Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz mam watpliwosci co do wejscia internetowego w nim. Mam windowsa xp media center i myslalem ze po podlaczeniu bede mial cos w stylu "W centrum uwagi" ze bede mogl ogladac wiadomosci itp. Co po podlaczeniu do nboxa internetu mozna robic w nim dodatkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz dziesięć dni, z tym, że taki powód zwrotu jest śmieszny. Przecież zdać zawszę można, w ciągu dziesięciu dni od zakupu, i to bez podania powodu. Więcej dowiesz się w miejscu podpisania umowy.

Czy koledze aby nie pomyliło się coś z przepisami dotyczącymi sprzedaży poza siedzibą sprzedawcy czyli np przez internet albo przez telefon?

Z tego co mi się obiło o uszy to można zwrócić do momentu aktywowania boxa - ale nie jestem na 100% pewien, natomiast na 99,9% te dziesięć dni to nieprawda jeśli będzie się kupować u jakiegoś dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest taki zapis:

ITI Neovision rozpocznie swiadczenie usług po zawarciu Umowy, jak równiez

po uiszczeniu Opłat wskazanych w Cenniku (w szczególnosci Opłaty

Aktywacyjnej), w terminie nie dłuzszym niz 3 dni robocze od Instalacji oraz otrzymania od Abonenta polecenia Aktywacji. Abonent obowiazany jest do

złozenia telefonicznego polecenia Aktywacji w terminie 7 dni od daty zawarcia

Umowy. Niezłozenie polecenia Aktywacji oznacza odstapienie przez

Abonenta od zawartej Umowy i obowiazek niezwłocznego (z zastrzezeniem,

iz nie moze nastapic to pózniej niz w terminie 14 dni od daty odstapienia od

Umowy) zwrotu na rzecz ITI Neovision Dekodera wraz z Karta dekodujaca,

oraz Zestawem antenowym (o ile został Abonentowi udostepniony). W takim

przypadku Umowa uwazana jest za niezawarta.

 

Czyli jeśli nie będziesz miał syganłu z satelity i nie zadzwonisz przez 7 dni na infolinię żeby aktywować nBoxa, to umowa jest uważana za niezawartą i musisz oddać dekoder w ciągu 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz dziesięć dni, z tym, że taki powód zwrotu jest śmieszny. Przecież zdać zawszę można, w ciągu dziesięciu dni od zakupu, i to bez podania powodu. Więcej dowiesz się w miejscu podpisania umowy.

Czy koledze aby nie pomyliło się coś z przepisami dotyczącymi sprzedaży poza siedzibą sprzedawcy czyli np przez internet albo przez telefon?

Z tego co mi się obiło o uszy to można zwrócić do momentu aktywowania boxa - ale nie jestem na 100% pewien, natomiast na 99,9% te dziesięć dni to nieprawda jeśli będzie się kupować u jakiegoś dystrybutora

Ależ prawda. Tyle tylko, że sprzęt nie może nosić śladów użytkowania. Przez ten czas, o aktywacji boxa, trzeba zapomnieć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee dzis przychodzi koles z satelit to zalozy ja a ja kupie n-ke to sie dowiem co i jak, a jak sprawdzic po zainstalowaniu anteny jaki mam sygnal z satelity? Przez FTA czy opcje z menu bo nigdy takiego czegos nie spotykalem, a pytalem sie innego "fachowca" to mowi ze sygnal jest albo go nie ma i nie ma sygnalu w %. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie tak, bo nie zobaczysz zaśnieżonego nSport :)

Możesz zobaczyć "zadropiony" nSport :lol2:

 

Bardzo proste jest sprawdzenie siły sygnału przez oglądanie kanałów FTA, a następnie po trafieniu w satelitę dojście do perfekcji. Oczywiście sprawdzanie sił przez nBoxa jest bezsensu, bo on ma strasznie długi "czas czekania na reakcję" i najlepiej mieć byle jaki tuner FTA Fergusona, podłączyć wszędzie gdzie trzeba i zacząć majstrować przy antenie, te dekodery są szybsze w reagowaniu na zmiany siły.

 

Jeśli montujesz antenę na dachu i budynków wyższych na południe/południowy-zachód nie ma to sygnał załapiesz, jeśli są i mogą przeszkadzać, będą trudności. Ogólnie montowanie anten w mieście, w którym są bloki, na których niewiele można robić to posiadanie telewizji satelitarnej jest dość trudne, najlepiej jest gdzieś gdzie nie ma większych budynków a i inne przeszkody (np. drzewa) nie przeszkadzają.

 

Sygnał podaje się w procentach, ale nie patrzy się na siłę sygnału, tylko uwagę zwraca się na jakość sygnału, to ten miernik mówi czy odbierzesz kanały czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...