Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tego nie wymyśliłem, tylko podpowiedział mi to kolega @sanfran:

... Jeden sie nagrywal "normalnie", a drugi z "timeshiftingu".

 

Poza tym to był pomysł "na szybko", bo nie miałem jeszcze takiej potrzeby żeby koniecznie nagrywać 2 programów w tym samym czasie (tylko dla sprawdzenia raz spróbowałem).

 

 

Np.jeden program w godz. 19:00-19:30 i drugi 19:30-21:00

I nie chodzi nam o to aby, nagrywać 2 programy jeden po drugim, ale 2 programy z 2 różnych kanałów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie cyfry chodzilo to w ten sposob: podczas nagrywania jednego programu wskakuje na inny, robie cofniecie o 30 sek, naciskam REC i drugi program zaczyna sie nagrywac w tym samym czasie. Do niedawna mozna wtedy bylo jeszcze wejsc w biblioteke nagran i zaczac ogladac albo jeden z obecnie nagrywanych lub cokolwiek innego z dysku. Nka jak widac na to nie pozwala. Nie powiem, zebym korzystal z tego czesto, ale czasem sie przydawalo. W kazdym badz razie plakal za bardzo nie bede, ze takiej funkcjonalnosci Nka nie posiada.

Przy okazji, jaki jest bufor na timeshift? Cyfra miala do dwoch godzin.

 

A teraz zupelnie z innej beczki. Dekoder musi zostac wyslany za granice. Niestety, nikt nie jedzie, wiec musze wyslac poczta lub kurierem. Pytanie, ile wynosi kara za zgubienie/zniszczenie dekodera? po prostu, na tyle bede musial ubezpieczyc paczke. Pan konsultant za bardzo mi powiedziec nie potrafil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w nce można tylko kombinować z TS. To znaczy 1 program się nagrywa, my oglądamy drugi i jak nagrywanie 1 się skończy to naciskamy R i TS zrzucony zostaje na HDD.

Bufor TS w recorderze jest 1h, a w turbo 2h.

Cena za zgubienie chyba tysiąc zł wynosi. Na stronie nki w dokumentach masz pelny cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Teoretycznie da się nagrać 2, ale trzeba pokombinować... 1 nagrywać normalnie, a drugi oglądać, a po skończeniu nagrywania pierwszego nagrać drugi - zbuforowany na TimeShifcie

2.

Aleś @Edek wymyślił sposób. Tak, to od zawsze działało(...)

3.

No to w nce można tylko kombinować z TS. To znaczy 1 program się nagrywa, my oglądamy drugi i jak nagrywanie 1 się skończy to naciskamy R i TS zrzucony zostaje na HDD.

O co Ci w takim razie chodzi? Przecież dokładnie to samo napisałem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz @Edek. Nie Twoje wypowiedzi miałem na myśli, ale coś mnie zaćmiło.

Chodziło mi o poniższą wypowiedź kol.@Graba11

"...po aktywacji turbo wybieram w epg 2 programy może nie w jednym czasie ale na przykład jeden jest 19.05 i trwa do 20 a drugi zaczyna się o 19.30 i mi nagrywa."

gdyż przez niego podany sposób nagrywania działał od zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś jeszcze że Turbo umożliwia nagrywanie z DVBT podłączonego do USB, zwykłe recordery podobno tego nie potrafią, ale niech ktoś to potwierdzi, bo ja nie używam.

Turbo daje też inny (bardziej nowoczesny, "ajfonowy") wygląd menu i wszelkich informacji wyświetlanych na ekranie, daje listę kanałów pod klawiszem OK, daje informację na dolnej belce od razu o następnym programie, daje bardziej wkurzające przełączanie proporcji ekranu (o 1 czy 2 niepotrzebne kliknięcia więcej), daje zmianę rozdzielczości z pilota (rzadko używane), daje poprawione wyświetlaniem napisów (czy jakoś tak, nie kojarzę bo nie używam), daje możliwość sortowania nagrań na dysku, daje dodatkowe "gazetowe" EPG...

więcj grzechów nie pamiętam... ;)

Pewnie znalazłoby się coś więcej, ale Turbacza używałem zaledwie 4 dni, a zwykłego mam od 10 dni, więc jeszcze pewnie paru rzeczy nie odkryłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że dekoder serii BZZB jest wolniejszy od Turbo nie neguje :) Ale obiektywnie dekoder serii CLRA działa szybciej przed wgraniem softu turbo, co nie znaczy, że turbo jest wolny. Chociaż po dłuższym użytkowaniu, zapełnieniu dysku itp, prędkość działania pozostawiała trochę do życzenia. Ale po 3 miesiącach użytkowania dekodera cyfry Pace PVR, Turbo nawet w swoich najgorszych chwilach miażdży konkurencję :) Myślę, że niejeden siwy włos mi się pojawił z powodu użytkowania Pace PVR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wasze turbo, ale mój ma okresowe przycięcia występujące po wejściu do EPG gazetowego i naciśnięciu Info. Jak wyświetli się pierwsza strona opisu to na drugą czasami trzeba ze 20s. poczekać.

Ogólnie to od czasu pierwszych turbosoftów prędkość działania wzrosła ze dwu/trzy krotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...