Skocz do zawartości

Niektóre kanały są dwa razy głośniejsze od innych


lufa9999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam nową umowę, nowy dekoder z dobrym kablem HDMI. Problem jest taki, że kilka kanałów jest dwa razy głośniejsze od innych. Kanały to: TVP HD, TVP KULTURA, TVP POLONIA, TVP HISTORIA, DOMO+ HD, KUCHNIA+ HD, ALE KINO+ HD, PLANETE+ HD. 

Kombinowałem w ustawieniach ale tu nie bardzo jest co ustawiać odnośnie dźwięku. Jak był stary dekoder to wszystko było ok. Może ktoś miał podobny problem? 

Pomoże mi ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maniek357 napisał:

Wyłącz Dolby Digital.

Nie ma to jak pomóc doradzając wyłączenie lepszego jakościowo dźwięku.

Nie jest tak, że Dolby Digital jest za cichy to dźwięk w samym LPCM jest sztucznie głośniejszy.

Standardem powinno być DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 13:44, Bushiken napisał:

Nie ma to jak pomóc doradzając wyłączenie lepszego jakościowo dźwięku.

Nie jest tak, że Dolby Digital jest za cichy to dźwięk w samym LPCM jest sztucznie głośniejszy.

Standardem powinno być DD.

Niby lepszy tylko kto jest w stanie to usłyszeć jak 99,9% oglądających telewizję abonentów odbiera dźwięk z telewizora przy pomocy wbudowanych w telewizor głośniczków lub kiepskiego, budżetowego czegoś co nazywane jest "kinem" domowym i z  dobrą jakością dźwięku ma niewiele wspólnego. Dla takich sprzętów obojętnie co jest, będzie grało podobnie. Poza tym jakość dźwięku jest drugorzędna gdy oglądamy filmy z lektorem bo on zagłusza wszystko i wystarczy tak naprawdę jakość telefoniczna. A filmy z lektorem ogląda 99,9% oglądających TV :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wkurza jak trzeba zgłaśniać, gdy coś mówią i ściszać, gdy dzieje się akcja. Gdy jest ustawione tak, że słychać co mówią, to akcja huczy, że cały blok słyszy. A w bloku nie mogę sobie na to pozwolić, zwłaszcza wieczorem, bo to zakłócanie spokoju sąsiadom. Nadawcy zdają się nie brać tego pod uwagę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 14:53, Robert03 napisał:

Niby lepszy tylko kto jest w stanie to usłyszeć jak 99,9% oglądających telewizję abonentów odbiera dźwięk z telewizora przy pomocy wbudowanych w telewizor głośniczków lub kiepskiego, budżetowego czegoś co nazywane jest "kinem" domowym i z  dobrą jakością dźwięku ma niewiele wspólnego. Dla takich sprzętów obojętnie co jest, będzie grało podobnie. Poza tym jakość dźwięku jest drugorzędna gdy oglądamy filmy z lektorem bo on zagłusza wszystko i wystarczy tak naprawdę jakość telefoniczna. A filmy z lektorem ogląda 99,9% oglądających TV :-)

Te 99.9% to przesada. Ale pewnie 90% jest. Ja jestem w tych 10% i faktycznie jest problem z nierównym dźwiękiem na niektórych kanałach. Polecam wyłączać lektora i oglądać z napisami. 

Edytowane przez Kummer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 13:16, _Artek_ napisał:

@Kummer wiem ale pytam czy ustawienie DD mi coś da przy dobrym zestawie 2.0?

 

Teoretycznie da ale to nie zawsze jest do usłyszenia. Proponuję ustawić i przetestować.

Dla człowieka stereo w domu jest wystarczające. W pokoju o powierzchni + - 20 m, bez odpowiedniego wygłuszenia nie da się zmieścić więcej odsłuchów tak by dały one spodziewany efekt. Pozostałe głośniki dają mierny efekt i robią więcej bałaganu niż pożytku (wg. mnie robią za zagłuszarki).

 

Dobry wzmacniacz stereo, dobre głośniki, właściwie ustawione, dobre kable i usłyszysz więcej niż na kiepskim sprzęcie 5.1 i budżetowych głośnikach z obudowami wykonanymi z papieru. Temat rzeka, każde pieniądze można na to wydać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja mam zestaw 2.0 yamahy za cenę za którą teoretycznie można kupić niezły zestaw 5.1 w elektromarketach tyle że ja byłem w profesjonalnym salonie na odsłuchu w wygłuszonej sali..... tego doświadczenia nigdy nie zapomnę.... Panowie nosili głośniki a ja odpalałem. swoje ulubione utwory..... aż się nie chciało wychodzić z odsłuchu.... no ale przełączyłem na DD i mam mieszane uczucia niby dźwięk lepszy ale głównie na kanałach c+ ,discovery  i national geographic ale  muszę podkręcić głośność bo jest jakby ciszej  może dlatego że konkretne dźwięki i odtwarzane są przez konkretne kanały w głośnikach , jedmak kanałów z tym "lepszym" dźwiękiem jest tak niewiele że nie wiem czy "gra jest warta świeczki" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...