 

13.09 (niedziela):

05:10 - POLSKA - Wenezuela

 

14.09 (poniedziałek):

Dzień przerwy

 

15.09 (wtorek):

Dzień przerwy

 

16.09 (środa):

08:10 - POLSKA - Kanada

 

17.09 (czwartek):

05:10 - POLSKA - Egipt

 

18.09 (piątek):

12:10 - POLSKA - Australia

 

19.09 (sobota):

Dzień przerwy

 

20.09 (niedziela):

Dzień przerwy

 

21.09 (poniedziałek):

10:10 - POLSKA - USA

 

22.09 (wtorek):

07:15 - POLSKA - Japonia

 

23.09 (środa):

03:30 (!!!) - POLSKA - Włochy

 

Wygląda na to że meczu być może decydującego o awansie na IO nikt nie obejrzy. W dodatku , Polacy będą musieli rozprawić się z Japonią, bo mecz z Włochami kilkanaście godzin później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Puchar Świata-ciekawy turniej,tylko szkoda,że mecze Polaków będą w nieodpowiednich godzinach dla pracujących i chodzących do szkoły(jak ja :wink: ).Fajny tekst w związku z tym problemem napisał Jerzy Milewski:http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/mi/Mielewski-Kochani-Nauczyciele-Przerywamy-Lekcje-Ogladamy-Siatkarzy/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sobotę i niedzielę grają o 5 rano. Co za pech. W weekend 19-20 września jest przerwa, a Puchar Świata kończy się w środku tygodnia w środę. Kto ustawiał ten terminarz! Najważniejszy mecz być może o awans z Włochami w ostatniej kolejce o 3.30 rano (10.30 w Japonii). Dla FIVB liczy się kasa od Japończyków, gdyż sportowego sensu rozgrywania tam turnieju nie ma. Ponadto w siatkówce, mimo ogromnej popularności ranga tegorocznych mistrzostw Europy spadła praktycznie do 0 (zwycięstwo w niej nic w zasadzie nie daję poza punktami do rankingu). Czy znacie jakąś inną ważną dyscyplinę zespołową w której mistrzostwa Europy mają tak niską rangę jak tegoroczne siatkarskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiedziałem gdzie to napisać.

 

Legendarny trener polskich siatkarek - Andrzej Niemczyk leży w szpitalu w stanie krytycznym:http://m.sport.pl/siatkowka/1,105008,19539661,andrzej-niemczyk-w-szpitalu-lekarze-walcza-o-jego-zycie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport

 

Wierzmy, że Pan Trener wygra najważniejszy mecz w swoim życiu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w 1 meczu Memoriału Huberta Wagnera w Krakowie z Bułgarią 2-3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15).

 

Co by nie mówić, to był słaby mecz biało-czerwonych. Ale z drugiej strony wszystko ma "działać" w Tokio. Tam ma być forma.

 

Dziś gramy z Belgią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polacy w pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio pokonali Kanadę 3:2 (25:18, 17:25, 25:21, 18:25, 15:9), było to bardzo wymęczone zwycięstwo, poza pierwszym setem o grze Polaków nie można powiedzieć za wiele dobrego, w piątym secie nareszcie zaryzykowali zagrywka i to przyniosło efekt. w innych dzisiejszym spotkania Iran prowadzony przez Raula Lozano pokonał Australię 3:0 a Francja wygrała z Chinami 3:1. Jutro Polacy o 8.40 rano zagrają z Francją. 

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu przegranego meczu z Włochami na Pucharze Świata z ich grą jest bardzo źle. A z Japonią na ich terenie to co, niby będzie spacerek? Dziś cudem uniknęli wtopy z Kanadą i niestety stracili punkt. To wszystko nie napawa optymizmem. Zobaczymy co jutro pokażą z teoretycznie najsilniejszą Francją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dzisiejszym spotkaniu już tak pewny awansu nie jestem. Dziś mogli nawet przegrać 1-3, ale na szczęście wygrali, chociaż tylko za 2 punkty. Mam jednak nadzieję, że głupio tracone sety nie przeszkodzą w awansie jak podczas ubiegłorocznego Pucharu Świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być 1-3, było 3-2, więc zwycięstwo jest. Sporym kosztem, ale jest. Polacy jeszcze trochę będą grali falami, ale jak się przetrą z silniejszymi, to powinno być już trochę lepiej.

 

Choć to w ogóle nie zmieni mojej opinii o jutrzejszym meczu - jeśli będzie choć jeden set dla nas, to będzie dobrze. Chyba, że taki Le Roux i Rouzier nie wystrzelą jak Schmitt i Perrin, to wtedy może będą i dwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy wygrywają po niesamowitym spotkaniu z Francją 3:2 (22:25, 13:25, 31:29, 25:17 15:12), po gładko przegranych dwóch setach wydawało się, że Polacy przegrają i nie zdobędą nawet punktu, również trzeci set w początkowej fazie wyglądał bardzo  źle, jednak zmiany i wejście na boisko Dawida Konarskiego, Rafała Buszka i Marcina Możdżonka sprawiły, że po zaciętej końcówce to Polacy na przewagi wygrali tego seta. Czwarty set to już zdecydowane zwycięstwo Polaków, w tie-breaku Polacy od początku uzyskali przewagę której nie oddali do końca. Bardzo dobrze zagrali Dawid Konarski i Rafał Buszek, swoje w bloku dorzucił Marcin Możdżonek. Brawa dla naszej drużyny. 

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla chłopaków, o taką walkę chodzi! Po dzisiejszym dniu jestem już spokojny o awans. :smile: Cieszy mnie, że utarli nosa zarozumiałym Francuzom i wzięli rewanż za porażkę w turnieju kontynentalnym. :brawo:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...